Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky

Nejčastější problémy při nošení kontaktních čoček - jak na ně?

Používání kontaktních čoček by mělo být bezproblémové, čočka by neměla být v oku cítit. Bohužel ale občas nastane situace, kdy tomu tak není. Čočka začne v oku škrábat, pálit, oko tlačí, cítíte suchost v očích... Co dělat, když kontaktní čočka přestane být z ničeho nic pohodlná? V našem článku nabízíme několik rad pro první pomoc při těchto potížích.

Čočka v oku řeže

Pokud čočka v oku řeže, může to mít několik prostých příčin.

V první řadě se přesvědčte, že jste si čočku nenasadili obráceně – v obrácené poloze okraj čočky není speciálně laserově upraven a tak na oko přiléhá neobráběnou stranou a tím pádem dráždí povrch oka. Čočku z oka vyjměte a nasaďte si ji správně.

Dalším důvodem může být natržená čočka. Vyjměte čočku z oka a pinzetou si čočku přidržte blízko pod světelným zdrojem. Prozkoumejte okraj. Jestliže narazíte na drobnou trhlinku, je zřejmě ona příčinou problému. Jakákoliv nerovnost na čočce může dráždit povrch rohovky. Čočku tedy vyhoďte a nasaďte si novou. Pokud je řezání způsobeno skutečně prasklinkou, potíže by měly ustat hned po vyjmutí čočky.

Někdy se také může stát, že se při nasazení do oka pod čočku dostane drobná nečistota. V tomto případě stačí prstem jemně posunout čočku k vnějšímu koutku oka a nechat čočku znovu ustálit – nečistota by se měla zpod čočky přesunout do slzného filmu a s ním se vyplavit. Když toto nepomůže, prokapejte oko kapkami nebo roztokem na kontaktní čočky, nebo čočku vyjměte, opláchněte roztokem a znovu nasaďte.

Řezání se objeví i v situaci, kdy jsou čočky na konci období výměny již „špinavé“ – je na nich mnoho usazenin, které dráždí spojivku. Často je doprovázeno i pálením. Zkuste čočky důkladně pročistit a vydesinfikovat roztokem, nejlépe peroxidovým, který je na nečistoty a usazeniny tím nejlepším. Samozřejmě čím častější výměna čoček, tím méně se na čočku usazuje nečistot.

Čočka v oku může řezat, pokud pro oko bylo vybráno špatné zakřivení - menší nebo i větší. Zde je jediným řešením návštěva optometristy.

Jestliže oko řeže i po vyjmutí čočky a řezání trvá i delší čas, než úplně odezní, vyjměte obě čočky z očí, a co nejdříve navštivte svého očního specialistu. Může se jednat o závažnější problém.

Čočka v oku pálí

Řezání je někdy doprovázeno také pálením. Několik již zmíněných potíží (usazeniny, nečistoty) může mít i projev pálení.

Pokud oči pálí ihned po nasazení nové čočky přímo z blistru (malá vanička s čočkou), je pravděpodobným důvodem roztok v blistru – má jiné složení, než klasické roztoky na kontaktní čočky a některé nositele může dráždit. Nejlépe je tedy čočku po vyjmutí z blistru opláchnout roztokem.

Ihned po nasazení mohou oči též pálit v případě, že si ruce před nasazením čočky neumyjete, nebo naopak umyjete, ale tekutým mýdlem, která jdou po nanesení na ruce velmi těžko smýt. Zkuste si mýt ruce pevným mýdlem nebo speciálním antibakteriálním a poté je důkladně opláchnout vodou nebo si na manipulaci s čočkami pořídit pinzetu.

Kontaktní čočky v oku určitě pálí vždy, když se do nich dostane nevhodná látka, např. aerosoly při sprejování vlasů nebo chlor z bazénu. Po kontaminaci čočky těmito látkami čočky řádně vyčistěte, pálení by mělo ustat.

Pálení je často způsobeno špatným výběrem roztoku. Ne Potíže při nošení kontakitních čočekvšechny roztoky vyhovují všem uživatelům, někteří nositelé mohou být citlivější na některé složky roztoků. Všechny roztoky navíc nejsou plně kompatibilní s nejnovějšími materiály kontaktních čoček – siliko-hydrogely. Používejte tedy spíše vámi vyzkoušené a osvědčené roztoky nebo ten, který vám byl doporučen očním specialistou.

Pálení, spojené třeba i s řezáním nebo tlačením oka, může být předzvěstí zánětu oka nebo jiného onemocnění očí. Při neustávajícím pálení vyjměte čočky z očí a okamžitě navštivte očního odborníka.

Zamlžené vidění

Pokud používáte kontinuální kontaktní čočky, spíte v nich tedy přes noc, je po ránu lehké zamlžení normální – slzný film se musí „rozhýbat“. Zkuste obě oči prokapat kapkami na kontaktní čočky.

Další důvod může být velice prozaický – špatná dioptrická hodnota kontaktních čoček. Určitě navštivte vašeho očního odborníka, zda se vám nezhoršil zrak a aby na optotypu vyzkoušel kvalitu vidění s kontaktními čočkami.

Periferní zamlžení bývá nejčastěji způsobeno volnou nebo těsnou kontaktní čočkou. Navštivte svého očního odborníka a celý problém mu popište, měl by vám pomoci.

Zhoršené vidění je někdy zapříčiněno i vyšším množstvím usazenin na čočce. Pečlivě čočky desinfikujte a očistěte – i mechanicky (jemným mnutím v trošce roztoku bříškem prstu).

Tlak v očích

Nejčastěji je tlak v očích - a následná bolest hlavy - popisován v souvislosti se špatnou dioptrickou hodnotou kontaktních čoček, s tím, že tlak po vcelku krátké době po vyjmutí čoček ustoupí a hlava bolí dál. Obraťte se na svého optometristu s žádostí o přeměření dioptrií, stoprocentně si sami nezvyšujte nebo nesnižujte dioptrie.

Pokud je však tlak v očích spojen s dalšími nepříjemnostmi, může se jednat o velmi závažné onemocnění oka – je důležité navštívit očního odborníka.

Pocit suchého oka

V souvislosti s kontaktními čočkami je pocit suchého oka nejčastěji zmiňovaný problém. Kontaktní čočky musí být neustále ve vlhkém prostředí a plavat v slzném filmu, aby byly pohodlné.

Pokud se Vám občas stává, že pociťujete suchost očí, nejsnazší pomocí jsou lubrikační kapky – umělé slzy bez konzervačních látek, které můžete používat po celý den podle libosti. Pomáhají obnovit stabilitu slzného filmu.

Další příčinou je prostředí - v suchém, větrném, silně vytopeném, klimatizovaném či zakouřeném prostředí se pocit suchých očí objevuje často. Kapičky by v těchto situacích také měly být první a účinnou pomocí.

Některé léky mohou ovlivnit kompaktnost slzného filmu, např. antikoncepce, diuretika, léky na uklidnění… Pokud začnete používat nějaký nový lék, vždy je nutné o tom očního odborníka informovat, aby odhalil příčinu potíží.

Svědění oka s čočkou

Svědění může být jedním z příznaků alergie. Je doprovázen i dalšími nepříjemnostmi, jako např. pálením, a tělesnými projevy kýcháním, kašláním a ve vážnějším stavu i zánětem oka. V této situaci nelze dělat nic jiného, než kontaktní čočky vyjmout z očí a navštívit očního odborníka.

Komentářů (87)

