Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky

Aplikace kontaktních čoček

Jinak také:
Vstupní vyšetření na kontaktní čočky

Aplikace kontaktních čoček u optometristy

Aplikací kontaktních čoček se myslí vyšetření u kontakologa, při kterém jsou pacientovi přeměřeny parametry oka, zkontrolován přední segment oka a vybrána vhodná kontaktní čočka oborníkem.

Při aplikaci kontaktních čoček se pacient naučí nasazovat kontaktní čočky, správně o ně pečovat a odborník přístroji prověří vhodnost čoček pro pacienta, tedy usazení čočky na rohovce, její pohyb po slzném filmu a správnost zakřivení čočky.

Jak aplikace kontaktních čoček probíhá?

Při úvodním pohovoru provede kontaktolog anamnézu, určí vízus pacienta a aplikace kontaktních čočeknásledně stanoví refrakci oka spolu s určením poloměru křivosti rohovky (zakřivení). Poté přejde k vyšetření předního segmentu oka.

Po těchto důležitých vyšetřeních následuje porada s pacientem ohledně modelu kontaktních čoček – jaká cena by mu vyhovovala, jak často, jak dlouho a v jakém režimu by chtěl kontaktní čočky používat. V závislosti na tomto rozhovoru a naměřených hodnotách odborník doporučí nejvhodnější kontaktní čočky.

aplikace kontaktních čoček

Poté dochází k samotnému nácviku nasazení a vyjmutí kontaktní čočky. Od odborníka by nikdo neměl odejít s tím, že si neumí nasadit ani jednu kontaktní čočku.

Po nasazení čočky do oka kontaktolog zkontroluje usazení na rohovce a tzv. toleranci čočky v oku, kdy je pacient vyslán na 10 – 30 minutovou procházku, aby se zjistilo, zda mu materiál čočky bude vyhovovat a čočka bude mít správnou pohyblivost a usazení i po nějaké době v oku.

Následuje poučení o správné péči o kontaktní čočky.

Kontrola

Po několika dnech, kdy pacient čočky zkouší, je třeba ještě kontrola. Na ní se kontaktolog ujistí, že s čočkami není žádný problém a že si pacient osvojil nasazování a vyjímání čoček. S nasazenými čočkami proběhne kontrola vízu, předního segmentu, celkové usazení čočky na rohovce a množství usazenin.

Aplikace je jediným možným začátkem nošení kontaktních čoček

Aplikace kontaktních čoček odborníkem a pravidelné kontroly jsou vysoce důležité! Mnoho závažných komplikací a onemocnění nedokáže sám nositel v raných stádiích rozpoznat, dokáže je odhalit jen optometrista na základě znalostí, zkušeností a měření.

Stránky a články obsahující pojem Aplikace kontaktních čoček

Začněte nosit kontaktní čočky ještě dnes!
Začínáme s kontaktními čočkami
Chci nosit čočky - jak na to?

Užitečné odkazy

Mapa specialistů na aplikaci kontaktních čoček

A B C D E F G H I K M N O P R S T U V Z

Mýtus: S nošením čoček nebo brýlí se zhoršuje zrak

Nad tímto tématem se zamýšlí téměř každý, kdo nosí nebo by měl začít nosit brýle či kontaktní čočky. Mezi lidmi se šíří nepravda, že jakmile začnou svou oční vadu řešit brýlemi nebo čočkami, jejich oko “zleniví” a oční vada se začne rapidně zhoršovat. Často se hájí tím, že jejich známý začal nosit brýle a jeho zrak se mu zhoršil.

Jedná se však o velký mýtus, kvůli kterému se řada lidí ochuzuje o ostré vidění a způsobují si nepříjemné potíže, jako jsou bolesti hlavy a únava očí.

Komentářů (446) Přečíst celý článek…

V novém Centru kontaktních čoček a brýlí dárek pro každého

Komplexní péče o zrak se specializací na kontaktní čočky a brýle. Měření zraku nejmodernějšími přístroji a technologiemi. Přes 30 000 čoček a 300 brýlí skladem. Rychlý a spolehlivý servis. To a mnohem více najdete v nově otevřeném Centru kontaktních čoček a brýlí. Nyní dárek pro každého.

nové centrum čoček a brýlí
Komentářů (2) Přečíst celý článek…

Dovolená s kontaktními čočkami – zkuste je před létem zdarma

Chystáte se na dovolenou a nosíte brýle? Přibalte si s sebou kontaktní čočky. Právě teď totiž můžete získat zkušební čočky zdarma!


Nošení kontaktních čoček v létě přináší řadu výhod. Oproti klasickým brýlím vám kontaktní čočky poskytnou přesnou zrakovou korekci v celém zorném poli. Můžete je také libovolně kombinovat se slunečními brýlemi, aniž byste museli kupovat tónovanou variantu dioptrických skel. Především při letních sportech, dovádění na pláži a dovolené oceníte výhody kontaktních čoček.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

Avaira, vlhké je dobré

Nyní SOUTĚŽ S AVAIRA! Soutěžte o Avaira na půl roku nebo o víkend na zámku!


Avaira - pohodlí a zdravíKontaktní čočky z nejnovějšího materiálu, který dokáže uspokojit veškeré nároky dnešního nositele kontaktních čoček. Avaira dokážou propojit vysokou míru pohodlí nošení spolu s ohledem na zdraví a svěží vzhled očí.

Trendy, ke kterým směřují moderní materiály kontaktních čoček, jako jsou přirozená vlhkost a vysoká propustnost kyslíku, doplňují u kontaktních čoček Avaira UV filtr a zaoblené okraje.

Komentářů (0) Přečíst celý článek…

PřihlášeníHlavní partner

Reklama

18. 10. 2018 - Redakce

PowerBanka jako dárek při nákupu 2 boxů Biotrue ONEday - s těmi vám nikdy nedojde šťáva.

20. 6. 2018 - Redakce

Ve vybraných optikách: K nákupu 2 balení Acuvue Oasys roztok Complete zdarma.

18. 6. 2018 - Redakce

Letní akce k DAILIES AquaComfort Plus: 5 dní nošení zdarma a dárek k prvnímu nákupu. Mapa zapojených optik v odkazu.

Zobrazit více novinek »

Zpravodaj Čočky.cz

Chcete dostávat pravidelně informace přímo do vaší emailové schánky? Přihlašte se k odběru zpravodaje cocky.cz.

Anketa

Jak často nosíte kontaktní čočky?

1-2x za týden 17 x
3-5x za týden 12 x
každý den 43 x

Celkem odpovědí: 72