Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky

Články

Mýtus: S nošením čoček nebo brýlí se zhoršuje zrak

Nad tímto tématem se zamýšlí téměř každý, kdo nosí nebo by měl začít nosit brýle či kontaktní čočky. Mezi lidmi se šíří nepravda, že jakmile začnou svou oční vadu řešit brýlemi nebo čočkami, jejich oko “zleniví” a oční vada se začne rapidně zhoršovat. Často se hájí tím, že jejich známý začal nosit brýle a jeho zrak se mu zhoršil.

Jedná se však o velký mýtus, kvůli kterému se řada lidí ochuzuje o ostré vidění a způsobují si nepříjemné potíže, jako jsou bolesti hlavy a únava očí.

Komentářů (269) Přečíst celý článek…

Mgr. Pavel Beneš Ph.D: Co očekávat od kontaktních čoček?

co čekat od čoček

Stále jsou mezi námi jedinci, kteří nevědí o tom, že existují kontaktní čočky, k čemu jsou určené a v čem jsou jejich výhody a úskalí. Navíc v době internetu mnohé z nich nenapadne, že si jejich neodbornou aplikací a „no name“ vyzkoušením, mohou do jisté míry poškodit zrak.


Dnešní kontaktní čočky jsou poměrně bezpečným zdravotnickým prostředkem, který se využívá a doporučuje při korekci refrakčních vad oka – krátkozrakost, dalekozrakost a astigmatizmus. Dále jej mohou používat osoby, které již vzhledem k vyššímu věku potřebují mít brýle na čtení. Takové kontaktní čočky pak nabízí možnost vidění na všechny vzdálenosti.

Komentářů (4) Přečíst celý článek…

Pohodlné nošení a ostré vidění po celý den na všechny vzdálenosti

vidění na všechny vzdálenosti s Biotrue

Pro čisté a jasné vidění v reálném světě – když potřebujete pracovat na PC, se svým telefonem, dívat se na televizi – je třeba neustále měnit brýle nebo hledat „čtečky“.

Čočky Biotrue ONEday for Presbyopia vše změní. Pohodlné nošení a ostré vidění po celý den a na všechny vzdálenosti – to vše jenom s vašimi čočkami.

Komentářů (2) Přečíst celý článek…

5 pravidel, jak cestovat s čočkami na dovolenou

na dovolenou s čočkami

Mít kontaktní čočky na dovolenou je paráda: Vidíte všechno a za každé situace, můžete plavat v moři, sportovat bez omezení, koupit si jakékoliv sluneční brýle…


Ale aby dovolená s čočkami byla úplně pohodová, nezapomeňte na pár detailů. Sepsali jsme pro Vás 5 důležitých pravidel, jak s čočami cestovat na dovolenou.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Kontaktní čočky z dm drogerie: Ano nebo ne?

Přibližně před rokem se na trhu objevily volně prodejné kontaktní čočky - v drogerii dm! Někdo „dm čočky“ oslavuje, někdo proklíná, všeobecně se ale kolem nich strhla lavina diskuzí: Čočky z drogerie dm koupit nebo ne?


Jak to vidíme my? Nekupovat. A shodují se s námi i optometristky spolupracující s naší redakcí.

Komentářů (19) Přečíst celý článek…

Kontaktní čočky a zánět očí: 6 důležitých kroků pro úplné vyléčení


I když záněty očí mohou potkat každého, u nositelů kontaktních čoček se vyskytují častěji, protože kontakt očí s mikroorganismy může být při nošení čoček častější.


Jaká je první pomoc při zánětu očí a co dělat, aby se vám zánět vyléčil a mohli jste čočky začít znovu bezproblémově nosit?

Komentářů (2) Přečíst celý článek…

Jednodenní kontaktní čočky Biotrue ONEday a sport

Nošení kontaktních čoček je velmi vyhledávané zejména při provozování sportovních aktivit. V zimní sezóně je jejich nesporná výhoda v tom, že se pod lyžařskými brýlemi nezamlžují. Navíc neomezují zorné pole, což bývá mnohdy limitováno tvarem brýlové obruby.


Toto také odpadá u extrémnějších sportovních aktivit, kdy máme nasazené různé ochranné brýle a helmy. S nasazenými kontaktními čočkami je možné se i opalovat, koupat a při tom mít i trendy sluneční brýle.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

TOP 5 nejprodávanější čočky v roce 2015

Jaké kontaktní čočky byly nejprodávanější v roce 2015? Patří mezi ně i ty vaše? Září vaše čočky na prvních příčkách nebo byste je raději měli vyměnit za jiné?


Porovnáváme 5 nejprodávanějších čoček. Objasníme, proč zvítězily zrovna tyto čočky a poradíme, proč je chtít zkusit.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Natržení kontaktní čočky – předejděte tomu!

natržená čočka?

Znáte to? Nasadíte si kontaktní čočku do oka, ale po nasazení jako by vám mělo upadnout oko – čočka v oku škrábe a řeže. A když čočku z oka vyndáte, najdete na ní malou trhlinku nebo vyštípnutý kus materiálu.Čím je způsobené, že je čočka i po pár dnech nošení poškozená? Poradíme, jak natržení nebo vyštípnutí čočky předejít.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Kontaktní čočky pro děti aneb co by o čočkách měli vědět rodiče

čočky pro děti

Mnoho dětí se v brýlích necítí dobře nebo se jim prostě nelíbí. V nedávné studii s dětmi, které nosily dioptrické brýle a pak zkusily kontaktní čočky, vědci zjistili, že nošení čoček "výrazně zlepšuje to, jak se děti a mladiství cítí a účastní se společenských aktivit." Kontaktní čočky mohou také vylepšit sportovní výsledky vašeho dítěte.


Jsou ale čočky pro děti bezpečné? Je na kontaktní čočky váš potomek připravený? Kolik čočky stojí? Odpovídáme na vaše otázky a přidáváme pár tipů pro rodiče.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

První pomoc, když kontaktní čočka nejde vyndat z oka

když čočky nejdou vyndat z oka

Dříve či později se to stane většině nositelů čoček: Kontaktní čočka zůstane v oku a vůbec nejde vyndat z oka ven! Co teď? Řešení této situace je snadné – stačí jen vědět, jak na to a nepanikařit.


V článku najdete 3 nejběžnější situace, kdy se stane, že čočka z oka nejde vyndat, a rychlý postup ve 4 bodech, jak bezpečně čočku z oka vyndat.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

S ACUVUE za zábavou

Vyraž za kulturou, sportem nebo na nákupy díky kontaktním čočkám ACUVUE®.

Při nákupu 2 balení kontaktních čoček ACUVUE® získáš předplacenou dárkovou kartu Ticket Benefits® Card v hodnotě 250 Kč.*

s Acuvue do New Yorku
Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Za jak dlouho můžete mít své první čočky?

první kontaktní čočky

Konečně jste se rozhodli pro kontaktní čočky. Ale dokážete si představit, jak dlouho může trvat, než se dostanete ke svým prvním čočkám? Může to trvat 1 hodinu i 1 měsíc.


Kam pro čočky jít, na co se připravit a jaké věci rozhodují o tom, jak dlouho se na první čočky čeká - to vše poradíme v našem článku.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

S ACUVUE do New Yorku

Díky kontaktním čočkám ACUVUE® máte nyní jedinečnou možnost každý měsíc vyhrát zájezd pro dva do New Yorku - města, které nikdy nespí.

Při nákupu dvou balení kontaktních čoček ACUVUE® získáte okamžitě kartu Ticket Benefits® Card* v hodnotě 250 Kč a zároveň i možnost zapojit se do soutěže o zájezd pro dva do New Yorku*.

s Acuvue do New Yorku
Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Nová generace kontaktních čoček: Fungují jako vaše oči!

Biotrue čočky inspirace okem

Máte na konci dne rozmazané vidění a musíte několikrát mrknout, abyste viděli znovu ostře? Nejsou vaše čočky dostatečně pohodlné? Je tu řešení!


Na český trh přicházejí čočky s novým materiálem inspirovaným přírodou: Napodobují slzy zdravého oka, a proto jsou stále vlhké a pohodlné. Seznamte se s Biotrue ONEday.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Čím nahradit roztok na kontaktní čočky?

můžu omýt čočky vodou?

Odpověď je jednoznačná: Bohužel, není možné použít místo roztoku na kontaktní čočky jinou tekutinu pro ošetření nebo uložení čoček. Proč?


Roztok na kontaktní čočky totiž není jen „voda“ - má vlastnosti, které vám zajistí spokojené, pohodlné a hlavně bezpečné nošení čoček. Roztok na čočky je na rozdíl od všech ostatních tekutin komplexní péčí. Myslíte si, že můžete použít i něco jiného? Přečtěte si co ne a proč.

Komentářů (5) Přečíst celý článek…

Úlet s čočkami: SOUTĚŽ o letenky s Biotrue ONEday

Soutěžte o jednu z 5 letenek v hodnotě 20 000 Kč s kontaktními čočkami Biotrue ONEday!