 1. Autor: Petr Buzek, Dne: 31. 5. 2023
  Potřebuješ půjčku???? Osobní půjčky nebo obchodní půjčky ???? Mluv o tom o tom. Kontaktní jméno: Pan Petr Buzek, pokud máte zájem, kontaktujte nás na adrese :::::: petrbuzekloanfirm@gmail.com WhatsApp nyní: +639773415435
 2. Autor: Martina Bonucci , Dne: 19. 5. 2023
  Dobrý den! Jsem Martina Bonucci a toto je můj příběh. Po 3 letech rozpadlého manželství mě manžel opustil se třemi dětmi a můj život byl zničen. Chtěl jsem to všechno ukončit, málem jsem spáchal sebevraždu, protože jsem byl tak depresivní. Celou tu dobu jsem byl tak emocionálně depresivní a život mi připadal bezvýznamný. V osudný den jsem při brouzdání po internetu narazil na několik svědectví o doktoru Udamovi. Někteří lidé svědčili, že to přivedlo jejich Ex zpět, někteří svědčili, že to obnovuje dělohu a léčí nemoci pomocí jeho bylin. Víc mě zajímalo usmíření s manželem, které Dr. Udama umožnil za 3 dny. Nyní je můj manžel zpět a od té doby žijeme šťastně. Děkuji. Zde zanechám váš kontakt na všechny. E-mail: udamaada@gmail.com Volejte / Whatsapp: +27 65 897 8226
 3. Autor: Martina Bonucci , Dne: 18. 5. 2023
  Dobrý den! Jsem Martina Bonucci a toto je můj příběh. Po 3 letech rozpadlého manželství mě manžel opustil se třemi dětmi a můj život byl zničen. Chtěl jsem to všechno ukončit, málem jsem spáchal sebevraždu, protože jsem byl tak depresivní. Celou tu dobu jsem byl tak emocionálně depresivní a život mi připadal bezvýznamný. V osudný den jsem při brouzdání po internetu narazil na několik svědectví o doktoru Udamovi. Někteří lidé svědčili, že to přivedlo jejich Ex zpět, někteří svědčili, že to obnovuje dělohu a léčí nemoci pomocí jeho bylin. Víc mě zajímalo usmíření s manželem, které Dr. Udama umožnil za 3 dny. Nyní je můj manžel zpět a od té doby žijeme šťastně. Děkuji. Zde zanechám váš kontakt na všechny. E-mail: udamaada@gmail.com Volejte / Whatsapp: +27 65 897 8226
 4. Autor: Anna Rasimaviciene, Dne: 4. 5. 2023
  MŮJ PŘÍTEL SE KE MNĚ DOSTAL S POMOCÍ DR ISIKOLO A JSEM SKUTEČNĚ Zdrcen Ahoj všichni, jsem Anna Rasimaviciene. Když se ztratila veškerá naděje na to, aby můj vztah mezi mnou a mým přítelem znovu fungoval, šel jsem na internet a hledal jsem pomoc a přečetl jsem si a kontaktoval DR ISIKOLO, který přišel a vše napravil a zůstane mnou po zbytek mého života oceňován. Příliš mnohokrát jsem prošla emocionálním traumatem kvůli nekonečným problémům, které jsem měla se svým mužem, a to vedlo k našemu rozchodu, a proto jsem vyhledala pomoc a dozvěděla se o DR ISIKOLO, který mě zachránil. Řekl mi postupy a vyzval mě, abych dodržel, což jsem s radostí udělal a nezdržoval proces řešení mých problémů a výsledek jsem dostal za pouhé 2 dny, jak mě ujistil. Neobtěžujte se hledat pomoc jinde, protože je příliš dobrý v pomoci lidem. Je pravdomluvný a čestný, takže mu nyní pošlete SMS přes WhatsApp: +234-8133261196 nebo jeho e-mail: isikolosolutionhome@gmail.com
 5. Autor: Sonia Bobby, Dne: 1. 5. 2023
  Děkuji ti chubygreat, že jsi mi pomohl, kéž ti Bůh i nadále dává sílu pokračovat v této práci. Kontaktoval jsem chubygreat, když jsem se o něm dozvěděl a co může dělat a co dělá, rozhodl jsem se ho kontaktovat o pomoc prostřednictvím tohoto e-mailu: chubygreat@gmail.com a promluvili jsme si. Řekla jsem mu, čemu v tu chvíli čelím, protože můj manžel se chystal podat žádost o rozvod, protože se pořád hádáme kvůli paní, se kterou ho vždycky najdu. Řekl mi, že podá žádost o rozvod, vyžene mě a přivede druhou dámu, řekl jsem chubygreat vše, čím jsem procházel prostřednictvím chatu, dal mi své číslo +2349056504566 několikrát jsem mu zavolal, dokud neměl volno k práci pro mě a řekl mi, co potřebuji zajistit a co budu dělat, dal mi sedmdesát dva (72) hodin, abychom byli v pořádku a normální, jak jsme zvyklí. Děkuji chubygreat za to celý svůj život a jsem vděčný. Pokud se chcete dostat do chubygreat, stačí kontaktovat tyto údaje e-mailem na chubygreat@gmail.com a zavolat na +2349056504566 a uvidíte, jak jsem v něm šťastný a naplněný. kontaktujte chubygreat nyní a buďte vděční celý svůj život.
 6. Autor: Sonia Bobby, Dne: 1. 5. 2023
  Děkuji ti chubygreat, že jsi mi pomohl, kéž ti Bůh i nadále dává sílu pokračovat v této práci. Kontaktoval jsem chubygreat, když jsem se o něm dozvěděl a co může dělat a co dělá, rozhodl jsem se ho kontaktovat o pomoc prostřednictvím tohoto e-mailu: chubygreat@gmail.com a promluvili jsme si. Řekla jsem mu, čemu v tu chvíli čelím, protože můj manžel se chystal podat žádost o rozvod, protože se pořád hádáme kvůli paní, se kterou ho vždycky najdu. Řekl mi, že podá žádost o rozvod, vyžene mě a přivede druhou dámu, řekl jsem chubygreat vše, čím jsem procházel prostřednictvím chatu, dal mi své číslo +2349056504566 několikrát jsem mu zavolal, dokud neměl volno k práci pro mě a řekl mi, co potřebuji zajistit a co budu dělat, dal mi sedmdesát dva (72) hodin, abychom byli v pořádku a normální, jak jsme zvyklí. Děkuji chubygreat za to celý svůj život a jsem vděčný. Pokud se chcete dostat do chubygreat, stačí kontaktovat tyto údaje e-mailem na chubygreat@gmail.com a zavolat na +2349056504566 a uvidíte, jak jsem v něm šťastný a naplněný. kontaktujte chubygreat nyní a buďte vděční celý svůj život.
 7. Autor: Sonia Bobby, Dne: 1. 5. 2023
  Děkuji ti chubygreat, že jsi mi pomohl, kéž ti Bůh i nadále dává sílu pokračovat v této práci. Kontaktoval jsem chubygreat, když jsem se o něm dozvěděl a co může dělat a co dělá, rozhodl jsem se ho kontaktovat o pomoc prostřednictvím tohoto e-mailu: chubygreat@gmail.com a promluvili jsme si. Řekla jsem mu, čemu v tu chvíli čelím, protože můj manžel se chystal podat žádost o rozvod, protože se pořád hádáme kvůli paní, se kterou ho vždycky najdu. Řekl mi, že podá žádost o rozvod, vyžene mě a přivede druhou dámu, řekl jsem chubygreat vše, čím jsem procházel prostřednictvím chatu, dal mi své číslo +2349056504566 několikrát jsem mu zavolal, dokud neměl volno k práci pro mě a řekl mi, co potřebuji zajistit a co budu dělat, dal mi sedmdesát dva (72) hodin, abychom byli v pořádku a normální, jak jsme zvyklí. Děkuji chubygreat za to celý svůj život a jsem vděčný. Pokud se chcete dostat do chubygreat, stačí kontaktovat tyto údaje e-mailem na chubygreat@gmail.com a zavolat na +2349056504566 a uvidíte, jak jsem v něm šťastný a naplněný. kontaktujte chubygreat nyní a buďte vděční celý svůj život.
 8. Autor: Sonia Bobby, Dne: 1. 5. 2023
  Děkuji ti chubygreat, že jsi mi pomohl, kéž ti Bůh i nadále dává sílu pokračovat v této práci. Kontaktoval jsem chubygreat, když jsem se o něm dozvěděl a co může dělat a co dělá, rozhodl jsem se ho kontaktovat o pomoc prostřednictvím tohoto e-mailu: chubygreat@gmail.com a promluvili jsme si. Řekla jsem mu, čemu v tu chvíli čelím, protože můj manžel se chystal podat žádost o rozvod, protože se pořád hádáme kvůli paní, se kterou ho vždycky najdu. Řekl mi, že podá žádost o rozvod, vyžene mě a přivede druhou dámu, řekl jsem chubygreat vše, čím jsem procházel prostřednictvím chatu, dal mi své číslo +2349056504566 několikrát jsem mu zavolal, dokud neměl volno k práci pro mě a řekl mi, co potřebuji zajistit a co budu dělat, dal mi sedmdesát dva (72) hodin, abychom byli v pořádku a normální, jak jsme zvyklí. Děkuji chubygreat za to celý svůj život a jsem vděčný. Pokud se chcete dostat do chubygreat, stačí kontaktovat tyto údaje e-mailem na chubygreat@gmail.com a zavolat na +2349056504566 a uvidíte, jak jsem v něm šťastný a naplněný. kontaktujte chubygreat nyní a buďte vděční celý svůj život.
 9. Autor: Tanya Monroe , Dne: 27. 4. 2023
  Chci, aby svět poznal skvělého muže, kterého většina lidí zná jako pána voodoo, který má dokonalé řešení problémů vztahů, manželství a zdravotních problémů. Hlavním důvodem, proč jsem šla k pánovi voodoo, bylo hledat řešení, jak přivést svého manžela zpět a otěhotnět, protože mě manžel opustil, protože jsem po 14 letech manželství nemohla otěhotnět. Nedávno jsem na internetu četl pár svědectví o tom, že někteří lidé napsali o voodoo Lord, velmi mě to potěšilo a rozhodl jsem se požádat o pomoc. Dokonale udělal svou práci, když přiměl mého manžela, aby se ke mně vrátil a požádal o odpuštění, o několik měsíců později jsem otěhotněla. Nyní jsem hrdou matkou dvojčat, chlapce a dívky, a můj manžel mě nikdy nepřestal milovat a žijeme spolu velmi šťastní. Nemohu přestat zveřejňovat jeho jméno na internetu kvůli dobré práci, kterou pro mě udělal. Každý, kdo potřebuje jeho pomoc, by ho měl kontaktovat prostřednictvím e-mailu [voodooconnect60@gmail.com] nebo si ho přidat na whatsapp [+234 8097014925]  Můžete ho kontaktovat ještě dnes, aby vyřešil vaše problémy a zůstal navždy šťastný.
