Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky

Kontaktní čočky a oční alergie

oční alergie a čočky

Alergická reakce oka na vnější alergeny, jako jsou například prach, pyly, roztoči nebo trávy, trápí stále více nositelů čoček. Oční alergie nemusí nutně znamenat, že musíte přestat nosit kontaktní čočky.


Nositelé čoček, kteří trpí na oční alergie, však musí dodržovat speciální režim nošení. Jak tedy sloučit nošení čoček s oční alergií? Stačí dodržet několik jednoduchých pravidel a nebo vyzkoušet jednodenní čočky.

KONTAKTNÍ ČOČKY NA JEDNO POUŽITÍ JSOU ZDRAVOU VOLBOU PRO MNOHO ALERGIKŮ

Pro řadu lidí představují účinný způsob zvládání příznaků očních alergií. Na vícedenních kontaktních čočkách se mohou v průběhu jejich použití usazovat neviditelné alergeny, jako jsou pyly nebo spory plísní. Ty pak mohou v oku alergika vyvolávat podráždění. Alergií podrážděným očím nesvědčí ani konzervační a dezinfekční látky obsažené v čisticích roztocích pro ošetřování kontaktních čoček.

Používání jednodenních kontaktních čoček (po použití se na konci dne vyhazují) limituje nejen povrchové hromadění dráždivých alergenů, ale také nevyžadují použití čisticích roztoků. Po použití čočky jednoduše vyhodíte a další den použijete nový pár. Nejjednodušším řešením tedy pro alergiky bývá přechod na jednodenní kontaktní čočky, jako jsou například 1-DAY ACUVUE® TruEye® nebo 1-DAY ACUVUE® MOIST®. Do kontaktu s povrchem oka se tak každý den dostanou pouze zaručeně nové, čisté čočky. Navíc je používání jednodenních čoček pohodlnější a časově méně náročné než používání čoček vícedenních - není je třeba každý den čistit a starat se o jejich uchovávání.

jednodenní čočky ACUVUE

Kontaktní čočky zároveň umožňují nošení běžných slunečních brýlí, které oči také zčásti ochrání před nálety alergenů ve venkovním prostředí. Jednodenní kontaktní čočky ACUVUE® vám navíc poskytují i dodatečnou ochranu proti UV záření, které k očím běžně proniká i ze stran, kolem obrouček slunečních brýlí.* Díky moderním technologiím, jako je technologie LACREON®, jsou čočky ACUVUE® stále krásně vlhké a pomáhají udržovat slzný film na oční rohovce stabilní v celém průběhu jejich nošení. Čočky tak zůstávají pohodlné po celý den.**

Další informace se dozvíte na webové stránce věnované specificky problematice alergií a nošení kontaktních čoček.
S výběrem vhodného druhu kontaktních čoček pro vaše potřeby vám poradí váš oční lékař nebo oční odborník v oční optice či aplikačním středisku.

* Kontaktní čočky s UV filtrem nenahrazují sluneční brýle s UV filtrem, protože nezakrývají celé oko a jeho okolí.

** Veys J and Meyler J. Do new daily disposable lenses improve patient comfort? Optician, 2006; 6046 (231): 34-36.

K článku nejsou zatím žádné komentáře.

Přidat komentář

Údaje označené * jsou povinné.


PřihlášeníHlavní partner

Reklama

18. 10. 2018 - Redakce

PowerBanka jako dárek při nákupu 2 boxů Biotrue ONEday - s těmi vám nikdy nedojde šťáva.

20. 6. 2018 - Redakce

Ve vybraných optikách: K nákupu 2 balení Acuvue Oasys roztok Complete zdarma.

18. 6. 2018 - Redakce

Letní akce k DAILIES AquaComfort Plus: 5 dní nošení zdarma a dárek k prvnímu nákupu. Mapa zapojených optik v odkazu.

Zobrazit více novinek »

Zpravodaj Čočky.cz

Chcete dostávat pravidelně informace přímo do vaší emailové schánky? Přihlašte se k odběru zpravodaje cocky.cz.

Anketa

Jaké čočky preferujete?

Jednodenní kontaktní čočky 320 x
Dvoutýdenní kontaktní čočky 185 x
Měsíční kontaktní čočky 1160 x

Celkem odpovědí: 1665