Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky

Péče o kontaktní čočky

Dotaz:

Mám kontaktní čočky asi čtvrt roku. Nejprve sem měla 14-denní zkušební a nebyl problém je nasadit. Ale asi 12.den mi to nešlo, měla sem tam vzduchovou bublinu, která nešla vytlačit, protože když sem zavírala oko, čočku sem hned vymrkla. Říkala sem si, jestli to není stářím, tak jsem vybalila nové měsíční, ale nepomohlo to. Navštívila jsem proto svého kontaktologa a on mi je bez problému nasadil. Prý mi sedí dobře. Ale když sem řekla, že bych mu chtěla ukázat, jak to dělám(jestli třeba nedělám chybu), tak nereagoval. Už mě nebaví se s tím rozčilovat. Podotýkám, že dřív mi to šlo bez problémů a z ničeho nic se tam začala tvořit velká vzduchová bublina. Mohl byste mi poradit? A ještě, roztok, když mám otevřený déle než 90 dní, může to čočkám uškodit? Ještě podotýkám, že nosím značku Acuvue a mám 5 dioptrií, krátkozraká.

Odpověď:

Skutečně je potřeba se podívat jak čočky nasazujete a případnou chybu opravit. Problém se vzduchovou bublinou se může objevit při velmi volných čočkách ( tomu by odpovídalo i vypadnutí při mrkání), nebo pokud čočku nasadíte naruby. Co se týče kontaktologa, který nereaguje na Vaše požadavky pak je jediná rada, změňte ho.

Dotaz:

Chtěl bych se zeptat zda je nutné na kontaktní čočky B&L používat značkový roztok Renu nebo zda se dají použít i jiné = levnější a popřípadě které?

Odpověď:

Pro všechny měkké kontaktní čočky je možno používat jakýkoliv typ roztoku pro měkké kontaktní čočky, záleží pouze na Vašem výběru.

Dotaz:

Kontaktni cocky (Johnson&Johnson Acuvue) nosim bez nejmensich problemu 8 let. Pouzivam uchovavaci roztoky OptiFree. V unoru letosniho roku doslo ke zmene a na trhu jsou pouze roztoky OptiFree Express. Zhruba v teto dobe se u mne projevilo zcervenani oka (zejmena vecer), paleni a nasledny zanet spojivek u obou oci. Po vyleceni jsem pouzivala jednodenni kontaktni cocky teze firmy naprosto bez problemu. Pak jsem presla zpet na ctrnactidenni Acuvue a problem se vratil - zhruba do 10 dni. Je mozne, ze by slo o alergickou reakci na uchovavaci roztok se zmenou slozeni?

Odpověď:

V tomto případě je velmi pravděpodobné, že Vaše obtíže jsou způsobeny roztokem, není to řídký jev. Zkuste změnit roztok a doporučoval bych pokud možno co nejjednodušší roztok (pozná se i podle ceny).

Dotaz:

Chtel bych se zeptat - jak mam skladovat sady cocek (mam zakoupenou sadu na ctvrt roku, jeden par pouzivam a zbytek je zabaleno). Maji byt v chladnu, napr. lednici? Nebo pokud se budu pohybovat napr. ve velmi teplych oblastech atp.

Odpověď:

Firemně zabalené čočky nemají obvykle žádné zvláštní požadavky na skladování, neměly by zmrznout a neměly by být vystaveny extrémně vysokým teplotám.

< Předchozí 1 2 3 4 5 Další >


PřihlášeníHlavní partner

Reklama

18. 10. 2018 - Redakce

PowerBanka jako dárek při nákupu 2 boxů Biotrue ONEday - s těmi vám nikdy nedojde šťáva.

20. 6. 2018 - Redakce

Ve vybraných optikách: K nákupu 2 balení Acuvue Oasys roztok Complete zdarma.

18. 6. 2018 - Redakce

Letní akce k DAILIES AquaComfort Plus: 5 dní nošení zdarma a dárek k prvnímu nákupu. Mapa zapojených optik v odkazu.

Zobrazit více novinek »

Zpravodaj Čočky.cz

Chcete dostávat pravidelně informace přímo do vaší emailové schánky? Přihlašte se k odběru zpravodaje cocky.cz.

Anketa

Jak často nosíte kontaktní čočky?

1-2x za týden 4 x
3-5x za týden 0 x
každý den 6 x

Celkem odpovědí: 10