Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky

Ostatní

Dotaz:

Dobrý den...Dělám ročníkovou práci k maturitě na téma kontaktní čočky a tak jsem se chtěla zeptat jestli byste mi nedoporučili nějaké internetové stránky kde bych o nich našla vše a nebo nějakou jinou literaturu. Zajímá mě jaké jsou způsoby výroby čoček, vlastnosti, možnosti použití???...předem děkuji za odpověď

Odpověď:

Dobrý den, Omlouvám se za nezodpovězený dotaz v časovém termínu,příčinou byla změna majitele serveru.Nyní na všechny vaše dotazy odpovídá odborný poradce optometristka.Pokud máte stále zájem o zodpovězení dotazu,velice rádi Vás uvítáme na našich stránkách. Doporučuji literaturu Kontaktní čočky od Svatopluka Synka,internetové stránky cocky.cz,co se týče materiálů čoček apod..internetové obchody čoček,kde jsou produkty popsány.např: www.cockyshop.cz,www.acuvue.cz,www.neomed.cz,www,cibavision.cz

Dotaz:

dobrý den...chci se zeptat,...ted mam na zkousku cocky...kdyz se cocka otoci...uplne vadi to??chapete me??jako ze je uplne otocena...prosim reknete mi typy jak poznam ze je cocka spravne otocena...dekuji Petra

Odpověď:

Odpoved najdete zde: http://www.cocky.cz/nasazovani-a-vyjimani-cocek

Dotaz:

Dobrý den, mám dotaz. Cca před 2 lety jsem skončila s nošením kontaktních čoček Switch (mám -2,5 diop., 8,6). Ráda bych opět začala čočky nosit, bohužel tyto konkrétní nemůžu nikde sehnat. Lze přejít bez problémů na jiné kontaktní čočky, aniž bych šla znovu na vyšetření? Děkuji.

Odpověď:

Cocky Switch jsou soukromou znackou retezce Fokus optik. Tam je muzete sehnat.

Dotaz:

Dobrý den, ráda bych se dozvěděla, proč se ještě prodávají roční čočky? Myslela jsem, že tyto se dnes již nemohou prodávat, že měsíční je max. limit. Vzdyt to musí očím škodit, za rok se na čočce usadí takových usazenin, bakterií....Jsou asi vyrobeny z nějakého jiného materiálu - aby to vydržel? Ale mají horší propustnost pro kyslík, ne?

Odpověď:

V nekterych specialnich pripadech (parametrech) maji rocni cocky stale opodstatneni. Obecne se od nich jiz (nastesti) upousti.

Dotaz:

Ráda bych se zeptala, jaktože na jedněch čočkách mám tyto parametry: BC: 8,8 a DIA: 14,0 a u jiného typu mám: 8,6 a 14,2 a u dalšího typu: 8,5 a 14,2. Vím, že se jedná o zakřivení a velikost čočky, ale jaktože mám u každého jiného typu čočky trochu jiné parametry?

Odpověď:

Každá čočka je konstruována jinak a zvláště vnitřní plocha, které se právě BC týká je velice komplikovaná a výsledná hodnota je vypočtena ze všech křivek, které ji tvoří. Proto se chování u různých typů třeba ui se stejným BC může na oku lišit. Novou čočku je nunto vždy vyzkoušet a vybrat si správný rozměr i typ pod vedením kontaktologa.

Dotaz:

Asi tak půl roku mám problém koukaním na televizi a s prací na počítači.Je mi 55 let a nosím brýle na čtení.Asi po hodině u televize,nebo u počítače musím přivírat oči abych vůbec viděla,jinak vidím rozmazaně.Když se přestanu dívat na monitor tak asi po 2hodinách se to samo ustáli.Prosím poraďte co se to semnou děje?Předem moc děkuji za odpověď Marie.

Odpověď:

Nepropadejte zoufalství je to asi normální stav, kdy se zmenšuje akomodační šíře a je potřeba ji vyřešit jen vhodnou korekcí, mohou to být multifokální brýle nebo multifokální nebo bifokální kontaktní čočky. Poraďte se s Vaším očním lékařem i optometristou.

Dotaz:

Zdravim. Zajímalo by mě, jaké mají kontaktní čočky složení???

Odpověď:

Presné složení vám samozrejme nikdo nerekne, ale obecne o materialech si muzete precist zde: http://www.cocky.cz/cocky-podle-materialu

Dotaz:

Prosím, co označuje Dk (např. Dk...18).Děkuji Sládek

Odpověď:

Tato veličina udává propustnost materiálu pro kyslík.

Dotaz:

Dobrý den, oční lékařka mi minulý týden oznamila, ze se cocky OPTIX O2 budou stahovat z prodeje. Nevíte proč?