 10. Autor: Hilda Rosales, Dne: 24. 4. 2023
  Můj muž začal chodit s jinými dívkami a projevoval mi chladnou lásku, při několika příležitostech mi vyhrožoval, že se se mnou rozejde, pokud se ho odvážím zeptat na jeho poměr s jinými dívkami, byla jsem totálně zničená a zmatená, dokud to můj starý přítel neřekl já o kouzelníkovi na internetu Dr Ilekhojie, který pomáhá lidem s jejich vztahem a manželským problémem pomocí sil lásky a usmíření Kouzla, zpočátku jsem pochyboval, jestli něco takového vůbec existuje, ale rozhodl jsem se to zkusit, Když ho kontaktuji, řekl mi vše, co jsem potřeboval udělat, a já jsem to udělal a pomohl mi seslat kouzlo na usmíření a do 28 hodin se mi můj přítel vrátil a začal se omlouvat, teď přestal chodit s holkama a je se mnou navždy. Zde jsou jeho kontakty Whatsapp (+2348147400259 E-mail: gethelp05@gmail.com
 11. Autor: Kylie Thiago, Dne: 18. 4. 2023
  Trvalo mi, když jsem se dostal na místo, kde jsem byl naprosto zlomený, abych viděl, že mu musím říct, čemu jsem ve svém manželství čelil. Udělal jsem válečný pokoj ve skříni v ložnici a šel jsem přímo ke Zdroji! Mnohokrát to bylo těžké; můj manžel byl stále doma a nepodporoval mě a přesto se chtěl rozvést, ale věděla jsem, že to málo, co mám, by mě a mou dceru uživilo. Pak náhle minulou sobotu přišlo kouzlo usmíření doktora Ilekhojiese, aby se rozhodl, zda by nás opustil nebo pracoval na našem manželství. Teprve kouzlem usmíření skutečně řekl, že se stále chce oženit, a zrušil smlouvu na dům, který se chystal koupit v Hemet California! S kouzlem usmíření doktora Ilekhojiese není nic nemožné. Nikdy se nevzdávej!" pokud máte problémy ve vašem manželství, kontaktujte doktora Ilekhojie. E-mailová adresa gethelp05@gmail.com nebo se obraťte na jeho přímé telefonní číslo +2348147400259
 12. Autor: Ruth Van , Dne: 13. 4. 2023
  Chci jen využít další příležitost, abych svědčil o tom, co pro mě tento skvělý kouzelník chubygreat znovu udělal. Když jsem ho poprvé kontaktoval, pomohl mi obnovit můj domov svými pravomocemi a nyní mi znovu pomohl získat přestup na místo mého pracoviště. Nyní je to pro mě další úroveň kvůli tomuto skvělému kouzelníkovi. kontaktujte ho nyní a požádejte ho o pomoc s jeho údaji chubygreat@gmail.com, můžete také požádat o pomoc na WhatsApp +2349056504566, který je schopen sám.
 13. Autor: Ruth Van , Dne: 13. 4. 2023
  Chci jen využít další příležitost, abych svědčil o tom, co pro mě tento skvělý kouzelník chubygreat znovu udělal. Když jsem ho poprvé kontaktoval, pomohl mi obnovit můj domov svými pravomocemi a nyní mi znovu pomohl získat přestup na místo mého pracoviště. Nyní je to pro mě další úroveň kvůli tomuto skvělému kouzelníkovi. kontaktujte ho nyní a požádejte ho o pomoc s jeho údaji chubygreat@gmail.com, můžete také požádat o pomoc na WhatsApp +2349056504566, který je schopen sám.
 14. Autor: Cristina, Dne: 13. 4. 2023
  Odmítl mě můj čtyřletý manžel, tolik mě to bolí, byla jsem pořád zanedbávána, konfrontovala jsem svého manžela a on řekl, že to nefunguje a potřebuje rozvod. Cítila jsem se v depresi a potřebovala jsem řešení, protože ho tak moc miluji. Šel jsem online pro řešení nebo radu, když jsem narazil na stránku s svědectvím. Lidé s podobným problémem jako já. Měl jsem štěstí, že mi jedna paní nechala e-mail, na který se mám obrátit, udělal jsem odvážný krok, protože jsem byl tak depresivní a měl jsem chuť umřít. Kontaktovala jsem doktora Ilekhojie, který pro mě provedl usmíření, a můj manžel se vrátil domů a prosil mě o odpuštění. Dnes jsme spolu 3 měsíce poté, co bylo provedeno kouzlo usmíření a můj manžel se nikdy nezměnil směrem k lásce ke mně. Kontaktujte doktora Ilekhojieho dnes prostřednictvím e-mailu: gethelp05@gmail.com nebo WhatsApp/zavolejte na toto číslo +2348147400259 pro další otázky. Pomoc
 15. Autor: Lora Caymanová, Dne: 11. 4. 2023
  Můj manžel mě a mého syna opustil a nikdy se nevrátil, dokud nezasáhl DR ISIKOLO. Můj příběh se neliší od ostatních, kteří si našli čas na to, aby se o něm podělili se světem. Měla jsem manželské problémy s manželem, kvůli kterému mě opustil a odcestoval do jiného města. V určitém okamžiku jsem byl v depresi a dostal jsem pomoc odnikud, dokud jsem nepřišel do kontaktu s doktorem Isikolem, který mi pomohl. Obnovil lásku a spojení mezi mnou a mým partnerem a po 2 dnech jsem ho dostal zpět, jak slíbil. Stejně jako všichni ostatní, kteří o něm mluví, jsem zde, abych o něm řekl dobro a poděkoval mu za to, že mi znovu přinesl radost do života. Neselže, když se mu pokusíte pomoci i vám. Stačí mu napsat přes WhatsApp/Telegram: +2348133261196 nebo mu můžete poslat e-mail na adresu: isikolosolutionhome@gmail.com
 16. Autor: Fiorenza Elmas, Dne: 3. 4. 2023
  Byl jsem posledním člověkem na světě, který přijal skutečnost, že kouzla existují nebo fungují, dokud jsem nebyl odkázán na doktora Ilekhojieho, který pomohl tolika lidem svými mocnými kouzly na usmíření. Nezbylo mi nic jiného, než to zkusit, protože 3 měsíce po rozvodu jsem byl v práci degradován z deprese a nesoustředěnosti. Nevím, co mám dělat, abych ho dostal zpět, ale děkuji Bohu, že použil doktora Ilekhojieho, aby mi do 48 hodin vrátil moje štěstí a milostný život. Zrovna minulý týden jsem zde byl povýšen zpět na svou pozici a jsem zde, abych se podělil o svou vlastní zkušenost s tímto mužem jménem doktor Ilekhojie. Nevím, čím si dnes procházíš, ale vím, že v každé situaci je vždy cesta ven. Kontaktujte doktora Ilekhojie prostřednictvím TEXTU NEBO WHATSAPP MESSENGER na čísle: +2348147400259 a e-mailu na: gethelp05@gmail.com
 17. Autor: Mariana Jindrák, Dne: 29. 3. 2023
  Zkontrolujte a kontaktujte nejčestnějšího a nejmocnějšího kouzelníka jménem Dr Isikolo prostřednictvím webové stránky (https://isikolotemple.com) Jmenuji se Mariana Jindrák a vše v pořádku, vážím si pana doktora Isikola, který mi svými skvělými schopnostmi pomohl obnovit můj domov a štěstí, které jsem sdílela se svým manželem, a je to opravdu něco, za co jsem navždy vděčná. Stalo se, že jsem byla téměř rok bezmocná a skleslá, když mě manžel opustil kvůli manželským problémům, se kterými jsme se setkali. Udělal jsem vše, co jsem mohl, abych zachránil své manželství a nic nefungovalo, dokud mě nezachránil DR ISIKOLO. Pomohl mi a láska a štěstí, které jsem sdílela se svým mužem, byly obnoveny a ještě úžasněji. Vím, že to zní divně, pokud opravdu může někomu pomoci, ale je 100% zaručeno, že vás nezklame, když vás ujišťuje, že po 48 hodinách budete mít požadované výsledky. Může vám také pomoci, pokud mu k tomu dáte příležitost. pošlete mu e-mail nyní prostřednictvím: isikolosolutionhome@ gmail.com nebo mu napište na WhatsApp na +2348133261196.
 18. Autor: Karel Bortelová, Dne: 27. 3. 2023
  MŮJ MANŽEL ODEŠEL A DR ISIKOLO HO VRÁTIL KE MNĚ A JSEM ZAHRNUTA A MUSELA ŠÍŘIT DOBRÉ ZPRÁVY Jmenuji se Karel Bortelová. Když mě můj muž opustil, byla jsem traumatizovaná a zlomená a nemohla jsem se celé měsíce vzpamatovat. Dělal jsem vše, co jsem mohl, abych ho dostal zpět, ale bez úspěchu. Odjel jsem do jiného města v naději, že budu moci začít znovu. Přišla jsem do kontaktu s jiným mužem, se kterým jsem se ze všech sil snažila být, ale nevyšlo to, protože jsem ho nedokázala milovat. Věděla jsem, že stále miluji a chci svého muže zpět ke mně. Začal jsem tedy hledat pomoc a tehdy jsem našel DR ISIKOLO z různých pohledů a četl jsem o něm. Dali jsme se do řeči a já jsem ho přiměl pochopit vše, co jsem potřeboval vědět, věřil jsem mu a dodržoval postupy. Pracoval pro mě a obnovil lásku a spojení mezi mnou a mým mužem, a hned po 48 hodinách, jak slíbil, mě můj muž vyhledal, dali jsme si řeč a on přišel dolů, aby mě viděl, kde jsem, vymysleli jsme věci a stali se zase spolu šťastní. DR ISIKOLO je důvěryhodný a může pomoci i vám, pokud se na něj s čímkoli obrátíte. Stačí mu napsat přes WhatsApp +2348133261196 nebo ho kontaktovat e-mailem: isikolosolutionhome@gmail.com
