Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky

Články

Budoucnost kontaktních čoček – čočka jako nosič očních léků

kontaktní čočky v budoucnosti

Již několik desítek let vědci hledají další možná využití kontaktních čoček v medicíně. Čočky by mohly kontrolovat procesy v těle projevující se na očích – např. hlídat hladinu cukru u pacientů s diabetes nosících čočky na základě kvality slzného filmu.


Jedno využití se ale může objevit velice brzy: Pro léčbu alergického zánětu spojivek jsou v dnešní době jako nosič léku běžně užívány oční kapky. Výzkum nyní ukázal, že jako podobné medium pro aplikaci léčivé látky do očí mohou sloužit i kontaktní čočky.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Kontaktní čočky a diabetes

kontaktní čočky a cukrovka - diabetes

Diabetes působí na metabolické procesy v těle, kolísáním cukru v krvi dochází k nevyvážené ostrosti zraku. Hladina krevního cukru ve vztahu ke kontaktním čočkám ovlivňuje také kvalitu slzného filmu, který je důležitý pro pohodlné nošení kontaktních čoček.


Je tedy cukrovka kontraindikací pro nošení kontaktních čoček? Musí se diabetici vzdát možnosti nosit kontaktní čočky? Poslední studie říkají, že nikoliv.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Kongres optometrie a optiky 2011

Kongres optiky a optometrie 2011

Společenstvo českých optiků a optometristů pořádá již 6. vzdělávací kongres pro odbornou veřejnost. Celá akce je umístěna do moderního a velice přitažlivého univerzitního kampusu Bohunice Masarykovy univerzity v Brně přes víkend 17. – 18.9. 2011.

Kongres kromě jiných jako generální partner sponzoruje výrobce kontaktních čoček Acuvue – firma Johnson&Johnson. Sjezd je každoročně pořádán pro informovanost optiků, optometristů a studentů těchto oborů o novinkách ve světě kontaktních čoček, brýlí a optiky.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

17. výroční sjezd České kontaktologické společnosti

Sjezd ČKS

Česká kontaktologická společnost, sdružující pod sebe všechny specialisty na kontaktní čočky z České republiky, ve dnech 12. – 14.11. již posedmnácté pořádala výroční sjezd v Nymburce. Kontaktologům byla ve všech 3 dnech nabídnuta spousta odborných a zajímavých přednášek nejen od českých kolegů, ale i od několika zahraničních hostů.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Optometrie 2010

Kongres Optometrie 2010

5. ročník vzdělávacího optometrického kongresu s názvem Optometrie 2010, pořádaný Společenstvem českých optiků a optometristů, se odehrával o víkendu 18. – 19. září v areálu Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Pro oční odborníky bylo připraveno mnoho poučných přednášek pro rozšíření odborných obzorů, ale také prostory se stánky s nejnovějšími produkty a technologiemi – mezi nimi byl i náš stánek Cocky.cz. Více fotografií z kongresu je možné vidět na stránce Cocky.cz na Facebooku.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

TOP OPTA 2010

Opta

O víkendu 5.2. - 7.2. 2010 se konal 16. ročník veletrhu oční optiky, optometrie a oftalmologie TOP OPTA 2010.


Nejenže byly představeny nové kolekce obrub, slunečních brýlý, nové optické technologie a přístroje, ale jako každý rok byly vybírány nejlepší produkty roku 2009. 1-Day Acuvue TruEye získaly ocenění.

Komentářů (1) Přečíst celý článek…

Academy for Eyecare Excellence

Academy for Eyecare Excellence

Výrobce kontaktních čoček CIBA VISION pořádá dne 3. října 2009 odborné přednášky na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT v Kladně. Odborný program je součástí celosvětového projektu Academy for Eyecare Excellence, jehož cílem je vzdělávání a poskytování informací očním specialistům.
Akademie je rozdělena na část pro obchodníky, prodejní personál, studenty a pro odborníky. Programu se můžete účastnit zdarma, ale je potřeba se předem registrovat na zákaznickém servisu firmy objednavky.cibavision@cibavision.com.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

PřihlášeníHlavní partner

Reklama

18. 10. 2018 - Redakce

PowerBanka jako dárek při nákupu 2 boxů Biotrue ONEday - s těmi vám nikdy nedojde šťáva.

20. 6. 2018 - Redakce

Ve vybraných optikách: K nákupu 2 balení Acuvue Oasys roztok Complete zdarma.

18. 6. 2018 - Redakce

Letní akce k DAILIES AquaComfort Plus: 5 dní nošení zdarma a dárek k prvnímu nákupu. Mapa zapojených optik v odkazu.

Zobrazit více novinek »

Zpravodaj Čočky.cz

Chcete dostávat pravidelně informace přímo do vaší emailové schánky? Přihlašte se k odběru zpravodaje cocky.cz.

Anketa

Jak často nosíte kontaktní čočky?

1-2x za týden 16 x
3-5x za týden 12 x
každý den 38 x

Celkem odpovědí: 66