Každé 2 týdny vyhraje dárkový certifikát ten, kdo nejrychleji složí puzzle na www.biotrue.cz. Přistup ke hře získáte po nákupu krabičky čoček Biotrue ONEday v nejbližší optice.

kontaktní čočky soutěž!
Komentářů (1) Přečíst celý článek…

Máte cylindry a osy? I pro vás jsou kontaktní čočky!

kontaktní čočky s cylindrem

Dávno jsou pryč časy, kdy jste si z kontaktních čoček s cylindry nemohli moc vybírat nebo se museli spokojit s neostrým viděním. Astigmatismus byl téměř „sprosté slovo“ a byl často pacientovi prezentován jako „speciální oční vada“.

To všechno je už minulostí – i s cylindrem dnes můžete v kontaktních čočkách vidět ostře jako ostříž! Výrobci se ve výrobě čoček s cylindry pochlapili, a proto si dnes již můžete vybírat mezi mnoha druhy astigmatických kontaktních čoček.

Komentářů (44) Přečíst celý článek…

Jak dlouho nechat čočky v roztoku, když je zrovna nenosíte

jak často měnit roztok na čočky

Kontaktní čočky musí být uloženy v pouzdře s roztokem, dokud je znovu nepoužijete, jinak by ztratily své vlastnosti. Stane se vám, že použité čočky nenosíte několik dní v kuse? V pouzdře s roztokem by ale bez povšimnutí neměly zůstat déle než týden, maximálně však měsíc. Před nasazením čoček byste měli znovu provést „rituál“ čištění a nechat čočky v čerstvém roztoku znovu vyčistit.

Nezapomeňte na 4 důležitá pravidla, která ochrání vaše čočky a zdraví vašich očí při skladování v roztoku.

Komentářů (1) Přečíst celý článek…

Kdy se vyplatí nosit jednodenní čočky?

vyplatí se jednodenní čočky

Nosíte vícedenní čočky a taky jste to slyšeli o jednodenních čočkách – jak jsou pohodlné, jak je jejich nošení bezstarostné a nejzdravější? Zní to skvěle, že - jenže vyšší cena za 30 kontaktních čoček na jedno použití dost odrazuje.


Ale když chcete dvakrát za týden provětrat své stylové dioptrické brýle a o víkendu nechat oči od čoček odpočinout, najednou se jednodenní čočky vyplatí. Pojďte si to spočítat! Prozradíme vzorce pro výpočet ceny kontaktních čoček na 3 měsíce.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Osvoboďte se díky kontaktním čočkám

čočky acuvue - zkuste je

Kontaktní čočky jsou skvělou alternativou korekce zraku, která vám poskytne svobodu. Nezamlžují se, poskytují širší zorné pole a lepší periferní vidění oproti brýlím. Navíc jsou velmi pohodlné při nošení při sportu, odpočinku nebo v práci.


Nebojte se začít s kontaktními čočkami a prohlédněte mýty:

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Barevné čočky: koučka stylu radí, jak si vybrat správný odstín

barevné čočky na zelené oči

„V určení našeho barevného typu a té správné palety barev pro nás hraje jednu z nejvýznamnějších rolí naše přirozená barva očí. Jelikož je ale neměnná, limituje nás pouze na jednu paletu skládající se z 30 barevných odstínů, např. podzimní barevnou paletu. Díky barevným kontaktním čočkám AIR OPTIX® COLORS máme teď ale přiležitost měnit i náš pohled a rozšířit tak pro nás lichotivé odstíny oblečení a doplňků až na dvojnásobek, např. na podzimní a jarní barevnou paletu“, uvádí Dagmar Gabulová, první profesionální certifikovaná koučka stylu v Čechách a na Slovensku.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Nebojte se čoček a vyzkoušejte je i vy!

acuvue kontaktní čočky

Kontaktní čočky jsou skvělou alternativou korekce zraku. Jsou velmi pohodlné při nošení, snadno se s nimi manipuluje a již změnily život miliónům nositelů. Užijte si s kontaktními čočkami svobodu, kterou vám dávají, ať už jdete do společnosti nebo při sportu.


Mějte sebevědomí vyrazit z domova bez brýlí. Pro nošení kontaktních čoček nejsou určeny žádné věkové hranice, mohou je nosit děti i senioři. Tak proč ne právě VY?


Stačí málo: Vytiskněte si poukázku na zkušební čočky a najděte svého očního specialistu.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Nejčastější zakřivení a dioptrie v kontaktních čočkách

graf o čočkách

Často se ptáte na zakřivení kontaktních čoček. Někdy padají i otázky, jaké zakřivení je nejčastější nebo dokonce „standardní“.

A co dioptrie kontaktních čoček? Myslíte si, že máte až moc vysoké dioptrie? Jenže určitě nevíte, jak jste na tom v porovnání s ostatními. Možná vás i překvapí, že dioptrie -5,00 se nebere jako vysoká a hodnoty dioptrií -9 nebo i -12 dnes nejsou výjimečné.

Rozhodli jsme se vám proto nabídnout 2 grafy o čočkách, které na vaše otázky odpoví.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Kontaktní čočky s UV filtrem ochrání vaše oči!

čočky proti slunci

Sluneční brýle jsou důležité, ale ne vždy plně dostačující.1 Skla slunečních brýlí mohou blokovat až 100 % UV paprsků. Avšak nemají-li brýle dostatečně přiléhavý tvar (např. tolik oblíbené „pilotky“), může kolem jejich obrouček pronikat do očí až 45 % škodlivých UV paprsků1.


Kontaktní čočky s UV filtrem mohou pomoci. Věděli jste, že oční specialisté, kteří sami nosí kontaktní čočky, preferují kontaktní čočky s 1. třídou UV ochrany?2 Zjistěte proč a stáhněte si kupón na zkoušku čoček s UV filtrem.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

5 nejběžnějších příčin červených očí při nošení kontaktních čoček

červené oči z čoček

Nosíte kontaktní čočky a trápí vás červené oči? Příčin může být několik.

Nejčastěji za zčervenáním očí stojí nesprávná péče o kontaktní čočky nebo chybný výběr kontaktních čoček či přípravků pro péči o kontaktní čočky. Většina příčin zčervenání očí z nošení čoček se dá odstranit.

Z čeho vám oči rudnou a jak se zčervenání zbavit? Čtěte.

Komentářů (3) Přečíst celý článek…

Barevné kontaktní čočky, díky kterým zazáříte na každé letní party!

Air Optix Colors zelené

Napadlo vás někdy změnit barvu očí a vyzkoušet barevné čočky? Představte si, že byste třeba namísto hnědých očí měla svůdné zelené. Sladila byste barvu očí se svým oblečením nebo jen tak, se svou náladou. Prostě byste večer chtěla být za uhrančivou ženu s jasně zelenýma očima.


Je to tak snadné vyzkoušet! Vyjádřete svou osobnost pomocí barevných kontaktních čoček AIR OPTIX® COLORS!

Komentářů (2) Přečíst celý článek…

Nepodceňujte výběr vhodného roztoku na kontaktní čočky

jaký roztok na čočky

Chcete být se svými kontaktními čočkami spokojeni po celý den? Nevědět o čočkách po nasazení a udržet si dlouhodobé pohodlí? Potom dbejte o správný výběr roztoku k vašim kontaktním čočkám.


Roztoky se totiž liší svým složením a hlavně konzervačními látkami, které naše oči ovlivňují. U většiny chemických roztoků, které trh nabízí, je obecně uvedeno, že se hodí na všechny měkké kontaktní čočky – tedy i na ty vaše. Některé studie ale zjistily, že to tak úplně není pravda.

Komentářů (4) Přečíst celý článek…

Nová éra komfortu: Kontaktní čočky, které v očích necítíte

proměnný obsah vody

Cítíte čočky v očích po jejich nasazení, na konci těžkého dne nebo dokonce po delší část dne? Výzkumy ukazují, že až 44 % všech nositelů kontaktních čoček si stěžuje na pocit nepohodlí při nošení čoček.1


Díky průlomové technologii teď ale začíná nová éra komfortu s kontaktními čočkami. Řešením nepohodlí je materiál kontaktních čoček s proměnným obsahem vody.

Komentářů (1) Přečíst celý článek…

Kontaktní čočky při porodu

Porod s kontaktními čočkami

Na internetu nalezneme mnoho nejrůznějších diskuzí na téma porod a kontaktní čočky. Nastávající maminky jsou často zmatené a nejsou si jisté, zdali mohou mít kontaktní čočky při porodu nasazené.


Jsou tedy oční vady při porodu problémem? A je možné mít u porodu kontaktní čočky? Nejen tyto otázky si nyní zodpovíme.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

V novém Centru kontaktních čoček a brýlí dárek pro každého

Komplexní péče o zrak se specializací na kontaktní čočky a brýle. Měření zraku nejmodernějšími přístroji a technologiemi. Přes 30 000 čoček a 300 brýlí skladem. Rychlý a spolehlivý servis. To a mnohem více najdete v nově otevřeném Centru kontaktních čoček a brýlí. Nyní dárek pro každého.

nové centrum čoček a brýlí
Komentářů (2) Přečíst celý článek…

Rohovka - místo, kde leží kontaktní čočka

Rohovka je nejcitlivější tkání lidského těla. Počet nervových uzlíků na 1mm2 se pohybuje mezi 60 – 80. Každý uzlík se dále větví, takže počet nervových zakončení na jejím povrchu se odhaduje až na 315 000 – 600 000.[1] Pokud se rohovka jakkoli naruší, je velmi pravděpodobné, že bolest bude mnohem větší než například při srovnatelném porušení zubu. Nejvyšší hustota nervových zakončení v zubní dřeni je totiž „jen” 25%.


