Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky

Ostatní

Dotaz:

Dobrý den, mám čočky Surevue dia 14.0 a zakřivení 8.8. Chtěla jsem se zeptat, jestli bych mohla mít zakřivení 8.6. Chtěla bych zkusit kontinuální čočky, ale v zakřivení 8.8 se asi nedělají. Děkuji za odpověď

Odpověď:

Na tento dotaz nelze bez vyšetření odpovědět. Je nutná návštěva kontaktologa, který Vám odborně naapliuje zkušební pár čoček se zakřivením 8,6.

Dotaz:

Dobrý den, nosila jsem doteď kontaktní čočky OPTIMA - Bausch and Lomb. Nosím je jen občas. Nedávno jsem zjistila, že se již tyto čočky nevyrábí. Můžete mi nabídnou čočky, které si mohu objednat přes vaše stránky? Díky za odpověď.

Odpověď:

Doporucil bych vam nektere z kontaktnich cocek pro mesicni vymenu http://www.cocky-domu.cz/mesicni-kontaktni-cocky.html. Doporucuji ovsem navstevu kontaktologa, aby vam doporucil konkretni typ.Optima FW jsou nahrazeny názvem Soflens 38.

Dotaz:

Dobrý den, oční vadu nemám, ale moc ráda bych si pořídila barevné kontaktní čočky. Moje základní barva je něco mezi zelenou a modrou barvou (jestli je to směrodatné) a chtěla bych je mít jasně modré. Jaké levné čočky byste mi doporučili?

Odpověď:

Doporucil bych Vam napriklad tyto cocky http://www.cocky-domu.cz/p/freshlook-colorblends-nedioptricke-2-cocky.html.Nutná je konzultace vyzkoušení zkušebního páru čoček, barevné čočky jinak vypadají na obrázku a jinak na očích.

Dotaz:

Může si kontaktolog účtovat větší poplatek za kontrolu když si u něj nekupuji čočky?

Odpověď:

Samožřejmě, poskytuje Vám placenou službu, za kterou je nutno zaplatit. Pokud u něj kupujete čočky bývá cena těchto služeb z určité části zahrnuta v jejich ceně.

Dotaz:

chci se zeptat jestli muzu pouzivat kontaktni cocky, jsem po operaci sedeho zakalu-prvni operace v 15 letech, druha o tri roky pozdeji. Mam multifokali bryle,ale obcas bych je chtela vymenit za cocky.Jaky typ a znacka by byli nejlepsi. ted mam dioptrie do dalky P 2,25 L 3, na blizko P 2,25 L 3 predem dekuji za odpoved

Odpověď:

Můžete kombinost čočky na dálku a brýle na čtení, nebo používat multifokální čočky, s výběrem Vám pomohou kontaktologové ve Vašem aplikačním střediksu.

Dotaz:

Dobry den, asi 2 roky zpatky jsem zkousel kontaktni cocky toricke .... ale videl jsem s nima celkem spatne ... neostre..... lekarka mi sdelila, ze pro me oci kontaktni cocky nejsou . z receptu jsem vycetl tyto hodnoty (LO Cylindr Dp +2,5 Osa 80), ( PO Dp +4,5 Osa 90). a jeste sfera dioptrie LO +3,0 PO +3,0 ... opravdu pro me oci neexistuji zadne vhodne kontaktni cocky ?

Odpověď:

Měkké čočky jsou běžně dostuponé do hodnot 3 D cylindru, pro vyšší hodnoty se musí objednávat speciální čočky, Nebo vyzkoušet čočky pevné v Praze je několik aplikačních středisek, které se takovou aplikací zabývají.