 19. Autor: Olivia Matis, Dne: 23. 3. 2023
  Můj manžel mě a moje děti opustil, protože jsme měli tolik hádek a hádek. Jeho matka byla také proti mému sňatku s ním. Tolik jsem ho miloval a měl velkou naději, že spolu vybudujeme světlou budoucnost. Čekal jsem 6 měsíců a nikdy se mi nevrátil. Takže jsem musel kontaktovat doktora Ilekhojie, který udělal vše, co bylo v jeho silách, aby nás znovu spojil a obnovil lásku a spojení, které jsme kdysi sdíleli. Po 3 dnech se vrátil domů, jak mě ujistil doktor Ilekhojie, a já jsem opravdu ohromen jeho úžasnými činy. I vy můžete získat tuto skvělou pomoc a žít tak, abyste mu byli vděční, protože nikdy nikoho nezklame. Kontaktujte doktora Ilekhojie. E-mail: gethelp05@gmail.com Můžete ho také WhatsApp na +2348147400259
 20. Autor: Roze Lettavia, Dne: 22. 3. 2023
  Byla jsem na pokraji ztráty manželství, když do toho vstoupil doktor Ilekhojie. Můj manžel požádal o rozvod po nekonečném sporu a citovém týrání, které jsme oba trpěli kvůli nedorozuměním. Odešel z domu a odmítl se vrátit. Hledala jsem skutečné řešení s vědomím, že nechci trpět další nouze kvůli rozvodovým případům a ztrátě mého 12 letého manžela. Dodržel jsem jeho postupy pro usmíření, které bylo velmi snadné. Láska a spojení mezi mnou a mým partnerem byly obnoveny a on se vrátil a požádal o zrušení rozvodu. Je pravdou, že doktor Ilekhojie je čestný a transparentní v pomoci lidem a i vy, když si toto přečtete, můžete získat řešení, které ve svém manželství nebo vztahu hledáte. kontaktujte ho pro pomoc hned. Zde je jeho kontakt. WhatsApp: +2348147400259 E-mail: gethelp05@gmail.com
 21. Autor: Alora Rivas, Dne: 17. 3. 2023
  Minulý týden se se mnou rozešel můj 2letý přítel. Nejedl jsem a s nikým jsem nemluvil, hodně jsem plakal, byl jsem tak deprimovaný a vystresovaný, že jsem kvůli všemu stresu a depresím skončil v nemocnici. Jednoho dne jsem na internetu hledala tipy na lásku, protože ho hluboce miluji a záleží mi na něm a chci, abychom byli zase spolu jako pár. Našel jsem mocného muže jménem Ilekhojie, který vyřešil tolik vztahových problémů……tak jsem ho kontaktoval a vše mu vysvětlil, pak mi doktor Ilekhojie řekl, že se ke mně vrátí do 48 hodin poté, co mi pomůže s kouzlem na usmíření. Fungovalo to perfektně, jak slíbil, a David se vrátil a začal mě žádat, abych ho přijal zpět. Jsem teď tak šťastný, že doktor Ilekhojie udělal, co slíbil. Kontaktujte doktora Ilekhojie jako jeho 100% zaručený a účinný. Napište mu na (gethelp05@gmail.com WhatsApp +2348147400259
 22. Autor: Regina, Dne: 17. 3. 2023
  Jak jsem získala svého bývalého manžela zpět poté, co mě a naše děti opustil „Doporučuji, abyste si přečetla mé svědectví. Jsem Regina Brian a jsem tak nadšená, že se můj manžel vrátil poté, co mě opustil kvůli jiné ženě. Můj manžel měl poměr s kolegou a já svého manžela tolik miluji, ale podvedl mě se svým kolegou a tato dívka, myslím, používá na mého manžela čarodějnictví nebo černou magii, aby mě nenáviděl, a bylo to tak kritické a bez apeluji, dnem i nocí pláču, aby mi Bůh seslal pomoc, abych přivedl mého manžela zpět! Byla jsem opravdu naštvaná a potřebovala jsem pomoc, a tak jsem hledala pomoc online a narazila na webovou stránku, která naznačovala, že by Dr. Sunny mohla pomoci rychle najít svého manžela. Tak jsem měl pocit, že to musím zkusit. Kontaktoval jsem ho a on mi řekl, co mám dělat a já to udělal, a pak pro mě udělal kouzlo lásky. O 48 hodin později mi můj manžel opravdu zavolal a řekl, že mi tak moc chybí, můj bože! Byla jsem tak šťastná a dnes jsem zase šťastná se svým mužem a žijeme spolu šťastně a děkuji mocnému sesilateli DR SUNNYMU, je tak mocný a rozhodla jsem se zde sdílet svůj příběh. pokud jste tady a váš milenec vás odmítne nebo se váš manžel přestěhuje k jiné ženě, už neplačte, obraťte se na DR SUNNY, aby vám pomohla. Zde je jeho kontakt, pošlete mu e-mail drsunnydsolution1@gmail.com Můžete také WhatsApp na +2348082943805
 23. Autor: Aurelia Daiva, Dne: 16. 3. 2023
  Našel jsem božského pomocníka, který je velmi skutečný, upřímný a dělá to, co říká, že udělá, trvalo pár dní, než moje kouzlo vyšlo najevo a výsledky jsou úžasné... žehnej vám a Bůh vás udrží v bezpečí a zdraví . S pomocí doktora Ilekhojieho jsem získal svého bývalého zpět. Celý svůj život jsem nikdy nic takového neviděl. Cítím se velmi šťastný a naplněný Udělal jsem správné rozhodnutí. Je to tak skutečné a silné!! Whatsapp ho přímo +2348147400259). Pokud chcete bezpodmínečnou lásku, musíte se zcela odevzdat. Láska je závazek, ne cit. Poznejte rozdíl. Vztahy vyžadují vážný závazek, který většina nemá. Manželství je ještě těžší a většina z nich není schopna zvládnout povinnosti být loajální, věrná, oddaná a oddaná svému manželovi a vašemu společnému životu, protože to je vaše priorita a na ničem jiném nezáleží. Obraťte se na doktora Ilekhojie a najděte řešení vašich problémů v manželství nebo ve vztahu E-mail: gethelp05@gmail.com
 24. Autor: Camila Acuna, Dne: 13. 3. 2023
  Před pár týdny jsem si začala všímat podivného chování svého manžela a zjistila jsem, že se můj manžel s někým vídá. Začal se vracet pozdě z práce, už se o mě ani o děti skoro nestaral, někdy jde ven a nevrátí se domů ani asi 2-3 dny. Udělal jsem vše, co jsem mohl, abych tento problém napravil, ale vše bez úspěchu. Byl jsem velmi znepokojený a potřeboval jsem pomoc. Když jsem jednoho dne brouzdal internetem, narazil jsem na webovou stránku, která naznačovala, že doktor Ilekhojie může pomoci vyřešit manželské problémy, obnovit narušené vztahy a tak dále. Kontaktoval jsem ho a on mi slíbil, že mi pomůže s kouzlem usmíření. Udělal jsem vše, o co mě požádal, a stejně jako v případě Rodicase mám výsledky. Začal se přiznávat ke všemu, co dělal, a požádal mě, abych mu dal druhou šanci na nápravu. Díky doktorce Ilekhojie je můj manžel nyní milující a odpovědnější. Obraťte se na doktora Ilekhojie s těmito kontakty Whatsapp +2348147400259 nebo e-mailem: gethelp05@gmail.com
 25. Autor: Elena Barreto, Dne: 8. 3. 2023
  DR ISIKOLO JE JEDINÝ SPOLEHLIVÝ A DOSTATEČNĚ ČESTNÝ, ABY VÁM ZPĚT VAŠEHO EX PARTNERA ZÍSKAL Nikdy jsem netušila, že mám velkou šanci, že budu mít svého muže zpátky, dokud jsem nepotkala DR ISIKOLO. Bylo to pro mě opravdu těžké, když mě můj přítel opustil kvůli jiné dámě. Byl jsem zničený a nemohl jsem se dostat zpět. Jeho přátelé a rodina dělali vše, co mohli, aby nás znovu spojili, ale ukázalo se, že to bylo neúspěšné. Byl jsem několik měsíců sám a neviděl jsem, že miluji někoho jiného. Takže jsem musel vyhledat pomoc u DR ISIKOLO, který mi dal privilegium zajistit, aby moje touhy srdce byly splněny. Znovu nás sjednotil a láska a štěstí byly obnoveny. Jeho slova jsou jeho závazná a nikdy nezklame, když komukoli slíbí 48 hodin, kdy dostane výsledek, což mě ohromilo, když se můj vlastní výsledek projevil. Neobtěžujte se hledat pomoc jinde. Kontaktujte ho hned. Jeho e-mail: isikolosolutionhome@gmail.com nebo mu napište přes WhatsApp: +234-8133261196.
 26. Autor: Olivia, Dne: 7. 3. 2023
  Chci poděkovat velmi schopnému spisovateli DR Zaka, který mi pomáhá přivést mého manžela zpět ke mně. Před pár měsíci jsem měl vážný problém s mužem, že odešel z domu a začal chodit s jinou ženou. zůstal s tou ženou, snažil jsem se, co jsem mohl, abych ho dostal zpět, ale všechno moje úsilí bylo bezvýsledné až do dne, kdy můj přítel přišel ke mně domů a řekl vše, co se stalo mezi ní a jeho manželem, pak mi to řekla mocná spisovatelka, která jí pomohla v tváří v tvář stejnému problému, pak jsem kontaktovala DR Zaka a řekla jsem mu každou myšlenku a on mi řekl, ať se znovu netrápím, že se můj manžel vrátí ke mně poté, co řekl kouzlo, které jsem považoval za vtip. Po dokončení kouzla mi řekl, že právě dokončil kouzlo, a k mému úžasu se do 48 hodin můj manžel skutečně vrátil a prosil mě, abych mu odpustila. Můžete mu poslat e-mail na adresu drzakapricedsolution@gmail.com můžete si jej také prohlédnout na Whatsapp na čísle +2348082943805