Všem je jasné, že kontaktní čočka by měla být na oční rohovce usazena správně. Co se ale stane, když tomu tak není? Co vůbec rohovka je, jak vypadá a z čeho se skládá?

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Nejčastější chyby v péči o kontaktní čočky

čisté ruce na čočky

Nošení vícedenních kontaktních čoček s sebou přináší i drobné povinnosti. Víte dobře, jak se o svoje čočky správně starat? Špatnou péčí o kontaktní čočky můžete natrvalo ovlivnit své oči.


Proč a jak se o kontaktní čočky starat? Co dělat a co ne? Poradí vám naše redakční kolegyně, studentka optiky a optometrie na ČVUT.

Komentářů (2) Přečíst celý článek…

Kontaktní čočky a kosmetika – dodržujete pravidla?

kosmetika pro nositele čoček

Průzkumy ukazují, že až 78% žen, které nosí kontaktní čočky, alespoň jednou denně používají make-up. Patříte mezi ně? A znáte pravidla správného líčení? Víte, jaké přípravky používat a čemu je dobré se vyhnout?


Pokud si neumíte svůj den představit bez řasenky, očních linek a laku na vlasy, pak je následující článek určen právě pro vás.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Acanthamoeba a kontaktní čočky

akantaméba zůsobuje záněty

Slyšeli jste někdy o prvokovi jménem Acanthamoeba? Acanthamoeba (nebo také "akantaméba") je organismus, který se vyskytuje ve vodě, půdě, vzduchu ale i v lidských slinách. Některé druhy rodu Acanthamoeba mohou způsobovat nepříjemné oční infekce a záněty u lidí. [1]


A víte, že se Akantaméba často vyskytuje ve vašem bezprostředním okolí? Jak se tedy tomuto nebezpečnému prvokovi vyhnout a jak zajistit, aby se Acanthamoeba nedostala k vašim kontaktním čočkám?

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Jak působí UV záření na vaše oči?

spektrum UV záření

O UV záření se v poslední době mluví stále častěji. Skoro všichni jsme už někdy měli popálenou kůži od sluníčka a slyšeli o vzniku rakoviny kůže.
Dopady slunečního záření na naše oči jsou ale také vážné a rozhodně bychom neměli podceňovat jejich ochranu. Jak ale správně postupovat, abychom co nejvíce snížili riziko jejich poškození?

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

9 mýtů o kontaktních čočkách

mýty kolující o čočkách

O kontaktních čočkách stále kolují nejrůznější mýty. Proč tomu tedy neudělat přítrž a nevyjasnit si, které věci pravdou být mohou a které jsou naopak úplnými nesmysly?


Sepsali jsme pro vás 9 nejčastějších mýtů o čočkách, které mohou udělat v hlavě zmatky nejen začátečníkům.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

První aplikace kontaktních čoček – Usnula jsem, co teď? 3. díl

první zkušební čočky

Po měsíci nošení kontaktních čoček je ze mě již ostřílená harcovnice. Čočky nandám a vyndám během několika sekund a nedělá mi to prakticky žádnou potíž. Maximálně se potýkám s občasnou leností, kdy se mi večer čočky sundávat už vůbec nechce. Ale to také určitě znáte.

Měsíc uplynul jako voda a přišel čas znovu navštívit aplikační středisko. Jako první na řadu přišla běžná kontrola zraku. Paní optometristka zkontrolovala, jestli je vše v pořádku a mohlo se rovnou přejít k diskuzi o mých naaplikovaných měsíčních čočkách.

Komentářů (2) Přečíst celý článek…

Dovolená s kontaktními čočkami – zkuste je před létem zdarma

Chystáte se na dovolenou a nosíte brýle? Přibalte si s sebou kontaktní čočky. Právě teď totiž můžete získat zkušební čočky zdarma!


Nošení kontaktních čoček v létě přináší řadu výhod. Oproti klasickým brýlím vám kontaktní čočky poskytnou přesnou zrakovou korekci v celém zorném poli. Můžete je také libovolně kombinovat se slunečními brýlemi, aniž byste museli kupovat tónovanou variantu dioptrických skel. Především při letních sportech, dovádění na pláži a dovolené oceníte výhody kontaktních čoček.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

První aplikace kontaktních čoček - Jsem na to sama 2. díl

strach z kontaktních čoček

Když jsem odcházela z vyšetření, bylo to neuvěřitelné, ale jako by byl svět o něco hezčí. Vše získalo ostrost a jasnější barvy. Měla jsem totiž poprvé nasazené kontaktní čočky. Možná jsem se určitým způsobem cítila výjimečná. Asi proto, že jsem v tu chvíli nevěděla, že na světě čočky nosí zhruba každý 10. člověk.

Protože jsem měla nasazené zkušební kontaktní čočky, byla jsem v očekávání, jak se mé oči k novému a neznámému předmětu zachovají. Snesou mé oči kontaktní čočky? A nevyvolají nějakou alergickou reakci? Přece jenom jsem před vstupem do aplikačního střediska nějaké články přečetla, a vím, že čočky nemusejí sedět každému. Žádné takové komplikace však nenastaly.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

15 minut může zachránit váš zrak na celý život

15 minut pro zdraví očí

Chodíte na pravidelné prohlídky k zubaři? A co váš zrak? Jakou mu věnujete pozornost? Pravidelné oční prohlídky jednou ročně jsou nutné pro zachování dobrého stavu očí a prevenci dalších onemocnění.


Zrak je jedním z nejdůležitějších lidských smyslů. Vždyť zrakem přijímáme celých 80 % informací o okolním světě. Staráte se o něj, pečujete o svoje oči?

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Historie kontaktních čoček od skla až po Wichterleho

Historie kontaktních čoček

Napadlo vás někdy, kam až sahá historie kontaktních čoček? Všichni známe českého vynálezce čoček Otto Wichterle, ale co bylo před ním a po něm?


První myšlenku kontaktních čoček, která se nám zachovala, vyslovil už renesanční Leonardo da Vinci. V jeho spisu z roku 1508 popsal metodu korekce dioptrií ponořením oka do misky s vodou. Poprvé se ale kontaktní čočky objevily až o mnoho let později, v roce 1887.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Jak vybrat ty správné kontaktní čočky pro práci u počítače

práce na počítači s čočkami

Řada z nás tráví u počítače a televize denně několik hodin. A před obrazovkou začínají být naše oči často unavené. A to především kvůli nedostatečnému zvlhčování povrchu očí mrkáním, které při této činnosti není tak časté.

Nositelé kontaktních čoček mohou tuto únavu vnímat intenzivněji, a proto je dobré se už při výběru čoček orientovat na takové, které rizika nepříjemných pocitů při práci s počítačem rovnou odstraní či minimalizují.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

První aplikace kontaktních čoček - Bod zlomu 1. díl

strach z kontaktních čoček

Jak jedna z nás ke kontaktním čočkám přišla...


Korekci zraku jsem téměř celé své dětství nepotřebovala. Nebo jsem si alespoň žádnou potřebu brýlí neuvědomovala. V deváté třídě se však něco změnilo a já začala ze zadní lavice mžourat na tabuli. Má matka nezahálela a po čase se jelo k očnímu lékaři. Ten mi diagnostikoval krátkozrakost s dioptriemi -1.00 a bylo to. Oficiálně ze mě byla nositelka dioptrických brýlí.

Komentářů (1) Přečíst celý článek…

S věrnostním programem na kontaktních čočkách ušetříte

čtvrté balení čoček zdarma

Nosíte kontaktní čočky pravidelně a zajímá Vás, jak ušetřit? V řadě očních optik i u očních lékařů se můžete setkat s věrnostním programem, který Vám přinese cenové zvýhodnění na kontaktní čočky a zahrnuje také pravidelná oční vyšetření.


V rámci celoročního programu Vám oční specialista pravidelně kontroluje zrak a Vy můžete získat až 3 měsíce nošení zdarma! Ušetříte tak peníze i starost o Vaše oči.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Řízení s kontaktními čočkami

řízení v kontaktních čočkách

Nosíte kontaktní čočky a vlastníte řidičský průkaz? Pak byste měli znát několik zásadních informací o řízení s kontaktními čočkami. Možná o tom ani nevíte a porušujete zákon.

Pokud máte nějakou oční vadu, mělo by to být na druhé straně řidičského oprávnění uvedeno. Jedná se o řádek 12. V něm je uveden tzv. harmonizační kód, který policisty informuje o nutnosti brýlí nebo kontaktních čoček. A zde je právě ten zádrhel. Je možné, že nosíte kontaktní čočky, ale harmonizační kód vás opravňuje k řízení pouze s brýlemi.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Budoucnost kontaktních čoček – čočka jako nosič očních léků

kontaktní čočky v budoucnosti

Již několik desítek let vědci hledají další možná využití kontaktních čoček v medicíně. Čočky by mohly kontrolovat procesy v těle projevující se na očích – např. hlídat hladinu cukru u pacientů s diabetes nosících čočky na základě kvality slzného filmu.