Dotaz:

Můj 11 letý syn od 7 let nosí brýle. Kdy mu byl zjištěn astigmatismus + tupozrakost. Navštěvoval oční školu 2 roky a nosil okluzor. Dioptrická hodnota 0,5 cylindr +,075 osa 100. Před rokem lékařka konstatovala,že okluzor již nosit nemusí. Dnes naznala,že se zrak zhoršil a opět nasadila léčbu okluzorem. Na lístku na nové brýle má uvedeny tyto hodnoty +1 cylindr, osa 100. Zajímalo by mě, jakto,že tam není hodnota dioptrií když se mu zrak zhoršil.Moc těmto hodnotám nerozumím. Můžete mi to prosím vysvětlit. Já mám také astigmatismus,ale lékařka mi řekla,že je mínusový a je malá pravděpodobnost,že se mi to spraví,kdyby byl + byla by situace prý lepší.

Odpověď:

Astigmatismsu je jen jeden zda se označí znaménkem plus nebo mínus nehraje valnou roli, u nás se označuje obvykle znaménkem - . Vámi udávaná hodnota +1,O cylindr v ose 100° se dá stejně napsat jako +1,0 kombinováno s -1,0 v ose 10°. I hodnoty cylindrických dioptrií se mohou během života měnit, i když obvykle ne výrazně. Tupozrakost znamená sníženou rozlišovací schopnost oka a je nutno napřed pečlivě vykorigovat refrakční vadu a pak léčit tupozrakost jednou z možností je právě okluzor, vhodné je tzv pleoptické cvičení.

Dotaz:

Dobrý den.Synovi ,věk 5let byla zjištěna oční vada Astigmatismus hypermetropikus -0,5 +5,75 103 -0,25 +5,75 83 .Brýle +3,0 90 , +3,0 90.Můžete mi prosím napsat stupen zavažnosti teto vady,a jak na tom syn je.Moc děkuji Veronika.P.

Odpověď:

Omlouvam se za zpozdeni odpovedi. Astigmatismus neni nic neobvykleho a Vas syn ho navic nema nijak vysoky. Astigmatismus okolo 0,25 dpt se bezne koriguje i normalnimi kontaktnimi cockami. U vyssiho astigmatismu jsou potreba tzv. toricke cocky.

Dotaz:

Dobrý den pane doktore, mohl byste mi vysvětlit, jaký je rozdíl mezi destilovanou vodou a neutralizovaným peroxidem vodíku? Ze zneutralizovaného peroxidu by měla vzniknout H2O a volné radikály kyslíku. Všichni mi říkají, že když ošetřím KČ neutralizovaným peroxidem, vytáhnu čočky defacto z vody. Jak to, že se takto ošetřené kč nepřilepí k rohovce, jak tomu je při ošetření vodou (destilovanou nebo i obyčejnou)?Vím, že jde o neobvyklý dotaz, ale zatím se mi na něj nepodařilo zjistit odpověď. Pomůžete mi vy? Mnohokrát děkuji, Svobodová

Odpověď:

JE to tím že po neutralizaci peroxydového roztoku nevznikne hypotonický roztok, tedy destilovaná voda, ale roztok izotonický, tedy roztok s obsahem soli, aby se mohla čočka nasáknutá tímto roztokem přiložit na oko.

Dotaz:

Hezký den, chtěla bych se zeptat na nošení tónovacích/barevných čoček. Jsem krátkozraká, dioptrie asi čtvrt a půl. Konktrétně můj dotaz směřuje k otázce, jestli je vhodné nošení tónovacích barevých čoček (nemyslím přímo barevné pro změnu barvy duhovky). Jsou nějaké nevýhody proti klasickým čočkám? A jak konkrétně tónovací čočka mění oko? Děkuji

Odpověď:

Tonovaci kontaktni cocky jsou stejne vhodne jako kryci. Pouzivaji se pro zmenu odstinu duhovky (ne pro radikalni zmenu barvy oci). Vhodne jsou zejmena pro svetlejsi odstiny oci. Nevyhody oproti beznym cockam je pouze o neco vyssi cena.