 27. Autor: MRS GEORGE, Dne: 9. 2. 2023
  JMENUJI SE PANÍ GEORGE Z IRSKA, CHCI ZVLÁŠTNĚ PODĚKOVAT TOMTO SKVĚLÉMU KOUZELNÍKU ZVANÉMU DR BABATUNDE. POKUD POTŘEBUJETE SKUTEČNÉHO A SKUTEČNÉHO KOUZELNÍKA, KTERÝ VÁM MŮŽE PŘIVRÁTIT SVÉHO BÝVALÉHO MILENKA CO NEJDŘÍVE, PAK KONTAKTUJTE TOHOTO SKVĚLÉHO SPELLMANA DR BABATUNDE, KTERÝ MI DO 48 HODIN PŘIVRÁTIL ZPĚT. JEHO KONTAKTNÍ E-MAILOVÁ ADRESA : *drbabatunde10@gmail.com* WHATSAPP *+27619642218* Ještě jednou děkuji, DR BABATUNDE
 28. Autor: fatima, Dne: 14. 3. 2022
  Přečtěte si prosím a také kontaktujte Dr. Sunny, pokud potřebujete silné kouzlo lásky k vyřešení vašeho rozpadlého vztahu. Když jsem byla v šestém měsíci těhotenství s druhým dítětem, rozvedla jsem se s manželem. Od početí našeho prvního dítěte jsme se neustále hádali a hádali, ona už od něj nemilovala žádnou lásku ani důvěru, tak se se mnou rozvedl. A celou tu dobu jsem zkoušel všechny různé prostředky, jak ho dostat zpět, také jsem vyzkoušel několik různých kouzelných kol v zemi mého bydliště, ale žádné z nich mi Toma nedokázalo vrátit. Byl to pouze Dr. Sunny, kdo zaručil naléhavé seslání kouzla na 48 hodin a ujistil mě, že můj manžel bude znovu se mnou. Píši vám, abych vám poděkoval a poděkoval za to, že dodržíte své sliby a že jste použili svou nadanou a velkou sílu, abyste ho přivedli zpět domů. Byl jsem nadšený, když jsem věděl, že se specializujete na slučování milenců. Děkuji vám, pane, že jste mi pomohl v nejhorších časech mého života, že jsem byl tak skvělý kouzelník a že mi dal kouzlo lásky, které mi přineslo tolik radosti v mém manželství. Můj manžel je zpět a já slibuji, že už mě nikdy neopustím. Pokud pochybujete o jeho schopnostech, věřte mi. Měl bys mít šanci. Vyplácí se to způsoby, které jste si ani nedokázali představit. Pokud jste právě teď silnější a potřebujete silné a naléhavé kouzlo lásky, které by přivedlo zpět vaše laskavé kontaktování Dr. Sunny, právě teď je jediná odpověď, jak obnovit váš rozpadlý vztah nebo manželství. drsunnydsolution1@gmail.com nebo Whatsapp ho na +2348082943805. Děkuji.
 29. Autor: Julie Rylková, Dne: 18. 11. 2021
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat na otázku ohledně barevných nedioptrických čoček. Moje přírodní barva očí je zelenomodrožlutá a koupila jsem si světle hnědé čočky.Hnědá barva perfektně překryla oko a moc se mi to líbí. Jsem s tím spokojená. Problém ale nastal pří nasazování.Oko mě začalo pálit a hrozně slzet, pak ale pálení přestalo. Čočky úplně v pohodě byly v oku, ale UJÍŽDĚLY různými směry po duhovce nahoru a dolu. Vůbec nevím čím by to mohlo být. Mohli byste prosím poradit? Děkuji:)
 30. Autor: Lenka, Dne: 13. 10. 2021
  Dobrý den dcera používá čočky avaira už dlouho a teď ji pálí při nasazení čočky oko může si kapnout do očí oční kapky děkuji
 31. Autor: Redakce-optometristka, Dne: 20. 8. 2020
  Dobrý den, dioptrie kontaktních čoček se nemusí shodovat s dioptriemi pro brýle. Volba vyšších dioptrií může pravděpodobně způsobovat Vaše problémy s rozmazaným viděním. Doporučuji vyhledat kontaktologa, který Vám vybere vhodný model kontaktních čoček, zvolí odpovídající hodnoty, zkontroluje jeho usazení na rohovce a ověří si, že je všechno v pořádku a jste s výběrem spokojená. S pozdravem Jana.
 32. Autor: Andrea, Dne: 1. 4. 2020
  Dobrý den, dnes jsem poprvé vyzkoušela čočky místo brýlí.Sedly mi dobře, nejsou nepohodlné, ale vidím rozmazaně.Koupila jsem si 1.25, jak mám z Optiky naměřeno u obou očí stejně, přesto vidím rozmazaně a vidím lépe přes brýle kde mám 0,75 na každé oko.
 33. Autor: Redakce - optometristka, Dne: 18. 10. 2018
  Dobrý den, Patriku, bohužel bez měření a vyšetření nedokážu určit, v čem by mohl být problém. Doporučuji navštívit kontaktologa, který s Vámi kontaktní čočky vybíral. Je nutné zkontrolovat jejich usazení, zjistit jestli není problém na oku, zkontrolovat si výslednou ostrost atd. Samozřejmě může problémy vyvolávat i nevhodný model kontaktních čoček. Mějte se hezky, Jana
 34. Autor: Patrik Kuchta, Dne: 31. 1. 2018
  dobry den chci se zeptat cim to je .. mam cocky obe stejne ale vzdy mi vadi jen v pravem oku. trochu svedi a pali. nevim cim to je ze jen v pravem oku mi dela problem.o levem oku ani nevim .. nevite cim to muze byt? mam top vue for astigmatism
 35. Autor: Redakce-optometristka, Dne: 16. 5. 2017
  Dobrý den, Michaelo, máte pravdu, že je důležité dávat pozor při aplikaci make-upu, aby nedocházelo k ušpinění kontaktní čočky. Mlžení kontaktních může být způsobeno např. i nevhodně zvolenými dioptriemi pro kontaktní čočky. Doporučuji proto vyhledat kontaktologa, který oči překontroluje, zjistí si aktuální dioptrickou hodnotu a zjistí možnou příčinu. Bohužel bez vyšetření nedokážu poradit více. S pozdravem Jana
 36. Autor: Michaela, Dne: 13. 5. 2017
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, nosím čočky už dlouho, a zrovna čočky air optix už mám po několikáte, a teprve až s poslední objednanou várkou se mi začalo stávat, že se mi začali mlžit, ale pouze pokud se nalíčím, chápu že je to spojené s tím že řasenka se dostane do oka a tam se přilepí na tu čočku a ta se zamlží, ale nikdy mi to tyto čočky nedělali, dělali mi to jednou Avacue True, ale po změně značky čoček se mi to již nedělo, řašenku a všechno používám pořád stejné. A příjde mi divné, že mi to začalo dělat až teď když tyto čočky používám již déle.
 37. Autor: Redakce-optometristka, Dne: 20. 2. 2017
  Dobrý den, Jakube, pokud máte pocit, že na blízko nevidíte ostře a oči namáháte, doporučuji vyhledat kontaktologa, který Vám kontaktní čočky vybíral. Záleží na více aspektech, které je nutné během výběru zohlednit. Jedná se např. o věk nositele, o to, zda jste používal brýle neustále, nebo jste si je často sundával. Zda nejsou hodnoty kontaktních čoček příliš silné. Zda máte zvolený vhodný typ kontaktních čoček atd. Je pravda, že je potřeba si zvykat i na vidění s kontaktními čočkami, protože se od vidění s brýlemi nepatrně liší. Doporučuji Váš problém prokonzultovat s odborníkem, se kterým jste kontaktní čočky řešil. Mějte se hezky, s pozdravem Jana
 38. Autor: Jakub, Dne: 16. 2. 2017
  Dobrý den, dnes jsem se vyzkoušel své prvni čočky, všechno je v pořádku na dálku krásně vidím, ale problem je v tom že se mi zhoršilo videní na blízko a stim nebyl problem je to normalni a zvyknu si a bude to v pořádku nebo bych stim mel neco delat dekuji.
 39. Autor: Redakce-optometristka, Dne: 13. 2. 2017
  Dobrý den, Báro, neostrost na pravém oku může být způsobeno např. nevhodným typem kontaktních čoček nebo špatně zvolenými dioptriemi. Problém s neostrostí vnímáte do dálky i na blízko? U brýlí tento pocit nemáte? Rozmazání vnímáte neustále nebo pouze ve chvíli, kdy si zakryjete druhé oko? Doporučovala bych se obrátit na paní doktorku, která Vám s výběrem kontaktních čoček pomáhala. Bohužel nedokážu bez měření a vyšetření vyhodnotit, jestli by ve Vašem případě měly zvlhčující kapky vliv na zlepšení ostrosti pravého oka. Mějte se hezky, s pozdravem Jana.
 40. Autor: Bára H., Dne: 10. 2. 2017
  Dobrý den, po neúspěšném pokusu o nošení čoček před 2 lety jsem se před 2 dny odhodlala zkusit to znovu ovšem u jiné paní doktorky. Při zkoušce čoček v ordinaci bylo vše v pořádku, ale při včerejším a dnešním nošení se dostavil naprosto stejný problém, jako před dvěma lety. Levé oko je v pořádku, s čočkou vidím parádně, ale pravým okem s čočkou vidím rozmazaně. Napadlo mě, jestli čočka nemůže být jen špinavá, tak jsem jí momentálně už po 2. vyndala, omyla roztokem a znovu nasadila.. pořád stejné.. ale jakmile si přes zavřené oko trochu víc "přimáčknu" čočku na to oko, tak pak chvilku vidím hezky ostře, ale po pár sekundách se to opět rozostří.. Nevím, čím by to mohlo být způsobeno.. Chci se zeptat, jestli by třeba nepomohly umělé slzy, jestli to oko zkrátka není jen méně vlhké než to levé.. Čočkami to totiž být nemůže, jelikož je to jiný typ čoček než jsem zkoušela před 2 lety, ale problém zůstává stejný..
 41. Autor: Redakce-optometristka, Dne: 5. 8. 2016