Jedno využití se ale může objevit velice brzy: Pro léčbu alergického zánětu spojivek jsou v dnešní době jako nosič léku běžně užívány oční kapky. Výzkum nyní ukázal, že jako podobné medium pro aplikaci léčivé látky do očí mohou sloužit i kontaktní čočky.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Zapomínáte na výměnu kontaktních čoček? Známe řešení!

jak často měnit čočky

Také se vám to stalo? Zapomněli jste včas vyměnit kontaktní čočky a nosili je déle než doporučenou dobu? Nejste sami. Pozdější výměna, tzv. přenášení kontaktních čoček, je celkem běžná chyba. Je však třeba si uvědomit, že může mít následky - zarudlé oči, svědění, suché oči a rozmazané vidění. To vše kvůli nahromadění bílkovin a nečistot, které se na čočky nevyhnutelně nalepí bez ohledu na to, jak pečlivě je čistíme.


Řešení, jak nezapomenout, jsou různá. Jedno z nich je přímo skvělé - moderní, spolehlivé, elegantní, stále při ruce: Aplikace nejen do chytrého mobilního telefonu.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Kontaktní čočky a diabetes

kontaktní čočky a cukrovka - diabetes

Diabetes působí na metabolické procesy v těle, kolísáním cukru v krvi dochází k nevyvážené ostrosti zraku. Hladina krevního cukru ve vztahu ke kontaktním čočkám ovlivňuje také kvalitu slzného filmu, který je důležitý pro pohodlné nošení kontaktních čoček.


Je tedy cukrovka kontraindikací pro nošení kontaktních čoček? Musí se diabetici vzdát možnosti nosit kontaktní čočky? Poslední studie říkají, že nikoliv.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Novinky v kontaktních čočkách pro rok 2013

novinky kontaktní čočky 2013

Obor kontaktních čoček je velmi pružný a vyvíjí se s každým rokem, proto se téměř každoročně můžeme těšit na nové, modernější produkty. Jaké nás čekají nové kontaktní čočky v letošním roce?

Roku 2013 zdá se vévodí jednodenní čočky! Důvody jsou jasné: Jednodenní kontaktní čočky jsou typem čoček, které potřebuje každý - jednou za čas na sport, společenskou událost nebo na dovolenou... Zároveň nevyžadují žádnou péči, jednoduše se nasadí a na konci dne vyhodí. Na co se letos můžeme těšit?

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Nakupte čočky a roztoky ještě před zvýšením DPH!

zvýšení cen roztoků a čoček?

Kontaktních čoček a roztoků se do konce tohoto roku týkala nižší sazba DPH, tedy 14%. Pro rok 2013 ale byly schváleny nové sazby DPH – 15% a 21% a změnily se některé podmínky zařazení optických pomůcek.


Od 1.1.2013 budou kontaktní čočky zdaněny 15%, roztoky na čočky se dokonce nově dostanou do vyšší sazby 21%. Tato skutečnost může ovlivnit i ceny, hlavně u zmíněných roztoků. Proto vám za Čočky.cz radíme nakoupit čočky a roztoky co nejdříve před možnou úpravou cen.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Lze přespávat v kontaktních čočkách?

čočky ve kterých se dá spát

Nosíte kontaktní čočky? A stalo se vám někdy, že jste si v nich během dne zdřímli nebo v nich dokonce přes noc usnuli? Nejste sami. Ze Studie zabývající se používáním kontaktních čoček a návyky při jejich nošení1 vyplývá, že v kontaktních čočkách vědomě spí nebo si s nimi zdřímne 46 % uživatelů. Jedná se tedy téměř o každého druhého nositele kontaktních čoček.

Pokud by uživatel přespával v čočkách, které k tomuto účelu vhodné nejsou, vystavuje se riziku vzniku oční infekce, zánětů či očních nemocí. V současné době již existují díky vyspělým technologiím kontaktní čočky určené pro nepřetržité nošení, ve kterých lze bez obav spát.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Usnadněte si výběr kontaktních čoček zkušebním párem

Dívka si nasazuje kontaktní čočky

Důvody, proč změnit kontaktní čočky mohou být různé. Nepohodlí po několika hodinách od nasazení, pocit suchého oka, nebo touha vyzkoušet novinky v oblasti kontaktologie.

Snaha co nejvíce ušetřit občas vede nositele k unáhleným rozhodnutím. Pokud tedy chcete zdarma získat zkušební kontaktní čočky, není nic jednoduššího, než navštívit aplikační středisko. Výběr kontaktních čoček s vámi optometrista či kontaktolog pečlivě prodiskutuje a následně doporučí vhodné zkušební čočky.

Komentářů (4) Přečíst celý článek…

Proč je smáčivost kontaktních čoček tak důležitá?

Skleněné umyvadlo s vodou

   

Většina nositelů (především ti, co pracují u počítače nebo čtou souvislejší texty) se někdy dostala do situace, kdy se vidění najednou rozostřilo a bylo nutné párkrát zamrkat, aby se vše zase vrátilo do normálu. Co to však způsobuje?

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Pomoz nám tvořit budoucnost světa kontaktních čoček

Vyplň krátký, 3 minutový dotazník, který poslouží ke zlepšení služeb v aplikačních střediscích a kvalitnějšímu informování o kontaktních čočkách.


Každé odpovědi si ceníme a svěříme ji jen těm nejpovolanějším – těm, co pro vás čočky vyrábějí a rok za rokem se snaží vylepšit jejich vlastnosti a služby k jejich získání.


Dotazník je anonymní. Za vyplnění celého dotazníku však můžeš získat malý dárek.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Rozhovor s optometristkou: Otázky a odpovědi o čočkách

Optometristka Jana Balíková odpovídá na dotazy týkající se nošení kontaktních čoček.


Dozvíte se, jaké chyby dělají lidé nejčastěji při výběru a nákupu kontaktních čoček, kdy je možné v kontaktních čočkách spát a jak o kontaktní čočky správně pečovat.

Komentářů (2) Přečíst celý článek…

Svoje oči používáte každý den, dopřejte jim kontrolu každý rok!

Vážíte si svého zdraví, např. chodíte pravidelně k zubaři? Ale kdy jste byli naposled na kontrole zraku? Přitom oči jsou nejen jedním z nejdůležitějších smyslů, ale také ukazatelem našeho zdraví.

Náš zrak je v dnešní době neustále zatěžován – při práci na počítači, sledování televize nebo za volantem. I zdravé oči se pak snadno unaví. K únavě jsou náchylnější zejména ti, kteří nepoužívají dostatečnou korekci zraku. Důsledkem neřešené zrakové vady bývá silná únava očí a bolest hlavy. Můžete jim předejít snadno správnou korekcí zraku pomocí brýlí nebo kontaktních čoček.

Komentářů (1) Přečíst celý článek…

10 triků pro snazší nasazování kontaktních čoček

Nasazování kontaktních čoček je strašák, který odrazuje spoustu zájemců o kontaktní čočky. Důvod? „Nikdy si nedokážu sáhnout do oka.“ 80% procent z nich ale nakonec při vyšetření v aplikačním středisku zjistí, že nasazování čoček zvládne levou zadní.


Zbylých 20% potřebuje jen více času a tréninku. Právě pro ně nabízíme tipy a triky, které mohou nasazení čočky do oka usnadnit.

Komentářů (8) Přečíst celý článek…

Chraňte své oči před sluncem stejně jako svou pokožku!

Svou pokožku již dávno před slunečními parsky chránit umíme – hydratačními krémy s ochranným filmem a opalovacími krémy s vysokým UV filtrem. Věděli jste ale, že co platí pro pokožku, platí i pro oči?

UV záření je pro oči stejně nebezpečné a může mít za následek nejen krátkodobé obtíže, ale i nevratná poškození a oční onemocnění. Kontaktní čočky mohou pomoci – kontaktní čočky ACUVUE® s UV filtrem pomáhají chránit rohovku očí před nepříznivým slunečním zářením. Shrňme si základní informace a překvapivá fakta, které mohou být pro váš zrak důležité.

Komentářů (2) Přečíst celý článek…

SOUTĚŽ: Začni nosit čočky a nos je celý rok zadarmo!

Chceš nosit kontaktní čočky? Nyní máš k tomu skvělou příležitost! Požádej svého očního specialistu o zkušební pár čoček AIR OPTIX® AQUA, AIR OPTIX® NIGHT&DAY® AQUA nebo DAILIES® AquaComfort Plus a vyhraj zásobu čoček až na rok zdarma!

Do 31.12.2012 máš možnost získat 10 ks jednodenních čoček DAILIES® AquaComfort Plus zdarma a zařadit se do soutěže o kontaktní čočky a další hodnotné ceny.


Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Existuje lepší způsob, jak udržet čočky zvlhčené do nočních hodin

zvlhčení kontaktních čoček

Dnešní životní styl klade vysoké nároky na používání kontaktních čoček. Stále delší doba nošení čoček v průběhu dne vyžaduje, aby byly čočky komfortní od rána až do nočních hodin.


Důležitým faktorem pro pohodlné nošení kontaktních čoček je zvlhčení jejich povrchu. Dostatečně zvlhčená čočka má pozitivní vliv na rozprostření slzného filmu a zmenšuje riziko tření víčka o povrch čočky.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Kontaktní čočky a oční alergie

oční alergie a čočky

Alergická reakce oka na vnější alergeny, jako jsou například prach, pyly, roztoči nebo trávy, trápí stále více nositelů čoček. Oční alergie nemusí nutně znamenat, že musíte přestat nosit kontaktní čočky.