Dotaz:

dobrý den, nosím 14ti denní čočky Acuvue Oasys BC 8,4 DIA 14,0 - které denní čočky jsou adekvátní? nemohu najít ty se stejnými parametry....většinou mají BC 8,7...děkuji - nosila bych je pouze 14 dní na dovolené. Daniela révai

Odpověď:

Zkusil bych jednodenni kontaktni cocky od firmy Johnson and Johnson http://www.cocky-domu.cz/kontaktni-cocky-johnson-and-johnson,jednodenni.html. Ty maji zakriveni 8.5.

Dotaz:

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,mám kontaktní čočky acuvue advance,mohu je mit na očích i přes noc???

Odpověď:

Tyto čočky jsou schváleny na tzv, prodloužené nošení. To znamená, že možno je mít až jeden týden nepřetržitě v oku. Tento způsob však ani u těchto čoček nedoporučujeme ze zdravotních důvodů. Lepší je tzv. flexiibilní režim nošení, kdy je základem denní režim a příležitotně je možno nechat čočku v oku přes noc jednou max, dvakrát při různých příležitostech.

Dotaz:

Dobrý den, dočetla jsem se o nových kontaktních čočkách Biofinity. Dosud jsem nosila pouze 14ti denní (začala jsem Acuvue, Acuvue 2 a vypěstovala si na ně silnou alergii - díky špatné informovanosti od očního lékaře, nesnesla jsem ani Advance). Nyní 2 roky nosím ClearLab, Clear58- 14ti denní a jsem s nimi maximálně spokojená. Protože však občas v čočkách usnu, a vím, že v Biofinity se smí spát, ráda bych je vyzkoušela. Jen se obávám, a bylo mi to řečeno několika lékaři a optiky, že přejít z 14ti denních na měsíční je většinou problém. Jaký je prosím Váš názor? Předem děkuji Hezký den Jana Myšková

Odpověď:

Přejít ze 14tidenních na měsíční čočky není vůbec problém a na čočky Biofinity můžete klidně přejít pod dohledem očního specialisty, který Vám doborně naaplikuje zkušební pár čoček Biofinity.

Dotaz:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je možné se potápět s tvrdými (popř. měkkými) kontaktními čočkami v moři do hloubky 30-40m. Děkuji

Odpověď:

Ano možné to je. NAsaďte si čočky nejméně 30 min min před akcí aby si dobře sedly. Používejte pouze takové, na které jste zvyklá a které Vám nedělejí obtíže. Důležité je abyste s nimi viděla nejen do dálky, ale i na přístroje.

Dotaz:

Dobrý den, chtěla bychs e zeptat, zda si mohu KČ objednat v optice nebo musím při každé objednávce kontaktovat svého očního lékaře? děkuji

Odpověď:

Kontaktní čočky si můžete objednat i v optice.

Dotaz:

Dobrý den, Používám kontaktní čočky PURE Vision. Na noc si je nevyndávám a všude čtu, že je dobré ráno po probuzení kápnut do očí kapky RENU MultiPlus Lubricating & Rewetting Drops. Ty mi sice ráno pomůžou, ale pár hodin na to už se mi zamlžuje vidění a musím si kápnout znovu. Je to jako bych se díval přes bílou clonu. Můžete mi doporučit nějaké jiné kapky o kterých víte že tomu zabraňují? Děkuji. Tomáš Varmuža

Odpověď:

Dnes je na trhu preprát ve spreji Tears again, který vidění neruší a stabilizuje slzný film, ten by mohl Vaše obtíže vyřešit.

Dotaz:

Dobrý den, prosím co znamená věta R v mydr. OD: emetr.20st + 1,0 110st OS: +1,0 85st ...... -0,5 175st.Nyní mám brýle jen s cylindry + - 0,5 35 a 60 stupňů a mam si přijít na úpravu brýlí je to nějaký rozdíl?.Děkuji

Odpověď:

To znamená hodnoty lomivosti optického systému Vašeho. rozdíl v brýlích proti těmto hodnotám je ale jen malý. Brýlovou korekci je nunto vyzkoušet a upravit podle Vašich požadavků a potřeb.