  Dobrý den, paní Aleno, bohužel bez vyšetření nedokážu určit, jestli se jedná o problém kontaktních čoček nebo problém horního víčka či např. rohovky, spojivky atd. Také pak záleží, jestli jste na něco alergická, především prach, pyl, roztoče. Nezměnila jste např. značku roztoku, kontaktních čoček nebo kosmetiku? Nezhoršila se Vám ostrost vidění? Pokud jste objednaná k lékaři až na konci měsíce, ale problémy jsou nesnesitelné, vyhledejte kontaktologa v oční optice, který by Vám poradil více. Zrak si nejen přeměří, ale i překontroluje. Mějte se hezky, s pozdravem Jana
 42. Autor: Alena, Dne: 4. 8. 2016
  Dobrý den, nosím kontaktní čočky cca 8 let. V poslední době mě jedno oko neustále svědí a tím pádem si ho třu.. Někdy mám pocit cizího tělesa v oku, proto ji vyndám - ale místo toho, aby to pomohlo je to ještě horší. Nasadila jsem si čočku zpátky do oka - a bolest zmizela. Bolest je spíš při mrkání, trochu řezavá. Přijde mi že je to způsobeno horním víčkem. Nevíte čím by to mohlo být? Jsem objednaná k lékaři, ale až na konci měsíce. Děkuji za jakoukoli radu.
 43. Autor: Redakce-optometristka, Dne: 1. 8. 2016
  Dobrý den, pane Eduarde, pociťovaný diskomfort kontaktní čočky může mít více příčin. Mezi ně patří např. usazeniny, poškozená kontaktní čočka, ale i problémy s okem (v této souvislosti bych zmínila gigantopapilární konjuktivitidu). Přesnou příčinu bohužel na dálku bez měření a vyšetření nelze zjistit. Doporučuji proto navštívit kontaktologa, který Vám poradí více, aby byl komfort kontaktních čoček opět v pořádku. S pozdravem optometristka Jana
 44. Autor: Eduard, Dne: 31. 7. 2016
  Dobrý den, nosím měsíční kontaktní čočky, zhruba po týdnu mě začala řezat levá čočka a to pod horním víčkem, druhá čočka na pravém oku je bez problémů. Nevíte čím to může být způsobeno?
 45. Autor: Redakce - optometristka, Dne: 24. 3. 2016
  Dobrý den, Kájo, pravděpodobně se bude jednat o nevhodně zvolený model barevných čoček. Takto na dálku nemohu určit přesně, proč se vám čočka v oku mačká. Doporučila bych vám navštívit očního specialistu, který se zabývá aplikacemi kontaktních čoček a požádat ho o kontrolu barevných čoček a případně o zkoušku jiného modelu.
 46. Autor: Kája, Dne: 17. 3. 2016
  Dobrý den , mám problém s nošením čoček... Jsou to ty crazy čočky.. S průměrem 17 mm, při nošení se mi mačkají v oku u vnitřního koutku.. A nedrží mi na místě..Kamarádkám se tento problém nedělá, prosím o radu.. Uz jsem zoufalá :(
 47. Autor: Redakce - optometristka, Dne: 9. 6. 2015
  Dobrý den, Váš problém může souviset jak s nedostatkem slz, tak i s tím, že Vám přestal vyhovovat konkrétní typ kontaktních čoček. Doporučila bych Vám navštívit očního specialistu a spolu s ním na základě očního vyšetření vyzkoušet jiný typ torických kontaktních čoček. Bez očního vyšetření Vám bohužel nemohu více poradit.
 48. Autor: Petra, Dne: 8. 6. 2015
  Dobrý den, 3 roky nosím kont.čočoky Air optix (astigmatismus) měsíční, ted poslední měsíc problémy s palením a pocite sizého tělesa v oku. Poprvé, když mě oči pálili, zacala jsem nosit brýle a po 3 dnech ok.- Dr. mi poradila koupit zvlhčující kapky - Systance ultra. Mám prý suchou rohovku. Bohužel necítím zlepšení. Čočky nyní mohu nosit pouze 2 dny, pak musím mít brýle, Čočky, roztok,..nic jsem neměnila. Dá se to nějak léčit, nebo čočky nebudu moct nosit?
 49. Autor: Redakce - optometristka, Dne: 20. 4. 2015
  Dobrý den, Tome. Váš problém může souviset s nevhodně zvoleným roztokem, pravděpodobněji ale s nevhodně zvolenými parametry kontaktních čoček. Doporučuji Vám navštívit kontaktologa, který v rámci očního vyšetření posoudí správnost usazení kontaktních čoček, které nosíte, přímo na očích, případně doporučí jiný typ kontaktních čoček. Zároveň zkontroluje stav Vašich očí, zda se zde nenachází nějaký jiný problém. Podle toho, co zde popisujete, se o gigantopapilární konjunktivitidu pravděpodobně nejedná. Takto na dálku a bez očního vyšetření Vám nemohu více poradit. S pozdravem, Magda
 50. Autor: Tom, Dne: 18. 4. 2015
  Dobrý den, mám takový problém, jsem nový nositel kontaktních čoček a bohužél jsem si nevšiml, že roztoky mají svou dobu použitelnosti už po prvním otevření. Půl roku nošení čoček poběhlo bezproblémově, ale jednou se mi stalo, že jsem měl po sundání čoček červené oči. Jakmile jsem zjistil, že i roztok se má používat jen po určitou dobu, tak jsem roztok vyhodil a koupil nový, nicméně dnes jsem nosil čočky (roztok pravidělně vyměnuji) a když si je nasadím, tak čočka začne ja jednom oku lehce štípat, tak to ale po 2 minutách přejde, čočky nosím celý den bez problémů (ale když se podívám do zrcadla, vidím, že v oku jsou červené žilky) , někdy se ale stane ,že mě v půlce nošení začnou trochu svědit. Když si je sundám , tak je oko červené, ale ráno už je oko v pořádku , je možné, že by se jednalo o gigantropapilární k. ? Docela nerad bych čočky přestal nosit, myslíte si, že by pohohla změna roztoku popř. jiné zakřivení čoček s vyšší prospustností pro kyslík ? Myslíte si, že by roztok mohl napáchat takovou paseku ? (zpočátku než jsem si uvědomil práci z roztokem, tak jsem používal roztok 6 měsíců na místo 3, čočky jsem čistil pravidelně, roztok nebyl po expiraci) Děkuji mnohokrát za odpověd
 51. Autor: Redakce - optometristka, Dne: 15. 2. 2015
  Dobrý den, pravděpodobně se jedná o souhru více okolností. Váš problém může být způsoben nevhodně zvolenými dioptrickými hodnotami v kontaktních čočkách (i vzhledem k brýlím), volnou kontaktní čočkou nebo také tím, že nejste zvyklá číst s korekcí (tzn. i s brýlemi). V takovém případě nejsou oči navyklé na přirozenou námahu při čtení, což se může projevovat tak, jak zde popisujete. S pozdravem, optometriska Magda.
 52. Autor: seznam.mih, Dne: 11. 2. 2015
  Dobrý den Mám čočky Biofinity toric (texy přesněji je to značka z Grand optical a ty jsou prý stejný) . Nemám sice silný dioptrie, ale astigmatismus mám docela vysoký a mám takový docela podstatný problém. Pokud sleduji moje okolí na dálku a na nic zblízka se nesoustřeďuji, tak je vše v pořádku a o čočkách ani nevím. Problém nastává, když potřebuji číst nějaký text. Třeba o přestávce když si chci přečíst nějaké noviny. V tu chvíli začínám vidět blbě jak na blízko, tak i na dálku, ale za chvíli vidím na blízko dobře. Jakmile ale potřebuju zase sledovat vše okolo mě, tak najednou mám vše totálně rozmazané, rozházené, mám pocit, že podlahu mám až k bradě a vidím mnohem hůř, než kdybych ty čočky neměla. Optometrista mi sice říkal, že u tórických čoček je důležité, aby seděly na místě a když nesedí, tak je blbý pohled, ale ještě jsem nečetla o tom, že by se někomu zhoršil zrk při čtení na blízko. Cos tím? bez čoček a bez brýlí jinak na blízko vidím dobře. Jen s čočkami čím déle čtu, tím hůře vidím ...
 53. Autor: Redakce - optometristka, Dne: 16. 1. 2015
  Dobrý den, příčin Vašeho problému může být vícero - nešetrné sundávání kontaktní čočky z oka, nevhodný typ kontaktní čočky nebo i nezvyk na dioptrické hodnoty kontaktních čoček v porovnání s brýlemi. Doporučila bych Vám znovu navštívit Vašeho očního specialistu a svůj problém s ním konzultovat. S pozdravem, Magda.
 54. Autor: Šárka, Dne: 15. 1. 2015
  Dobrý den, začala jsem nosit před 14 dny kontaktní čočky. Při nošení žádný problém nemám, ale když si večer čočky vyndám, vidím na pravé oko zamlženě, ale asi po půl hodině je zase vše v pořádku. Jaký by mohl být problém? Děkuji
 55. Autor: Marie, Dne: 9. 1. 2015
  Taky jsem měla takový problém, když jsem začala nosit čočky, oči mě strašně řezaly, štípaly, pálily a já nevím co ještě...je to asi o zvyku, pak jsem si koupila kapky do očí Ocutein Sensitive, po těch se mi ulevilo a po čase jsem si na čočky zvykla, teď je to parádní, lepší jak brýle.
 56. Autor: Redakce-optometristka, Dne: 29. 7. 2014
  To Martin: Ještě taková poznámka - jak by se dal tedy halo efekt vyřešit. Mohlo by pomoci změnit typ kontaktních čoček na takový, který má širší optickou zónu. Vše ale po konzultaci se svým kontaktologem:) S pozdravem, Magda
 57. Autor: Redakce - optometristka, Dne: 28. 7. 2014