Nositelé čoček, kteří trpí na oční alergie, však musí dodržovat speciální režim nošení. Jak tedy sloučit nošení čoček s oční alergií? Stačí dodržet několik jednoduchých pravidel a nebo vyzkoušet jednodenní čočky.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

ČKS: Pravidelné kontroly u kontaktologa jsou nezbytné

česká kontaktologická společnost

Česká kontaktologická společnost upozorňuje, že pravidelné kontroly u kontaktologa (oftalmologa nebo optometristy) jsou pro zdravé nošení kontaktních čoček nezbytné.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Test redakce Cocky.cz: Technologická vylepšení čoček – fungují?

test kontaktních čoček

U kontaktních čoček se s tím setkáváme čím dál častěji. Výrobce existujících čoček uvede na trh „nové“ čočky, respektive čočky založené na předchozím modelu, které jsou ze stejného materiálu se stejnými parametry, ale mají nové, lepší vlastnosti získané na základě technologického vylepšení.


Mají tyto technologické inovace smysl? Můžeme jako konečný nositel pocítit a ocenit všechny výhody, které vylepšený model čoček nabízí, nebo tomu prostě musíme věřit? Otestovali jsme čočky pro vás!

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Tajemství mrkání

dailies čočky

Každý člověk mrkne více než 14 000 krát za den. Jedno mrknutí trvá v průměru okolo desetiny sekundy a většinou si jej vůbec neuvědomujeme.


Při nošení kontaktních čoček je důležité, aby kontaktní čočka byla v oku pohodlná při každém mrknutí. Nedostatečné klouzání víčka po oku při mrkání může způsobit nepohodlí kontaktní čočky (pocit sucha v oku, podráždění či pocit cizího tělesa). Co s tím?

Komentářů (2) Přečíst celý článek…

Co rozhoduje o pohodlí nošení kontaktních čoček

Kontaktní čočky pohodlí

Kontaktní čočky pohodlné až do večera, čočky jako nové až do konce období nošení, čočky, na které úplně zapomenete – to je sen každého čočkaře. Jak vybrat kontaktní čočky, které takový komfort nabízí?


Základními vlastnostmi čočky by měli být ultra hladký povrch a vysoká pružnost. Kontaktní čočky s kvalitními vlastnostmi, které nabízejí vysoký komfort nošení, najdete v našem článku.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

50 let od vynálezu první měkké čočky

Otto Wichterle - vynálezce čoček

Rádi bychom vám připomněli letošní krásné 50. výročí od výroby první měkké kontaktní čočky českým vědcem a vynálezcem Otto Wichterlem. První čočku z měkkého materiálu vyrobil pan profesor Wichterle přesně na Štědrý den roku 1961. Od té doby měkké kontaktní čočky ušly dlouhou cestu a dnes zpříjemňují život více než 100 milionům uživatelů po celém světě.


Jak začal příběh měkkých kontaktních čoček? Začátek cesty úspěšného vynálezu připomínáme v naší vzpomínce na Otto Wichterleho a jeho neuvěřitelný vynález.

Komentářů (1) Přečíst celý článek…

Expirace roztoku na čočky a co o ní vědět

Roztok na kontaktní čočky expirace

I když se jedná o zřejmou věc, často se setkáváme s dotazy, zda je důležité spotřebovat roztok na kontaktní čočky do data uvedeného na obalu nebo zda se dá doba spotřeby od otevření roztoku (porušení sterility) prodloužit na delší dobu, než uvádí výrobce.

Jestli vás zajímají odpovědi na nejčastější dotazy, jako zda se dá expirace nějakým způsobem prodloužit nebo co se může stát, pokud použijete proexpirovaný roztok, nebo tipy jak předcházet proexpirování roztoků, čtěte dále.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Nosit čočky denní, 14-denní nebo kontaktní čočky měsíční?

Denní čočky nebo měsíční

Tak už jste se konečně rozhodli a zašli jste vyzkoušet kontaktní čočky, ale absolutně nevíte, jaké čočky chcete zkusit a nosit? Optometrista na vás chrlí názvy a výhody různých typů čoček, jenže vy se v tom prostě ztrácíte? Denní nebo měsíční, se zvlhčující složkou nebo vyšším obsahem vody, s vysokou propustností pro kyslík… Dnes se vám proto pokusíme poradit, o jaké čočky na zkoušku požádat co se doby nošení týká.


Rozhodnutí, jak dlouho a často chcete kontaktní čočky nosit, Vám usnadní nejen výběr čoček, ale také ušetří peníze. Z praxe můžeme potvrdit, že spousta začátečníků chce po několika týdnech nošení čoček změnit způsob jejich používání a jsou nuceni vracet se znovu k vyšetření a zkoušce kontaktních čoček.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Snadný způsob, jak řešit vidění do blízka i do dálky

Multifokální čočky na presbyopii

Nikdo z nás se tomu neubrání. Každého to jednou potká a je to naprosto normální fyziologický proces. O čem mluvím? O stárnutí…

Spolu s naším organismem stárnou také oči. Oční svaly se „ochodí“, ztrácíme schopnost zaostřovat do blízka, kdy si noviny čím dál víc oddalujeme od očí pro jejich přečtení, a do dálky – říkáme tomu nelichotivě a česky vetchozrakost, odborněji presbyopie. Ta nemilosrdně přichází na každého kolem 50. roku života. Existuje její snadné řešení - kontaktní čočky umí s presbyopií pomoci!

Komentářů (5) Přečíst celý článek…

Získejte od své pojišťovny příspěvek na kontaktní čočky

Příspěvek na kontaktní čočky

Už jste někdy přemýšleli o tom, zda je možné fakturu nebo účtenku za nakoupené kontaktní čočky předat k proplacení pojišťovně? Pro některé z vás máme dobrou zprávu – částečně a u některých očních vad to jde!

Příspěvek na kontaktní čočky poskytuje nejen VZP, ale i další pojišťovny, výše příspěvku bývá ovšem omezena jak hodnotou, tak výplatním obdobím. Hrazení kontaktních čoček pojišťovnou je pak také podmíněno konkrétní zrakovou vadou. Podrobnosti o příspěvku a letmé informace o pojišťovnách najdete v našem článku.

Komentářů (7) Přečíst celý článek…

Kongres optometrie a optiky 2011

Kongres optiky a optometrie 2011

Společenstvo českých optiků a optometristů pořádá již 6. vzdělávací kongres pro odbornou veřejnost. Celá akce je umístěna do moderního a velice přitažlivého univerzitního kampusu Bohunice Masarykovy univerzity v Brně přes víkend 17. – 18.9. 2011.

Kongres kromě jiných jako generální partner sponzoruje výrobce kontaktních čoček Acuvue – firma Johnson&Johnson. Sjezd je každoročně pořádán pro informovanost optiků, optometristů a studentů těchto oborů o novinkách ve světě kontaktních čoček, brýlí a optiky.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

5 tipů pro péči o čočky v horkém létě

péče o kontaktní čočky

O bezpečném nošení čoček na dovolené u moře nebo o kvalitní ochraně čočkami proti slunci jsme se zmínili již v předchozích článcích, ale letním teplotám a horku se nevyhneme ani ve městech a v plném pracovním nasazení.


Určitě vás proto může zajímat, jak čočky v horkých letních dnech udržet co nejdéle pohodlné a stále bezpečné pro nošení nejen na dovolené, při koupání či v exotických zemích, ale také ve městě - prostě v období, kdy teploty stoupají až k tropickým hodnotám.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Na léto jedině kontaktní čočky s UV filtrem!

uv filtr kontaktní čočky

Sluneční záření je všudypřítomné a naše oči jsou jeho účinkům vystavovány častěji, než si myslíme, obzvláště pak v letních měsících. Škodlivé UV záření bohužel může náš zrak při dlouhodobém působení poškodit, negativní účinky záření jsou navíc trvalé a kumulují se.

Náš zrak, jeden z nejcennějších smyslů, bychom proto měli před slunečním svitem chránit. Věděli jste například, že sluneční brýle nemusí být 100% ochranou očí před UV zářením? Proto nám výrobci čoček stále častěji nabízí i kontaktní čočky s UV filtry zabudovanými přímo do jejich materiálu. Jak UV filtry v kontaktních čočkách fungují, jak chrání naše oči a proč stojí za to je nosit?

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Peroxidové roztoky: poznejte jejich PRO a PROTI

peroxidový roztok na čočky

Peroxidový roztok je v dnešní době označován za nejlepší možnou péči, kterou svým kontaktním čočkám můžete dát. Čistí a desinfikuje jako žádný chemický roztok a neobsahuje žádné konzervační látky, takže je velice účinný a zároveň šetrný, vhodný i pro velmi citlivé oči.

Jediný problém je v tom, že peroxidový roztok pro tak dokonalé vlastnosti obsahuje, jak už jeho název napovídá, peroxid vodíku – látku, která mírně poškozuje tkáně, a v kontaktu s okem může být dost nepříjemným zážitkem.

