Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky

15 minut může zachránit váš zrak na celý život

15 minut pro zdraví očí

Chodíte na pravidelné prohlídky k zubaři? A co váš zrak? Jakou mu věnujete pozornost? Pravidelné oční prohlídky jednou ročně jsou nutné pro zachování dobrého stavu očí a prevenci dalších onemocnění.


Zrak je jedním z nejdůležitějších lidských smyslů. Vždyť zrakem přijímáme celých 80 % informací o okolním světě. Staráte se o něj, pečujete o svoje oči?


Možná může být váš svět ostřejší

Oční vyšetření nebolí a zabere vám jen zlomek vašeho času. Pravidelné oční prohlídky jednou ročně jsou stejně důležité hlavně pro zachování dobrého stavu očí, ale i jako prevence možných obtíží spojených s viděním i jinými celkovými onemocněními. Například u vznikajícího glaukomu (zeleného zákalu) nejsou žádné příznaky, které bychom mohli sami rozpoznat. Odborník je ale dokáže včas zachytit. Díky vyšetření lze odhalit například i cukrovku, zvýšenou hladinu cholesterolu nebo vysoký krevní tlak. Chtěli byste se dozvědět více? Řadu zajímavostí o očích, zraku, cvičení pro oči a dalších tématech najdete na www.zrakprozivot.cz.

Možná máte pocit, že vidíte dobře. Průzkum však ukázal, že skoro polovina (43%) těch, kteří si myslí, že vidí dobře, potřebuje nějakou korekci zraku1. Většina z nás o tom ale neví. Váš zrak se může zhoršit i v průběhu jediného roku. Je možné, že vaše vidění není úplně na 100 %, aniž si to vůbec uvědomujete. A i když máte předepsané brýle z minulosti, víte, že vaše dioptrická hodnota se může měnit? Zrak se může zhoršit i v průběhu jediného roku.

Pouhých 15 minut pro zdraví vašich očí

Věnujte péči o svůj zrak a prevenci proti závažným chorobám 15 minut vašeho času každý rok. Vyplatí se to na celý život! Pokud je to déle než jeden rok, co jste byli na vyšetření, objednejte se k očnímu odborníkovi ještě dnes. Vyšetřit oči si můžete nechat v optice nebo u očního lékaře. vyzkoušejte čočky Acuvue Prohlídka je naprosto bezbolestná a jednoduchá, ale může vám ušetřit řadu závažných obtíží, které se mohou v budoucnu objevit.

Pokud budete potřebovat korekci, váš oční odborník vám doporučí brýle nebo kontaktní čočky vhodné pro vás. Ty můžete navíc nyní vyzkoušet v akční nabídce od značky ACUVUE®. Pokud kontaktní čočky ještě nenosíte a rádi byste je vyzkoušeli, najděte si na stránkách www.acuvue.cz očního specialistu a řekněte si o startovací balíček včetně zkušebních kontaktních čoček na 14 dní zdarma.

Osvětová kampaň Eye Health Advisor®

Kampaň pro zdraví vašich očí si klade za cíl edukovat veřejnost v oblasti zdraví zraku. Vzhledem ke skutečnosti, že každý druhý vyšetřený člověk potřebuje nějakou korekci zraku, je cílem kampaně přimět lidi věnovat svému zraku dostatečnou pozornost, pravidelně si nechat oči u odborníka vyšetřit a naslouchat těm, kteří našim očím rozumějí lépe než my sami!

www.zrakprozivot.cz
ACUVUE® a Eye Health Advisor® jsou registrované ochranné známky společnosti JANSSEN PHARMACEUTICA N.V. © Johnson & Johnson Vision Care, divize Johnson & Johnson, s.r.o., 2013.


1 Orientační vyšetření zraku provedená firmou Johnson & Johnson, s.r.o. v České republice a na Slovensku 2012-2013, 3 321 osob ve věkovém rozmezí 15-60 let.

K článku nejsou zatím žádné komentáře.

Přidat komentář

Údaje označené * jsou povinné.


PřihlášeníHlavní partner

Reklama

18. 10. 2018 - Redakce

PowerBanka jako dárek při nákupu 2 boxů Biotrue ONEday - s těmi vám nikdy nedojde šťáva.

20. 6. 2018 - Redakce

Ve vybraných optikách: K nákupu 2 balení Acuvue Oasys roztok Complete zdarma.

18. 6. 2018 - Redakce

Letní akce k DAILIES AquaComfort Plus: 5 dní nošení zdarma a dárek k prvnímu nákupu. Mapa zapojených optik v odkazu.

Zobrazit více novinek »

Zpravodaj Čočky.cz

Chcete dostávat pravidelně informace přímo do vaší emailové schánky? Přihlašte se k odběru zpravodaje cocky.cz.

Anketa

Jaké čočky preferujete?

Jednodenní kontaktní čočky 320 x
Dvoutýdenní kontaktní čočky 185 x
Měsíční kontaktní čočky 1160 x

Celkem odpovědí: 1665