Odpověď:

Čočky AIR OPTIX (dříve O2OPTIX) se z prodeje stahovat nebudou. Pouze dochází momentálně k dobrovolnému stažení určitých šarží čoček, u kterých se vyskytly výrobní závady. Více informací najdete v Novinkach na www.cocky.cz.

Dotaz:

Dobrý den,u očního lekaře mi byli předepsány bryle s hodnotami +0,5cylindr a =0,5cyl s osou 90stupnu.Jsou to nějaké dioptrie?Nyní po 2letech nošení znova musím přivyrat oči při pohledu do dálky,nebo při delším čtením na počítači i přesto že mam na očích bryle.Myselíte že by měla byt kontrola dříve než za 3roky,když mi je teprve 18?Děkuji

Odpověď:

Kontrola by byla vhodná. Jistě v tomto věku může být změn během jednoho roku více a tak tři roky steré brýle již vyhovovat nemusí.

Dotaz:

Dobrý den, jako dlouholetý uživatel 3 měsíčních čoček Bausch&Lomb Optima FW (3,5 dioptrie obě oči, BC 8,7) uvažuji již dlouho o změně alespoň na měsíční. Mohl byste mi doporučit náhradu?(kromě Softlens 38).Mockrát děkuji za odpověď.

Odpověď:

Doporučil bych jistě čočky ze silikonhydrogelů na měsíc nebo 2 týdny.

Dotaz:

Dobrý den,nosím asi rok čočky Optima FW od Bausch&Lomb s výměnou po čtvrt roce. Zaujmuly mě ale čočky Pure Vision, které mohu nosit i přes noc a to celý měsíc. Ale moje optička říkala,že je nedoporučuje protože by se nedostávalo tolik kyslíku k očím. Co je na tom pravdy a jaké byste mi oporučili čočky mezi těmito dvěma? Nosím je každý den. A jak to je s cenou,které yjdou levněji...Děkuji za odpověď, s přáním hezkého dne Martin Beneš

Odpověď:

Čočka pro kontinuální nošení jsou vyrobeny ze silikonhydrogelu a tak umožňují dostatečný přísun kyslíku k rohovce, jistě větší než čočky měsíční. Kontinuální nošení však není pro každého a je nutno vyzkoušet jak moc se Vám budou dělat usazeniny atd. Silikonhydrogelové čočky jsou i pro denní nošení. Kratší výměna je jistě vhodnější a bezpečnější než čočky na 3 měs.

Dotaz:

Manželka má podstoupit vyšetření na prostorové vidění kvůli práci,má nějaký vliv na výsledek vyšetření,že nosí na jednom oku půl dioptrie a na druhém neptřebuje?

Odpověď:

Pokud musí být dokonalé prostorové vidění je nutno, aby byly obě oči správně korigované, malý rozdíl v dioptrických hodnotách nemá vliv na výsledek.

Dotaz:

dobrý den,chci se zeptat mám tmavě hnědé oči s lehkým nádechem do zelena a velmi se mi líbí zelené oči,nejsem si však jistá,jestli by to barevná čočka překryla

Odpověď:

Kryci barevne kontaktni cocky překryjí i tmavou barvu očí světlým odstínem.

Dotaz:

Jaký je hlavní rozdíl mezi materiálem čoček určených pro kontinuální nošení a silikon-hydrogelových čoček (např. Acuvue advance), a na vlastnosti obou materiálů co se týče propustnosti kyslíku, jestli je rozdíl velký. Dále by mě zajímalo, co značí údaje BC a DIA na kontyktních čočkách a jestli se jejich hodnoty s narůstajícími mínusovými dioptriemi mění?

Odpověď:

Čočky pro kontinuální nošení jsou rovněž ze skupiny materiálů silikon-hydrogelů, materiály se mezi liší různými přídavky a skledbou řetězců. Hlavní rozdíl je potom v průniku kyslíku (Dk) BC je base curve tedy zakřivení vnitřní plochy, nižší číslo znamená strmější tedy těsnější čočku. Mezi jednotlivými typy čoček se můžou tyto hodnoty lišit a tak při změně typu je nutno opět vyzkoušet rozměr. DIA je průměr čočky.

Dotaz:

Chtela bych se zeptat jestli muzu mit kontaktni cocky kdyz silham? Silham pouze kdyz zaostrim na urcity predmet jinak ne.

Odpověď:

Jistě, kontaktní čočky lze používat i při šilhání, působí stehjně jako brýle. Pouze u nejmenších dětí dáváme v totmo případě přednost brýlové korekci.

Dotaz:

rad bych vedel co je to osa a cisla od 10 do 180. Dekuji za vysvetleni

Odpověď:

Osa od 10 do 180 znamena osu astigmatismu. Vice najdete napriklad zde: http://www.cocky.cz/astigmatismus

Dotaz:

Chtel bych se zeptat ohledně obrázkových čoček kde by se dali koupit a jestli je muzu mít když sem na jedno oko tupozrakej a neslo by to koupit pres internet nebo se to musí skouset treba u vás ze bych si to objednal dekuju za odpoved zatim ty čočky nemyslim místo brejlí ale jen tak na neajkou párty.