V tomto článku shrneme pro a proti peroxidových roztoků a řekneme si tipy pro bezpečné používání peroxidových roztoků.

Komentářů (8) Přečíst celý článek…

Jak zatočit s oční alergií při nošení čoček v 6 krocích

alergie a kontaktní čočky

Jaro je tady. Spousta z nás začíná řešit, jak spojit alergii a nošení kontaktních čoček. I když jste například dlouhodobý a zkušený nositel kontaktních čoček, období alergií Vám může pořádně zatopit ve smyslu pohodlného nošení čoček. Alergenní látky přenášející se vzduchem se zachycují na kontaktních čočkách a v kontaktu s okem způsobují značné problémy a diskomfort.

Alergeny zároveň mohou podnítit nadměrnou tvorbu slz, což znepříjemňuje i kvalitní vidění přes čočku. Nošení čoček v pylové sezóně se tak může stát pořádným peklem. Co s tím? Máme pro Vás 6 tipů, co dělat, pokud v jarních, letních nebo podzimních měsících trpíte.

Komentářů (2) Přečíst celý článek…

Tajemství expirace kontaktních čoček

expirace kontaktních čoček

Našli jste doma někdy krabičku čoček s již prošlou expirací a napadlo vás: Proč to nezkusit? Expirace kontaktních čoček má svůj smysl, který je ale často nám všem utajen. Ale i přes to se expirací řídíme a dodržujeme určenou dobu použitelnosti čoček.

V dnešním příspěvku jsme se zaměřili na to, proč nošení prošlých čoček neriskovat. Až vám příště někde budou nabízet čočky s krátkou expirací nebo dokonce kontaktní čočky prošlé za lákavou cenu, bude určitě lepší vědět, proč říct ne.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Kontaktní čočky poprvé

kontaktní čočky poprvé

Moje kamarádka sice nemá žádnou oční vadu, ale vždycky toužila vyzkoušet barevné kontaktní čočky. Rozhoupávala se už hodně dlouho, proto jsem na ní trošinku zatlačila a na začátku tohoto týdne jsem ji dostrkala k optometristovi.


Byla celkem nervózní, že si bude muset šahat do oka, ale na konci byla tak příjemně překvapena a potěšena, že by byla velká škoda se s ostatními začátečníky nepodělit o průběh a její pocity z celého vyšetření. V redakci jsme s ní proto přímo poté udělali rozhovor, který si můžete přečíst v dnešním článku.

Komentářů (7) Přečíst celý článek…

Věštba Cocky.cz: Novinky v kontaktních čočkách pro rok 2011

novinky kontaktní čočky

Výrobci kontaktních čoček a roztoků si s uvedením nových kontaktních čoček a roztoků dávají na čas – nejdříve jej představí v pár zemích a po jejich úspěchu je pomalu šíří do dalších zemí. Některé produkty se do střední Evropy, tedy i do České republiky, dokonce ani nedostanou!


V minulém roce byly v několika zemích představeny nové produkty, které bychom mohli mít šanci vidět i u nás. Zkusili jsme si trochu zavěštit, jaké by to mohly být.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Nedoceněná pinzeta na kontaktní čočky

pinzeta na kontaktní čočky

Víte, na co je pinzeta na kontaktní čočky dobrá?

Co se týče pinzety na čočky, existují dva typy nositelů kontaktních čoček: ti, co ji zkusili používat a od té doby bez ní už nemůžou žít (= nosit čočky) a pak ti, co ji považují za zbytečnou věc, protože ji ještě nezkusili.

Používání pinzety na kontaktní čočky má ale své velké oprávněné plusy – manipulace s čočku je s pinzetou na čočky více hygienická a sterilní, bezpečnější, jednodušší.

Komentářů (4) Přečíst celý článek…

Ulevte svým očím při práci na počítači

kontaktní čočky a počítač

Spousta z nás používá počítač ke každodenní práci nebo často přichází do kontaktu s monitorem či jiným světelným zdrojem, televizí apod., které namáhají náš zrak.

Poradíme Desatero pro co nejmenší námahu očí při práci na počítači a řekneme si, jestli je možné pocit suchosti nebo únavu očí z počítače ovlivnit výběrem kontaktních čoček, jaké jsou negativní vlivy monitorů počítačů na náš zrak a jak se těmto vlivům bránit.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Chci nosit čočky – jak na to?

chci čočky

Máte některou z očních vad a už Vás nebaví nosit jen brýle? Nebo aktivně sportujete a brýle vám prostě v některých aktivitách vadí? Chcete při plavání vidět na druhý konec bazénu nebo ráno hned po probuzení na hodiny na stěně? Kontaktní čočky jsou řešení.

Pokud vás zajímají kontaktní čočky a informace k nim, jako například jaké nosit kontaktní čočky nebo jak nasadit kontaktních čočky, určitě vám pomůže tzv. kontaktolog – oční odborník, který aplikuje kontaktní čočky. Prvním krokem k nošení kontaktních čoček je jejich aplikace.

Komentářů (59) Přečíst celý článek…

Zima, lyžování a kontaktní čočky

kontaktní čočky a lyžování

Na hory v brýlích nebo v čočkách? Jednoznačnou odpovědí je, že v kontaktních čočkách! Pro volnost pohybu při sportování, pro co nejlepší vidění při sněžení i na slunečné sjezdovky jsou čočky prostě lepší, k jinému závěru nelze dojít. Ze všech průzkumů vyplívá, že pro vysokohorské lyžování sportovci preferují kontaktní čočky, nejlépe kontaktní čočky jednodenní, které se dají použít jednorázově a kdykoliv.

Proč jsou čočky stoprocentně lepší? Víte, jak chránit oči v zimě a na sjezdovce, co pomůže? + Otestovali jsme, jestli můžou čočky a roztok zmrznout.

Komentářů (4) Přečíst celý článek…

Vše co chcete vědět o barevých kontaktních čočkách - 5. část

Crazy čočky

Tento díl našeho speciálu o barevných kontaktních čočkách věnujeme zvláštnímu typu kontaktních čoček, takzvaným crazy čočkám. Před 3 roky se na trhu daly crazy čočky sehnat jen v pár základních variantách, v posledních dvou letech se však jejich prodej rozjel na plné otáčky a proto se nám nyní nabízí nepřeberné množství barev, motivů a typů crazy kontaktních čoček.


Crazy čočky jsou skvělým doplňkem pro večírek, halloweenskou nebo čarodějnickou party. Chcete se dozvědět, jakých „crazy“ vzhledů můžete docílit pomocí crazy čoček? V našem článku nabízíme informace o nejžhavějších novinkách.

Komentářů (2) Přečíst celý článek…

Pouzdro na kontaktní čočky, důležitá maličkost

Pouzdro na kontaktní čočky - důležitost

Drobnost, která stojí pár desítek korun a k roztokům se obvykle balí zdarma – to je pouzdro na kontaktní čočky. Jeho důležitost je ale často přehlížena, i když pouzdro kontaminované bakteriemi nebo mykotickými organismy může zapříčinit některé nepříjemné komplikace.


Víte, která místnost bytu je pro uskladnění pouzdra nejméně riskantní a jak nechat pouzdro na kontaktní čočky správně vysychat, aby byla šance kontaminace pouzdra byla co nejmenší? O velice zajímavých výsledcích studií si můžete přečíst v našem článku. Nabízíme i 2 videa spojená s používáním pouzdra.

Komentářů (4) Přečíst celý článek…

17. výroční sjezd České kontaktologické společnosti

Sjezd ČKS

Česká kontaktologická společnost, sdružující pod sebe všechny specialisty na kontaktní čočky z České republiky, ve dnech 12. – 14.11. již posedmnácté pořádala výroční sjezd v Nymburce. Kontaktologům byla ve všech 3 dnech nabídnuta spousta odborných a zajímavých přednášek nejen od českých kolegů, ale i od několika zahraničních hostů.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

7 častých omylů nositelů kontaktních čoček

7 omylů nositelů kontaktních čoček

Když oči nebolí a čočky netlačí, je vše v pořádku? Jaké kontaktní čočky můžu nosit, jak dlouho je možné je nosit a jaké čočky jsou lepší? Jsou všechny roztoky stejné a je vysoký obsah vody v čočce vždy tím nejlepším?I mistr tesař se někdy utne a stejně tak mezi dlouholetými zkušenými nositeli čoček koluje spousta nepravd a omylů. Ty nejčastější se v našem článku snažíme objasnit a vysvětlit.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Avaira, vlhké je dobré

Nyní SOUTĚŽ S AVAIRA! Soutěžte o Avaira na půl roku nebo o víkend na zámku!


Avaira - pohodlí a zdravíKontaktní čočky z nejnovějšího materiálu, který dokáže uspokojit veškeré nároky dnešního nositele kontaktních čoček. Avaira dokážou propojit vysokou míru pohodlí nošení spolu s ohledem na zdraví a svěží vzhled očí.

Trendy, ke kterým směřují moderní materiály kontaktních čoček, jako jsou přirozená vlhkost a vysoká propustnost kyslíku, doplňují u kontaktních čoček Avaira UV filtr a zaoblené okraje.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Vyberte si k čočkám zvlhčující kapky, které opravdu pomůžou

Kapky na kontaktní čočky

Zvlhčující kapky na kontaktní čočky nebo také umělé slzy jsou důležitým pomocníkem při nošení kontaktních čoček, a to i v případě, že netrpíte suchým okem nebo dokonce syndromem suchého oka.