Dotaz:

Dobrý den. Téměř 2 roky nosím KČ B&L Soflens 66. Nejsem příliš spokojená se svojí kontaktoložkou a v brzké době ji budu měnit. Chtěla bych se Vás zeptat - mám citlivé oči, které velmi snadno zarudnou (kouřem, díky PC, kosmetice...), jsou pro mne čočky Soflens 66 ty nejvhodnější? Nebo jsou pro citlivé oči vhodné i jiné měsíční čočky (častější výměnu si nemohu dovolit z finančních důvodů). Dále bych se chtěla zeptat, zda je u jednotlivých značek čoček určená doba denního nošení. Kamarádovo kontaktolog mu u jeho čoček vždy říká počet hodin, které denně může nosit čočky. Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Moderní kontaktní čočky s vysokou hodnotou průniku kyslíku jsou určeny pro celodenní nošení a velká vetšina z nich je dokonce schválena i na týdenní, prodloužené nošení, které ale ze zdravotních důvodů u některých čoček nedoporučujeme. Denní doba nošení je určena spíše dobou zcela pohodlného individuálního nošení. Typ čočk je nutno vyzkoušet, které Vám budou nejlůépe vyhovovat.

Dotaz:

Dobrý den,četla sem v novinách článek o kontaktních čočkách,které se nemusí na noc vydavat a vydrží v oku 30 dní bez vyndavání...mohli byste mi prosím napsat podrobné informace jako kde bych je sehnala,kolik stojí atd.???Díky moc!!Nashle!!

Odpověď:

Dobrý den, Omlouvám se za nezodpovězený dotaz v časovém termínu,příčinou byla změna majitele serveru.Nyní na všechny vaše dotazy odpovídá odborný poradce optometristka.Pokud máte stále zájem o zodpovězení dotazu,velice rádi Vás uvítáme na našich stránkách. Máte-li zájem o kontaktní čočky,které se nosí 30 dní v kuse- jsou to čočky kontinuální,silikon-hydrogelový materiál,které po celodenním nošení v oku nepociťujete,navíc obsahují zvlhčující složku,která zvlhčuje oko po celý den. Čočky lze sehnat na internetových stránkách,ale i v aplikačních střediscích nebo očních optikách. Čočky byste měla vyzkoušet pouze jako zkušební pár,jelikož se liší materiálově, průměrem a zakřivením.

Dotaz:

Dobrý den, nedávno jsem byla na očním vyšetření a mám tyto hodnoty : dioptrie -3.50,zakřivení 8.9,průměr 14.5. Navíc nosím čočky torické(Focus od Ciba Vision).Chtěla bych je ale na nějaký čas nahradit barevnými čočkami.Zjistila jsem,že torické barevné čočky se neprodávají a tak přemýšlím,že zkusím čočky \"netorické\".Chtěla jsem zkusit Freshlook ale tam je zakřivení pouze 8.6,pak jsou tu Natural Colors se zakř. 8.7. Poradíte mi prosím co si mám zvolit a taky jaké problémy můžou nastat při přechodu z 8.9 na 8.6? Moc děkuji a jsem s pozdravem

Odpověď:

POkud máte -3,5 D pak nevidím důvod proč nosit torické čočky, nebo Vám z hodnot vypadla hodnota a osa cylindrické dioptrie. Zakřivením si hlavu nelamte u každé čočky je trochu jiné a je i jinak vypočítané, proto funguje každý typ čočky trochu jinak. Každopádně je nutno čočku vyzkoušet jak rozměr tak i dioptrie, Běžné barervné čočky nejsou nebezpečné a dají se používat jako čočky čiré, v denním režimu, ale čočky první volby by měly být rozhodně čočky čiré. Každopádně čočky vyzkoušejte s Vaším kontaktologem.