  Dobrý den, podle toho, co popisujete, se pravděpodobně jedná o tzv. halo efekt. Je to optický jev, který souvisí s různou lámavostí paprsků ve středu a v periferii a projeví se s rozšířením zornice (světlý bod ale tmavé okolí). Běžně se s tím setkáváme u nositelů brýlí, čoček i u lidí po laserové refrakční chirurgii. Co se týče změny čoček na čočky kontinuální - na tuto optickou vadu by neměla žádný vliv. Čočky, které mohou být nasazeny i přes noc nekorigují optické vady o mnoho lépe než ty, co se musí na noc sundávat. Jejich výhodou je vyšší propustnost pro kyslík, díky čemuž je oko v noci kvalitně zásobeno kyslíkem i při zavřených víčkách. S pozdravem, optometristka Magda
 58. Autor: Martin, Dne: 26. 7. 2014
  Dobrý den, Mám čočky asi týden, jsou to Air Optix for astigmatism. Všechno v pořádku až na nošení v noci. Mám problém ten, že když je v místnosti šero až tma a jsou tam nějaké věci které svití tak se mi při dívaní se na ně dělá kolem taková žář. Např. v obývací místnosti je tma a přá dívaní se na televizi se mi pohled na ni trošku mlží a děla se zář. Nebo jsem byl někde venku kde byla ůplná tma a v dáli jsem viděl rozvícené světla v oknech tak se mi dělala zář při pohledu na ně. Když je ale v noci světla dost a tím pádem se mi zúží zornička tak se mi žář nedělá. Měl bych tedy zvolit čočky pro den a noc?
 59. Autor: Redakce-optometristka, Dne: 30. 6. 2014
  Dobrý den, příčin Vašeho problému může být vícero. Je možné, že Vám přestal vyhovovat konkrétní typ kontaktních čoček (Air Optix Night and Day), zvlhčující složka na kontaktní čočce, roztok na čočky nebo by se mohlo jednat přímo o problém na oku. V každém případě bych Vám doporučila navštívit očního specialistu, se kterým svůj problém proberete a zkusíte najít vhodné řešení. S pozdravem. Magda
 60. Autor: Petr, Dne: 15. 6. 2014
  Dobrý den, nosím už asi deset let kontaktní čočky. Dříve jsem používal Air Optix Night and Day. Potom jsem přešel na Air Optix (ne pro nošení měsíc v kuse). Vždy jsem si čočky večer z očí vyndával a nebyl žádný problém. Nyní jsem opět přešel na Air Optix Night and Day a vždy po pár hodinách nošení se mi zhorší zrak. Jako bych měl najednou málo dioptrií, rozmazané vidění. Dioptrie mám u obou druhů čoček stejné. Děje se to až po několika hodinách nošení(cca 3-4hodiny). Prosím o radu čím by to mohlo být. Děkuji za odpověď.
 61. Autor: Redakce-optometristka, Dne: 27. 5. 2014
  Dobrý den, máte pravdu, že je se jedná pořád o stejnou televizi. Problém by ale mohl být v tom, že při hraní playstation nejsou oči správně zvlhčovány slzami z důvodu nedostatečného mrkání. Doporučila bych Vám proto zkusit zvlhčující kapky do očí, které je možné kapat s měkkými kontaktními čočkami, nebo před hraním cíleně nasazovat brýle. S pozdravem. Magda
 62. Autor: David, Dne: 26. 5. 2014
  Dobrý den, Prosím chtěl bych se zeptat, jak je možné ze pri dívání se na televizi jsou čočky v pořádku, ale jakmile zapnu televizní hry playstation, oči me pálí a nedá se to vydržet a musim si nasadit brýle..? Je to přece pořad ta stejna televize
 63. Autor: Redakce-optometristka, Dne: 11. 12. 2013
  To: Tomáš. Dobrý den. Jev, o kterém mluvíte, občas popisují klienti s nekorigovaným nebo nedostatečně vykorigovaným astigmatismem. Také se může jednat o nevhodně zvolený typ kontaktních čoček. Doporučila bych Vám návštěvu u očního specialisty, který znovu vyšetří Váš zrak, provede refrakci a zhodnotí, zda by nebylo vhodné vyzkoušet jiný typ kontaktních čoček nebo pozměnit dioptrickou hodnotu. S pozdravem Magda
 64. Autor: Redakce-optometristka, Dne: 11. 12. 2013
  To: Ondřej Suchanek Dobrý den, možných příčin je více. Bohužel bez kontroly očí nemůžu poskytnout bližší informace. Mohlo by se jednat o gigantoapilární konjunktivitidu, zánět či o erozi rohovky. Doporučila bych Vám co nejdříve navštívit svého očního lékaře, který Vám sdělí přesnou příčinu. V některých případech je nutná i změna kontaktních čoček nebo roztoku, více Vám poradí oftalmolog. S pozdravem Magda
 65. Autor: Tomáš, Dne: 10. 12. 2013
  Dobrý den. Mám problém s tím, že když si nasadím kontaktní čočky, tak přes pravou čočku vidím špatně. Když se podívám do světla tak nevidím tečku, ale tečku ze které jdou 2 silné paprsky. Jeden nahoru a jeden dolu. Byl jsem s tímto problémem u specialistky a ta mi řekla že se s tímto problémem nesetkala a že netuší, co by to mohlo způsobovat. Čočky mám přesně vyměřené na mé vady. Díky za odpověd
 66. Autor: Ondřej Suchanek, Dne: 9. 12. 2013
  Dobry den, nosim 14-denni kont. čocky asi 3 měsice. Jakmile ted čocky sundam z oči, leve oko me řeže při zavirani vička. když je opět nasadim přestane řezat nevite cim to muže byt? Děkuji.
 67. Autor: Redakce-optometristka, Dne: 9. 10. 2013
  Dobrý den, je možné, že barvivo, které do kontaktní čočky proniklo může interagovat se strukturami oka. Záleží ale na jeho složení a složení slz, roztoku a typu materiálu čočky. Máte řasenku voděodolnou? Ta by se z kontaktní čočky odstraňovala velice obtížně, pravděpodobně by nepomohl ani peroxidový roztok, který dokáže čočku vyčistit velmi kvalitně. Obecně mohu říci, že látky, které nyní čočka obsahuje, pravděpodobně oku neprospívají. Pokud je nošení takovéto čočky, pro Vás bezproblémové, můžete ji nosit do té doby, než Vám přijde objednaná nová čočka. Pokud je Vám jakkoli nepohodlná, snažte se jí nepoužívat.
 68. Autor: Anežka, Dne: 8. 10. 2013
  Dobrý den, mám takový dotaz... S čočkami normálně problém nemívám (jen když jsou trochu starší, rychleji vysychají, ale to je myslím běžné). Dneska mi hodně slzely oči (namalovaná jsem byla jako vždy, linka a řasenka, a pak jsem se při pohledu do zrcátka lekla, protože jsem viděla takový červeno-narůžovělý okraj kolem duhovky. Hned jsem čočky vyndala a zjistila, že to není podrážděné oko, jak jsem původně myslela, ale že se mi nejspíš roztekly linky a obarvily mi čočky. Pořádně jsem ty čočky očistila roztokem, ale pořád mají ten barevný okraj... Je to hodně velký problém? A je možné, že to obarvené zmizí, když budou čočky v roztoku přes noc? mám už objednané nové, ale než mi přijdou, chtěla bych ještě mít tyto... Předem děkuji za odpověď
 69. Autor: Redakce - optometristka, Dne: 22. 10. 2012
  Dobrý den, domnívám se, že by se mohlo jednat o zánět, ale nedokážu Vám sdělit podrobnější informace, jestli je problém s víčkem, rohovkou nebo spojivkou. Vždy je potřeba oko vyšetřit. Doporučovala bych Vám navštívit oftalmologa, který se na oko podívá a zjistí příčinu, proč se kontaktní čočky mlží a oko ráno bolí. Jestliže máte svého oblíbeného kontaktologa, můžete nejdříve navštívit jeho a ten Vám řekne, jestli je problém vážný a jestli je potřeba zajít i za očním lékařem. S pozdravem optometristka Jana
 70. Autor: petr, Dne: 15. 10. 2012
  Hezký večer. V poslední době se mi občas stává, že nastane období, třeba pár dnů, kdy se mi, zamlžuje levá čočka. Jako bych koukal přes vodu. Mnutí nepomáhá, když čočku sundám, vyčistím a znovu nasadím, stále se zamlžuje. Po chvíli to začně být nepříjemné. Jediné co nakonec pomůže, je prostě to vydržet. Strávit půl dne s nasazenou čočkou, přes kterou prakticky není vidět. Postupně se to během dne zlepší, až to třeba odezní úplně. Ale druhý den zase. Jindy se to třeba nestane vůbec. Nosím čočky už pět let, kupuju si měsíční, na noc dávám do roztoku a nikdy se mi nic takového nestávalo. Teď je to pár dnů, co mě ráno ve 4:00 vzbudila bolest v levém oku. Měl jsem ho celé zarudlé a při každém mrknutí mě v něm řízlo. Nevěděl jsem co s tím. V zoufalství jsem si nasadil čočku a bolest přešla. Když jsem si ji chtěl ale večer sundat, bolest znovu přišla. Došlo mi že mám nejspíš něco zevnitř na víčku. Zkoušel jsem to vypláchnout Visinem, ale marně. Pár dní jsem měl levou čočku i v noci, aby to nebolelo. Když jsem dneska otočil víčko naruby, byly tam dvě červené bouličky. Teď jsem si našel na internetu, že by to mohlo být ječné nebo vlčí zrno. To by doufám, naštěstí mělo samo zmizet. Je možné že by to způsobovalo i to zamlžování levé čočky. Pohled přes vodu. To mi začalo někdy na začátku léta. A ječné zrno, tak dlouho netrvá. To se mi muselo objevit až teď. Co by tedy mohlo způsobovat to zamlžování. Jen na levém oku. Prosím moc o pomoc a radu. Jsem fotograf, takže jsem hodně používal levé oko, při pohledu do hledáčku a teď je pro mě nezvyk používat pravé, když půl dne s levým nevidím díky moc Petr M.
 71. Autor: Redakce - optometristka, Dne: 24. 9. 2012