Slzný film je důležitý pro pohodlné používání kontaktních čoček – mezi kontaktní čočkou a rohovkou zajišťuje slzný film jemný a bezproblémový pohyb. A právě kapičky napomáhají udržovat slzný film fit po celý den nošení čoček i za náročnějších podmínek nebo na konci dne.


Očních kapek je na našem trhu ale nepřeberné množství, z kterého je často umění vybrat ty správné. Proč ke kontaktním čočkám používat kapky jen k tomu schválené, jaké kapky na kontaktní čočky vybrat a z čeho je možné vybírat, nastíníme v tomto článku.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Co si odnést z vyšetření spolu s kontaktními čočkami v očích

První vyšetření s kontaktními čočkami

Všichni tak nějak tušíme, že když zajdeme k odborníkovi na první vyšetření pro kontaktní čočky, odejdeme s čočkami v očích, se smíšenými pocity z nových obzorů a novým pohledem na svět.


Málo kdo ale přesně ví, co všechno by se při vyšetření měl naučit, co všechno si zapamatovat a jaké situace mohou nastat. V našem článku nabízíme několik tipů a rad k prvnímu setkání s kontaktologem, abyste se mohli vyvarovat nedorozuměním a problémům s kontaktními čočkami.

Komentářů (4) Přečíst celý článek…

Vyšetření zdarma nebo příspěvek na charitu ve světový den zraku

Světový den zraku 2010

Na čtvrtek 14. října již podesáté připadá Světový den zraku organizovaný celosvětovou zdravotnickou organizací WHO (World Health Organization). Dnem zraku se organizace snaží celému světu připomenout, že nejdůležitější pro udržení zdraví očí je prevence – pravidelné návštěvy u očního specialisty a vyšetření zraku. „Pečujte o svůj zrak. Kontrolujte ho. Chraňte ho.“, říkají.


Po celé České republice se konají různé akce oslavující den zraku vyšetřením zdarma nebo osvětou pomocí přednášek či různých her.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Je nošení kontaktních čoček (ne)bezpečné?

Kontaktní čočky nebezpečné?

Myslíte si, že je používání kontaktních čoček nebezpečné? Pokud jste tento dojem získali kvůli některé z historek o urputných zánětech nebo poškození oka, čtěte dále.


Nošení kontaktních čoček je ve skutečnosti velmi bezpečné a závažné komplikace nastávají jen v extrémních případech. Informujte se o tom, proč je nošení čoček opravdu bezpečné a co se musí stát, aby čočky začaly být hazardem pro oko.

Komentářů (2) Přečíst celý článek…

Optometrie 2010

Kongres Optometrie 2010

5. ročník vzdělávacího optometrického kongresu s názvem Optometrie 2010, pořádaný Společenstvem českých optiků a optometristů, se odehrával o víkendu 18. – 19. září v areálu Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Pro oční odborníky bylo připraveno mnoho poučných přednášek pro rozšíření odborných obzorů, ale také prostory se stánky s nejnovějšími produkty a technologiemi – mezi nimi byl i náš stánek Cocky.cz. Více fotografií z kongresu je možné vidět na stránce Cocky.cz na Facebooku.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Vše co chcete vědět o barevných kontaktních čočkách - 4. část

Tónovací barevné kontaktní čočky

V této části seriálu o barevných kontaktních čočkách se zaměříme na tónovací kontaktní čočky. Jsou skutečně jen pro světlé oči, a proč jsou jejich barvy tak lákavé?

Představíme si také nejprodávanější modely tónovacích kosmetických čoček a popíšeme jejich nejlepší vlastnosti a schopnosti tónovat spolu s obrázky některých odstínů.

Komentářů (1) Přečíst celý článek…

Přenášení kontaktních čoček jak jej možná neznáte

Přenášení kontaktních čoček

Nošení kontaktních čoček déle než na jakou dobu jsou určeny neboli přenášení je často diskutované téma. Kontaktologové před ním varují, nositelé jej praktikují.

Do pojmu přenášení je možno zahrnout mnoho s přenášením spojených témat, ale my se zaměříme na to, co všechno může být přenášení a proč se tak vehementně zakazuje.

Víte, co všechno se dá zahrnout do přenášení nebo co vám dlouhodobým přenášením hrozí? Nabízíme odpovědi.

Kontaktní čočky jsou o správné oční hygieně a přenášení do ní určitě nepatří.

Komentářů (4) Přečíst celý článek…

Nejčastější vady kontaktních čoček a jak je reklamovat

Naštípnutá kontaktní čočka

Kontaktní čočky jsou vyráběny za přísných hygienických podmínek a výroba prochází několikanásobnou kontrolou jakosti. I při tak pečlivém prověřování kvality se bohužel výjimečně najdou vadné kusy kontaktních čoček.


Přečtěte si v našem článku, jaké se vyskytují nejčastější vady kontaktních čoček, jaké poškození čočky je možné reklamovat a jak při reklamaci postupovat.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

5 zásadních otázek a odpovědí před tím, než začnete nosit čočky

Chcete začít nosit kontaktní čočky a nevíte, jestli jsou zrovna pro vás kontaktní čočky vhodné, zda je možné je nosit s  vaší oční vadou nebo jaké vyšetření a hodnoty jsou pro začátek nošení kontaktních čoček potřeba? Pět základních otázek a odpovědí vám pro úvod do světa kontaktních čoček může pomoci.

Komentářů (29) Přečíst celý článek…

Roztok na kontaktní čočky, základ ke zdravému nošení

Roztoky na kontaktní čočky

Roztok na kontaktní čočky je velice důležitou součástí nošení kontaktních čoček. Díky němu čočky zůstávají nejen vlhké a pohodlné, ale také bez bakterií, jiných mikroorganismů a s co nejnižším množstvím usazenin.


V článku najdete situace, kterých byste se měli vyvarovat, aby roztok neztratil své desinfekční a čistící schopnosti a sloužil vám v péči o kontaktní čočky tak, aby nošení kontaktních čoček bylo bezpečné, pohodlné a kontaktní čočky vydržely po co nejdelší dobu nositelné bez komplikací.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Vše co chcete vědět o barevných kontaktních čočkách - 3. část

V tomto článku odlehčíme téma a podíváme se na barevné kontaktní čočky z tak trochu jiného úhlu.

Pomocí barevných očních čoček lze nejen změnit přirozenou barvu očí, ale také jimi můžete zvýraznit nebo zjemnit svůj celkový vzhled.

Je nejžádanější modrá barva očí tou nejlepší? Přečtěte si, jaká barva očí je nejvhodnější k vašemu vzhledu, jakým odstínem můžete podtrhnout vaši přirozenou krásu. V článku popisujeme varianty barev hodící se k celkovému vzezření podle typu určeného barvou vlasů a tónem pleti s fotkami slavných hereček jako příklady.

Zjistěte, jaký jste typ a vyzkoušejte si svou barvu u odborníka!

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Léto bez starostí s jednodenními kontaktními čočkami

Chcete si užít letošní léto bez zbytečných starostí? Nebaví vás mít brýle na nose, být oslněni sluncem, nebo neustálá péče o kontaktní čočky? Skvělým řešením na letní horké dny jsou jednodenní kontaktní čočky, které umožňují užít si sportování a volné chvíle u vody s čistým a komfortním viděním.


Navíc TEST REDAKCE Cocky.cz - otestovali jsme pro Vás pohodlí dvou modelů jednodenních čoček!

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Kdy navštívit optometristu a kdy očního lékaře?

Optometrista versus oftalmologZtrácíte se občas v názvech očních odborníků, jako jsou optometrista, oftalmolog a kontaktolog? Nevíte, kam zajít, když chcete začít nosit kontaktní čočky, potřebujete přeměřit dioptrie, máte s kontaktními čočkami problém nebo vás trápí onemocnění očí?
V našem článku vám objasníme, kdo je kdo a ke komu jít s konkrétními potížemi.

Komentářů (2) Přečíst celý článek…

Novinka pro astigmatiky: Biofinity Toric

Biofinity Toric

Na trh jsou nyní uváděny nejnovější kontaktní čočky pro korekci astigmatismu od firmy CooperVision – Biofinity™ Toric. Jejich hlavní předností je materiál použitý také u Biofinity™, propojující přirozenou vlhkost materiálu s vysokou propustností kyslíku, a také patentovaná torická konstrukce.


Kontaktní čočky Biofinity™ svým nositelům nabízejí díky svým vlastnostem komfortní nošení s možným přespáním v čočkách a zároveň technické plusy: zdařilý design čočky pro jemné usazení na oko spolu s vysokou optickou kvalitou pro dobré vidění.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Znáte zásady správné péče o kontaktní čočky?

Roztok na kontaktní čočky

Věřte, že zásady čištění a péče o kontaktní čočky, které Vám sdělí Váš odborník a které jsou upozorňovány na příbalových letácích, mají svůj smysl. Při jejich nedodržování může dojít až k závažným zdravotním problémům.


Proto Vám zde přinášíme pár rad, co při péči o kontaktní čočky určitě nedělat, abyste chránili zdraví svých očí.

