Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky

Kontaktní čočky s UV filtrem ochrání vaše oči!

čočky proti slunci

Sluneční brýle jsou důležité, ale ne vždy plně dostačující.1 Skla slunečních brýlí mohou blokovat až 100 % UV paprsků. Avšak nemají-li brýle dostatečně přiléhavý tvar (např. tolik oblíbené „pilotky“), může kolem jejich obrouček pronikat do očí až 45 % škodlivých UV paprsků1.


Kontaktní čočky s UV filtrem mohou pomoci. Věděli jste, že oční specialisté, kteří sami nosí kontaktní čočky, preferují kontaktní čočky s 1. třídou UV ochrany?2 Zjistěte proč a stáhněte si kupón na zkoušku čoček s UV filtrem.


Kontaktní čočky mohou poskytnout očím dodatečnou ochranu proti UV záření. Ale ne všechny kontaktní čočky jsou stejné.

Víte, zda vám vaše čočky pomáhají chránit oči nebo je každodenně necháváte vystavené nebezpečí UV paprsků? Na první pohled to není vždy zřejmé, ale mezi jednotlivými čočkami jsou velké rozdíly a to i co se týče schopnosti blokovat UV obsažené ve slunečním záření. Volte proto i vy takové kontaktní čočky, které vám pomohou co nejlépe chránit vaše oči před nebezpečím slunečních UV paprsků – vždyť máte jen jedny na celý život!

Přečtěte si více o UV záření a jeho vlivu na oči.

Ochrana proti UV s kontaktními čočkami

ACUVUE® je jediná značka na trhu, která nabízí kontaktní čočky blokující více než 98 % UVB a více než 85 % UVA paprsků u všech typů čoček.*

Chcete je vyzkoušet? Stáhněte si kupón na zkušební kontaktní čočky ACUVUE® zdarma!

Jaké jsou výhody kontaktních čoček ACUVUE® s UV filtrem?3

  • Všechny kontaktní čočky značky ACUVUE® mají UV filtr, takže vám poskytují dodatečnou ochranu proti škodlivým UV paprskům.
  • Pomáhají chránit vnější i vnitřní struktury oka před UV zářením.
  • Poskytují ochranu před periferním a odraženým zářením, jehož dopadu nezabrání sluneční brýle nebo klobouk.
  • Jsou jedinou dostupnou ochranou očí v případech, kdy si zapomenete sluneční brýle nebo klobouk anebo kdy brýle nejsou vhodné, například při windsurfingu či sportech jako je fotbal nebo volejbal.
  • čočky acuvue s uv filtrem
  • Kontaktní čočky s UV filtrem* poskytují vašim očím dodatečnou celodenní ochranu před UV zářením, aniž byste na ni museli myslet. Složky blokující UV záření jsou obsaženy v materiálu, z něhož jsou čočky vyrobeny, a tudíž se z čočky nesloupávají ani neuvolňují.


Pro více informací o kontaktních čočkách ACUVUE® navštivte www.acuvue.cz.

ACUVUE® – ŽÁDNÉ JINÉ KONTAKTNÍ ČOČKY NEPOSKYTUJÍ VYŠŠÍ UV BLOKACI.** Všechny kontaktní čočky ACUVUE® obsahují UV filtr 1. nebo 2. třídy, který pomáhá chránit před pronikáním škodlivého UV záření k rohovce a dovnitř oka. Kontaktní čočky s UV filtrem nenahrazují plně další ochranné pomůcky jako například sluneční brýle nebo ochranné brýle s UV filtrem, protože nezakrývají celé oko a jeho okolí. Nadále byste měli nosit i další ochranné pomůcky dle doporučení vašeho očního odborníka. Propustnost UV záření měřena na kontaktní čočce v dioptrické hodnotě -1.00D. JJVC Data on file 2014.
1 Rosenthal F, Bakalian A, Lou C, Taylor H. The effect of sunglasses on ocular exposure to ultraviolet radiation. Am J Public Health. 1988;78:72-74.
2 JJVC Data on file 2013. Průzkum z roku 2012 provedený nezávislou výzkumnou agenturou Millward Brown mezi očními specialisty, kteří nosí kontaktní čočky, (n=840) ve Francii, Německu, Itálii, Polsku, Rusku, Španělsku a Velké Británii. Počet očních specialistů, kteří nosí ACUVUE® OASYS® nebo 1-DAY ACUVUE® TruEye® v porovnání s počtem očních specialistů, kteří nosí jiné značky kontaktních čoček.
3Schnider C. UV-Blocking Contact Lenses Play Unique Role in Protecting Patients’ Eyes. Refractive Eyecare. 2005;9(12).

ACUVUE®, 1-DAY ACUVUE® TruEye®, 1-DAY ACUVUE® MOIST®, ACUVUE® OASYS® with HYDRACLEAR® PLUS, LACREON® a HYDRACLEAR® jsou ochrannou známkou společnosti JANSSEN PHARMACEUTICA N.V. © Johnson & Johnson Vision Care, divize Johnson & Johnson, s. r. o., 2014

K článku nejsou zatím žádné komentáře.

Přidat komentář

Údaje označené * jsou povinné.


PřihlášeníHlavní partner

Reklama

18. 10. 2018 - Redakce

PowerBanka jako dárek při nákupu 2 boxů Biotrue ONEday - s těmi vám nikdy nedojde šťáva.

20. 6. 2018 - Redakce

Ve vybraných optikách: K nákupu 2 balení Acuvue Oasys roztok Complete zdarma.

18. 6. 2018 - Redakce

Letní akce k DAILIES AquaComfort Plus: 5 dní nošení zdarma a dárek k prvnímu nákupu. Mapa zapojených optik v odkazu.

Zobrazit více novinek »

Zpravodaj Čočky.cz

Chcete dostávat pravidelně informace přímo do vaší emailové schánky? Přihlašte se k odběru zpravodaje cocky.cz.

Anketa

Jaké čočky preferujete?

Jednodenní kontaktní čočky 320 x
Dvoutýdenní kontaktní čočky 185 x
Měsíční kontaktní čočky 1160 x

Celkem odpovědí: 1665