  Dobrý den, pokud slzí jen jedno oko může se jednat o zánět nebo problém s víčky a odvodnými slznými cestami. Pokud se Váš problém nezlepšil, doporučovala bych Vám navštívit oftalmologa, který oko vyšetří a zjistí možnou příčinu. Pokud by Vám roztok nebo kontaktní čočky přestaly vyhovovat, objeví se slzení pravděpodobně na obou očích. Také zkuste vypozorovat, jestli pociťujete při nasazení kontaktní čočky diskomfort (řezání, pocit cizího tělíska v oku, červenání atd.) S pozdravem optometristka Jana
 72. Autor: Lucie, Dne: 14. 9. 2012
  Dobrý den, nosím čočky už asi dva roky absolutně bez problémů. Stejná značka čoček i roztoku. Poslední dva týdny se mi stává že levé oko mi slzí a to celý den. Vezmu si brýle, aby si oko odpočinulo. Vezmu si zase čočky třeba po jednom či dvou dnech a začne zase slzet. Nedře mi ta čočka oko a tím to je??? Starou čočkou to není, dnes jsem měnila a zase slzí. Děkuji za odpověď.
 73. Autor: Redakce - optometristka, Dne: 30. 8. 2012
  Dobrý den, kontinuální režim nošení není vhodný pro všechny uživatele kontaktních čoček a problémy se mohou dostavit až po určité době nošení. Pokud máte stejný typ kontaktních čoček, který dříve nepůsobil problémy (a dodržoval jste měsíční výměnu) a jste si jistý, že nemáte zánět, doporučovala bych každý den kontaktní čočky z oka vytáhnout, důkladně je promnout v dlani s roztokem bříškem prstu po dobu 15s z jedné i z druhé strany, poté opláchnout roztokem a následně je uložit do pouzdra s roztokem. Nemusíte se bát, že kontaktní čočku poškodíte. Pokud se budou kontaktní čočky zamlžovat dále, navštivte kontaktologa, který na základě vyšetření najde příčinu zamlžování. S pozdravem optometristka Jana
 74. Autor: Pepek, Dne: 16. 8. 2012
  Zapomněl jsem jednu informaci ty čočky jsou měsíční.
 75. Autor: Pepek, Dne: 16. 8. 2012
  Dobrý den , nosim čočky asi 4 měsíce , mam je na den i na noc první 3 měsíce sem je nosil úplně v pohodě ,vstal jsem s postele umyl jsem si oči a šel jsem do školy , ale poslední měsíc když si je nasadim a mam je třeba před 2 dněma rozbalený tak se mi zamlží v oku. Když vstanu tak se mi taky zamlží nevim co stím prosil bych o radu děkuji Pepek
 76. Autor: Redakce - optometristka, Dne: 23. 7. 2012
  Dobrý den, pokud se Vám kontaktní čočka na levém oku zamlžuje, doporučila bych Vám důkladněji kontaktní čočky večer vyčistit. Nejdříve vyzkoušejte mechanické promnutí, kdy nakapete roztok do dlaně a promnete kontaktní čočku bříškem prstu, jak je popsáno v předešlých komentářích. Vhodné je vyzkoušet i peroxidový roztok AoSept, který kontaktní čočky nejdokonaleji vyčistí (je potřeba důkladně pročíst příbalový leták o jeho používání). Stálo by za úvahu také popřemýšlet, jestli nedošlo např. ke změně roztoku, kapek, kontaktních čoček a celkovým projevům. Pokud se zamlžení nezlepší, doporučuji navštívit kontaktologa, který zjistí možnou příčinu a poradí konkrétně, jak dál postupovat. Mějte se hezky, s pozdravem Jana
 77. Autor: martin, Dne: 19. 7. 2012
  Dobrý den, potřeboval bych poradit. Nosím čočky už asi pět let. Po celou dobu používám měsíční čočky, které nosím přes den a na noc ukládám do roztoku. Mám sice oční pylovou alergii, ale ta mi nikdy vážnější problémy nezpůsobovala a navíc teď už je po mé pylové sezóně. V poslední době se mi stalo, že jsem si ráno vzal čočky a za pár hodin se mi zamlželo levé oko. Když jsem čočku vyndal byl na ní jakýsi "plivanec" slizu. A i když jsem ho odstranil a vzal si čočku znovu, za chvíli jsem zase špatně viděl. Zvláštní je, že se mi to stávalo každý den a jen u levého oka. Po týdnu jsem si radši vzal novou levou čočku a problém ustal na pár dní. Teď se to pomalu vrací zase. Sliz zatím není tak patrný, ale zamlžuje se mi levé oko. Nevím, jestli jsem to dobře popsal, ale chtěl bych poprosit o nějakou radu. Děkuji moc.
 78. Autor: Redakce - optometristka, Dne: 14. 6. 2012
  Dobrý den, podle toho, co popisujete se může jednat např. o nevhodně zvolené dioptrie nebo o nevhodně zvolenou kontaktní čočku. V každém případě bych Vám doporučila navštívit kontaktologa, který na základě měření a vyšetření najde příčinu, proč jsou Vám kontaktní čočky nepříjemné. Mějte se hezky, s pozdravem Jana
 79. Autor: Karol, Dne: 11. 6. 2012
  Dobrý den, už skoro druhým rokem nosím čočky, nejprve to byly jednodenní, poté jsem přešla na 14denní ale později jsem s nimi začala mít problémy, hned po nasazení mě v čočkách bolely oči a cítila jsem únavu. Začala jsem tedy zkoušet další a další čočky (i měsíční), ale u všech to bylo stejné. Zkoušela jsem i změnu roztoku, nijak moc mi to nepomohlo. Nyní jsem zkusila přejít zpět na jednodenní, které jsem měla na začátku a problém setrvává. Už vážně nevím co mám dělat, brýle nosit nechci. Je možné, že čočky nemůžu nosit vůbec? Děkuji za radu.
 80. Autor: Redakce - optometristka, Dne: 10. 4. 2012
  Dobrý den, každá kontaktní čočka používáním mění své vlastnosti. Pokud se Vám zdá, že není taková jako na začátku, ale nemáte s ní žádné problémy (vidíte ostře, nezamlžuje se, je Vám pohodlná atd.), nemusíte se znepokojovat. Příčiny mohou být různé, od nevhodné kombinace roztoků na kontaktní čočky i očních kapek po složení slz. Mějte se hezky, s pozdravem Jana
 81. Autor: Ilca, Dne: 6. 4. 2012
  Dobrý den, nosím měsíční kontaktní čočky a časem se mi stalo, že zešešly. Poradíte mi, čím by to mohlo být? Děkuji
 82. Autor: Redakce - optometristka, Dne: 21. 2. 2012
  Dobrý den, doporučila bych Vám každý den kontaktní čočky po vyjmutí z oka důkladně mechanicky vyčistit. Stačí si do dlaně nakapat pár kapiček čistícího roztoku a kontaktní čočku promnout bříškem prstu (od centra směrem k okraji). Nebojte se na kontaktní čočku přitlačit; pokud budete dávat pozor na nehty, kontaktní čočku nepoškodíte. Pokud jste vypozorovala, že se kontaktní čočky mlží až po vícedenním užívání, můžete vyzkoušet zkrácení doby výměny (tzn. jednodenní nebo 14ti denní variantu). Mějte se hezky, s pozdravem Jana
 83. Autor: Maja, Dne: 10. 2. 2012
  Dobrý den, mám problém se "zabělováním" čoček, oční specialista mi řekl, že je to způsobeno složením slz a produkcí slzných žláz, a vyfasovala jsem peroxidový roztok s katalyzátorem, že prý to pomůže. Nepomohlo. Čočky se zabělují dál, nyní chci přejít z měsíčních na 14-denní, ale chtěla bych se zeptat, zda se tomu nedá určitým typem čoček třeba více předejít? Používám čočky asi rok a zatím stále zkouším, pokaždé jiné. Dá se proti tomu zabělení bojovat ještě jinak, než peroxidovým roztokem, který nepomáhá? Předem moc děkuji za odpověď.
 84. Autor: Redakce - optometristka, Dne: 23. 1. 2012
  Dobrý den, neznám veškeré souvislosti a bez dodatečných informací Vám nedokážu poradit, čím by to mohlo být. Pokud máte po sundání kontaktních čoček opět problémy, navštivte očního specialistu. Mějte se, s pozdravem Jana
 85. Autor: Filip, Dne: 11. 1. 2012
  Zdravim , chcel by sa spytat , nosim crazy cocky nedioptricke, vsetko bolo bez problemu az na dnes , rano som vstal umyl sa a po chvily nasadil cocku do oka , mal som ju len par hodin max dve, a ked som si ju vybral tak teraz vydim na prave oko zahmleno / rozmazane , prosim Vas o radu ze o co asi ide Dakujem
 86. Autor: Redakce, Dne: 25. 10. 2010
  Dobrý den, děkujeme Vám za reakci. Co konkrétněji máte na mysli "příklady z praxe"? Určitě se zde může objevit článek na téma, které by Vás v tomto ohledu zajímalo.
 87. Autor: Ing.Hradecký Z., Dne: 18. 12. 2009
  ...ucelená informace. Děkuji! ...jen ještě možná by se hodily příklady z praxe.

Přidat komentář

Údaje označené * jsou povinné.


PřihlášeníHlavní partner

Reklama

18. 10. 2018 - Redakce

PowerBanka jako dárek při nákupu 2 boxů Biotrue ONEday - s těmi vám nikdy nedojde šťáva.

20. 6. 2018 - Redakce

Ve vybraných optikách: K nákupu 2 balení Acuvue Oasys roztok Complete zdarma.

18. 6. 2018 - Redakce

Letní akce k DAILIES AquaComfort Plus: 5 dní nošení zdarma a dárek k prvnímu nákupu. Mapa zapojených optik v odkazu.

Zobrazit více novinek »

Zpravodaj Čočky.cz

Chcete dostávat pravidelně informace přímo do vaší emailové schánky? Přihlašte se k odběru zpravodaje cocky.cz.

Anketa

Jak často nosíte kontaktní čočky?

1-2x za týden 9 x
3-5x za týden 5 x
každý den 21 x

Celkem odpovědí: 35