Komentářů (5) Přečíst celý článek…

Vše co chcete vědět o barevných kontaktních čočkách - 2. část

Barevné kontaktní čočky

V dalším dílu seriálu o barevných kontaktních čočkách si představíme krycí barevné neboli kosmetické čočky. Zaměříme se na nejžádanější modely krycích čoček – představíme je a napovíme, jak které z nich kryjí, které vypadají nejvíc přirozeně apod.

Popisy slouží jen ke snazší orientaci v barevných čočkách, určitě není třeba dodávat, že vytoužené barvy očí dosáhnete jen zkouškou více modelů u odborníka a že stejná barva může u více nositelů vypadat různě.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Kontaktní čočky, léto a dovolená

Zřejmě všichni se po dlouhé zimě začínáme těšit na léto a s ním spojené dny odpočinku, ať už prázdniny, dovolenou nebo víkendy u vody.

Co mají kontaktní čočky s těmito dny společného? Mnoho. V letních dnech si Kontaktní čočky, léto a dovolenáužíváme více pohybu, sportu – v tom je zahrnuto plavání v českých rybnících i zahraničních mořích, a více sluníčka.
Brýle k zmíněným aktivitám nejsou příliš vhodné a kontaktní čočky můžou hrát svou roli ve šťastně strávených letních dnech…

Jak tedy s čočkami zacházet u vody, při vysokých teplotách a vystavování se sluníčku či na cestách?

Komentářů (2) Přečíst celý článek…

Vše co chcete vědět o barevných kontaktních čočkách - 1. část

Určitě každý z nás někdy zatoužil změnit barvu svých očí, jedno zda na oříškově hnědou či studánkově modrou. V dnešním moderním světě již taková změna nemusí být vůbec problém.

Proto vám přinášíme speciální seriál na téma barevné kontaktní čočky. V tomto prvním článku se pokusíme přiblížit vám barevné kontaktní čočky – co to vlastně jsou barevné čočky, jak vznikají, na jaké typy je zhruba můžeme dělit a jak je možné začít je nosit. V závěru jsou také zodpovězeny nejčastější otázky ohledně barevných kontaktních čoček.

Komentářů (7) Přečíst celý článek…

TOP OPTA 2010

Opta

O víkendu 5.2. - 7.2. 2010 se konal 16. ročník veletrhu oční optiky, optometrie a oftalmologie TOP OPTA 2010.


Nejenže byly představeny nové kolekce obrub, slunečních brýlý, nové optické technologie a přístroje, ale jako každý rok byly vybírány nejlepší produkty roku 2009. 1-Day Acuvue TruEye získaly ocenění.

Komentářů (1) Přečíst celý článek…

Proč je ke zkoušce nových čoček nutné vyšetření

Vyšetření zraku

Známý vám doporučil model kontaktních čoček, který je podle něj skvělý? Slyšeli jste někde o nových kontaktních čočkách, které prostě musíte zkusit? Nebo vám vaše kontaktní čočky jednoduše nevyhovují a přejete si jiné?

Mnoho nositelů čoček si myslí, že pokud je zachována stejná dioptrie a alespoň podobné zakřivení, není ve zkoušce jiného modelu žádný problém. Jenže skutečnost je jiná.

Komentářů (2) Přečíst celý článek…

Co je syndrom suchého oka

Slyšeli jste někdy o syndromu suchého oka? Víte co to je, jak se projevuje, jak se mu vyhnout nebo se jej zbavit? Jedná se o narušení slzného filmu. Slzný film je pro pohodlné vidění jedním z nejdůležitějších faktorů, hlavně pak při nošení kontaktních čoček.

Syndrom suchého oka je „choroba“, která postihuje široké spektrum nejen nositelů kontaktních čoček. Projevuje se mnoha příznaky, u různých pacientů může mít různé projevy.

Komentářů (2) Přečíst celý článek…

Teenageři a kontaktní čočky

Teenageři a kontaktní čočkyJsi připraven na nošení kontaktních čoček? To je ta nejčastější otázka, kterou rodiče svým dětem při prvních debatách o kontaktních čočkách pokládají. Často totiž převládá názor, že teenagerům při péči o kontaktní čočky chybí důležité vlastnosti jako zodpovědnost a pravidelnost, které při nošení a údržbě kontaktních čoček hrají důležitou roli. Je to tak? Kdy je ten správný čas začít nosit kontaktní čočky?

Komentářů (10) Přečíst celý článek…

Přidejte hodnocení a získáte dárek zdarma!

Pokud nyní přidáte hvězdičkové a textové hodnocení kontaktních čoček nebo firmy v mapě specialistů a prodejců, získáte poukázku na některý z následujících dárků dle vašeho výběru:

Pouzdro Qcase Renu 60ml Pouzdro Complete Options Multi 100ml Opti-free RepleniSH 60ml Pinzeta na kontaktní čočky

Nejlepší hodnocení navíc získá poukázku na nákup kontaktních čoček v hodnotě 500,- Kč!

Komentářů (1) Přečíst celý článek…

Začněte nosit kontaktní čočky ještě dnes!

Rozhodli jste se pro nošení kontaktních čoček právě nyní? Zajímá vás, co je pro to nutné udělat a co vás čeká? Není nic snazšího. Na našich stránkách naleznete všechny potřebné informace.

Komentářů (4) Přečíst celý článek…

Pravidelná výměna kontaktních čoček zvyšuje zdraví i pohodlí

Pravidelná výměna kontaktních čoček Proč vyhodit pár kontaktních čoček po uplynutí doporučené doby nošení, i když vám čočky připadají stále pohodlné? Nelze si prodloužit dobu nošení ještě o pár dní? Není doba nošení kontaktních čoček jen dobře vymyšleným marketingovým tahem? Na tyto otázky existují jednoznačné odpovědi.


Pravidelnou výměnou se myslí vyjmutí a vyhození páru kontaktních čoček po době, na jakou jsou určeny. Tato určená doba je odpovídající vlastnostem povrchu čočky, je tedy velice nutné dodržovat ji.

Komentářů (8) Přečíst celý článek…

Nejčastější problémy při nošení kontaktních čoček - jak na ně?

Používání kontaktních čoček by mělo být bezproblémové, čočka by neměla být v oku cítit. Bohužel ale občas nastane situace, kdy tomu tak není. Čočka začne v oku škrábat, pálit, oko tlačí, cítíte suchost v očích... Co dělat, když kontaktní čočka přestane být z ničeho nic pohodlná? V našem článku nabízíme několik rad pro první pomoc při těchto potížích.

Komentářů (173) Přečíst celý článek…

Spustili jsme novou podobu portálu Cocky.cz

Připravili jsme pro vás novou podobu informačního portálu www.cocky.cz, která zachovává všechny funkce a informace, na které jste byli dosud zvyklí, i spoustu novinek a vylepšení.

V katalogu kontaktních čoček, roztoků, kapek, pouzder a příslušenství najdete rozsáhlé informace o dostupných výrobcích na trhu včetně uživatelských komentářů a hodnocení. Pro snadné vyhledání odborníka nebo prodejce kontaktních čoček slouží mapa specialistů a prodejců, ve které najdete jednu z největších databází kontaktologů. Pokud hledáte informace a rady o kontaktních čočkách, vyzkoušejte naší poradnu nebo si pročtěte stránky pro začátečníky a pro nositele.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Academy for Eyecare Excellence

Academy for Eyecare Excellence

Výrobce kontaktních čoček CIBA VISION pořádá dne 3. října 2009 odborné přednášky na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT v Kladně. Odborný program je součástí celosvětového projektu Academy for Eyecare Excellence, jehož cílem je vzdělávání a poskytování informací očním specialistům.
Akademie je rozdělena na část pro obchodníky, prodejní personál, studenty a pro odborníky. Programu se můžete účastnit zdarma, ale je potřeba se předem registrovat na zákaznickém servisu firmy objednavky.cibavision@cibavision.com.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Nové kontinuální kontaktní čočky Air Optix Night&Day Aqua!

Do kategorie kontinuálních kontaktních čoček pro nepřetržité nošení 30 dní a 30 nocí přibyla novinka od firmy CIBA VISION. Nové Air Optix Night&Day Aqua vycházejí z původních Air Optix Night&Day, jejichž distribuce bude tento rok ukončena, a navíc jsou vylepšené o zvlhčující Aqua Moisture systém.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

PřihlášeníHlavní partner

Reklama

18. 10. 2018 - Redakce

PowerBanka jako dárek při nákupu 2 boxů Biotrue ONEday - s těmi vám nikdy nedojde šťáva.

20. 6. 2018 - Redakce

Ve vybraných optikách: K nákupu 2 balení Acuvue Oasys roztok Complete zdarma.

18. 6. 2018 - Redakce

Letní akce k DAILIES AquaComfort Plus: 5 dní nošení zdarma a dárek k prvnímu nákupu. Mapa zapojených optik v odkazu.

Zobrazit více novinek »

Zpravodaj Čočky.cz

Chcete dostávat pravidelně informace přímo do vaší emailové schánky? Přihlašte se k odběru zpravodaje cocky.cz.

Anketa

Jak často nosíte kontaktní čočky?

1-2x za týden 14 x
3-5x za týden 11 x
každý den 38 x

Celkem odpovědí: 63