Dotaz:

Mohu nosit KČ Air optix night and day v režimu denńího nošení (ráno nandat večer sundat)? Již jsem se setkala s tím, že několik lidí je takto používá na doporučení optika a jsou max. spokojeni. Používám roztok Aosept. Z čoček vždy volím ty nejnovější a tyto mají zatím na trhu nejvyšší propustnost kyslíku. Je možné je používat nepatrně déle než 30 dní, pokud bych je nepoužívala na kontinuální ale na denní nošení?

Odpověď:

DEnní režim nošení je možný i u čoček pro tzv kontinuální nošení. DObu použití neprodlužujte, protože se může zvýšit riziko vzniku komplikací, vznikem usazenin apod.

Dotaz:

Chtěl bych se zeptat, zda můžu při šilhavosti nosit kontaktní čočky. Pokud ano prosím poraďte jaký typ.

Odpověď:

Odpoved najdete napr. zde: http://www.cocky.cz/index.php?page=search&subPage=list&id=238 http://www.cocky.cz/index.php?page=search&subPage=list&id=1089 Vybirat muzete ze vsech typu.

Dotaz:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat,mám dioptrie na dálku 2,75 a 2,25.Až dosud jsem nosila brýle.Před týdnem mi byly doporučeny čočky.Nyní mám zkušební pár na 14dnů Johnson.A do těch 14 dnů se mám rozhodnout jaké čočky budu nosit (měsíční,14denní,jednodenní)?Jelikož na tom nejsem finančně dobře,prosím o radu,jaké čočky bych měla zvolit.Ještě uvedu, že bych čočky chtěla kombinovat s brýlemi.(Dovolená u moře-10dnů,denní práce na počítači-8h,jízda autem každodenní).Děkujj

Odpověď:

Tezko v tomto pripade poradit. Lepsi cocky jsou obvykle i drazsi. Rozhodoval bych se ve vasem pripade podle ceny, kterou jste ochotna do cocek investovat. Na vsechno, co popisujete budou stacit mesicni cocky.

Dotaz:

Už druhý rok používam čočky Bausch and Lomb Soflens 59. Rada by som ale vyskúšala podľa mojho názoru kvalitnejšie Soflens 66. Pri tomto type sú 2 možnosti zakrivenia S/M a F/M. Čo tieto skratky znamenajú, aké zakrivenie si mám vybrať ?

Odpověď:

Jedná se o zakřivení čoček. S/M jsou strmé, F/M ploché. O tom, které zakřivení je pro vás vhodné musí rozhodnout váš kontaktolog po vyšetření.

Dotaz:

Mám přecitlivělé oči, například když venku fouká, nebo se práší, nebo jsou unavené z televize či počítače tak my oči zrudnou, strašně moc slzi. Pomohly by my kontakní čočky nad těmito problemy?

Odpověď:

Toto jsou typické příklady reflektorického slzení, čočky od něj nepomohou.


PřihlášeníHlavní partner

Reklama

18. 10. 2018 - Redakce

PowerBanka jako dárek při nákupu 2 boxů Biotrue ONEday - s těmi vám nikdy nedojde šťáva.

20. 6. 2018 - Redakce

Ve vybraných optikách: K nákupu 2 balení Acuvue Oasys roztok Complete zdarma.

18. 6. 2018 - Redakce

Letní akce k DAILIES AquaComfort Plus: 5 dní nošení zdarma a dárek k prvnímu nákupu. Mapa zapojených optik v odkazu.

Zobrazit více novinek »

Zpravodaj Čočky.cz

Chcete dostávat pravidelně informace přímo do vaší emailové schánky? Přihlašte se k odběru zpravodaje cocky.cz.

Anketa

Jaké čočky preferujete?

Jednodenní kontaktní čočky 297 x
Dvoutýdenní kontaktní čočky 175 x
Měsíční kontaktní čočky 1059 x

Celkem odpovědí: 1531