Odpověď:

I takovéto čočky s různými obrázky a tématy je nutno napřed vyzkoušet naučit se je nasazovat a vyndávat a pečovat o ně. Jsou to čočky určené pouze na krátké příležitostné použití, v žádném případě pro delší nebo dokonce celodenní nošení. Rovněž Vás velmi důrazně varuji před zkoušení a měněním čoček mezi jednotlivýmu aktéry párty, je to velice rizikové počínání vzhledem k možnosti přenosu různých infekčních onemocnění.

Dotaz:

Zdravím Vás,chtěla jsem se zeptat jak se cenově pohybují cylindrické čočky.Moc bych si je chtěla pořídít ale slyšela jsem že jsou dost drahé.a zda to doplácí pojištovna nebo si to hradíme samy.předem děkuji

Odpověď:

Prehled torickych cocek pro astigmatismus i s orientacni cenou najdete v sekci \"Prehled znacek\".

Dotaz:

Dobrý den, právě začínám s kontaktními čočkami a můj kontaktolog mi doporučil čočky značka Switch. Chtěla jsem se zeptat, proč nejsou nabízeny na internetu. Prohledávala jsem různé stránky a nemohu o nich najít ani zmínku. Zajímaly mě především ceny a jejich vlastnosti.Děkuji.

Odpověď:

Kontaktni cocky Switch jsou tzv. soukromou znackou retezce Fokus optik. Proto se neprodavaji na internetu, ale pouze v jejich optikach. Tam se take musite informovat o jejich cenach. Vim o nich pouze to, ze jsou mesicni a maji 55% vody.

Dotaz:

Existují taká barevné čočky s červenou barvou? Po případě jaké?

Odpověď:

Existuji. Najdete je napriklad zde: http://www.cz.cibavision.com/lenses/colored_lenses/wild_eyes.shtml.

Dotaz:

Mam cocky znacky wilens, a chci se zeptat zdali je normalni ze pri jejich pouzivani i po jejich vyjmuti vidim světleji nez obycejne..je pravda ze s cocky pouzivam poprve .

Odpověď:

Při nasazení čoček, kdy dojde ke korekci refrakční vady se může obraz jevit jako světlejší, jasnější.

Dotaz:

Dobrý den. Právě jsem si v optie vyzvedla nové balení kontaktních čoček Acuve Advance. Už jsem otevřela jednu z vaniček s čočkou, zdála se mi divná. Byla silnější, tužší a hlavně více do modra zbarvená. Pak jsem si všimla že okraj čočky je zdvojený a natrhlý. Nakonec jsem zjistila že to byly čočky dvě, nalepené na sebe a z toho jedna poškozená, druhá v pořádku. Jak se to mohlo stát a mohu tu nepoškozenou čočku použít?

Odpověď:

Výjimečně může dojít i při strojovém zpracování k podobné chybě, určitě druhou čočku nepoužívejte a požádejte svého kontaktologa o výměnu tohoto kusu.

Dotaz:

Čočky nosím už skoro rok. Nedávno jsem byla u očního lékaře, který mi předepsal jiné brýle. A jako jinou dioptrickou pomůcku napsal PD 54 a zatím nějaké písmeno, které připomíná m nebo n. Chtěla bych vědět co to znamená a jestli s tím mohu nadále nosit čočky? Děkuju za odpověď.

Odpověď:

Je to jenom v jiné kolonce napsaný údaj o vzdálenosti zornic, který je důležitý pro zhotovení brýlí.

Dotaz:

Dobry den, chtela bych si poridit nejake cocky, ktere bych mela pouze \"docasne\" na tyden kvuli lyzovani.Drive jsem cocky nosila, ale nesnesly se s antikoncepcnimi pilulkami, proto nosim bryle. Chtela bych jet ale v zime na hory, tak chci vyuzit praktickych cocek. Prosim poradite mi? Dekuji

Odpověď:

V těchto případech příležitostného nošení jsou určitě nejlepší jednodenní kontaktní čočky. Nerozbalené čočky, které Vám zbydou (prodávají se po 30 kusech) Vám vydrží i do příští zimy.


PřihlášeníHlavní partner

Reklama

18. 10. 2018 - Redakce

PowerBanka jako dárek při nákupu 2 boxů Biotrue ONEday - s těmi vám nikdy nedojde šťáva.

20. 6. 2018 - Redakce

Ve vybraných optikách: K nákupu 2 balení Acuvue Oasys roztok Complete zdarma.

18. 6. 2018 - Redakce

Letní akce k DAILIES AquaComfort Plus: 5 dní nošení zdarma a dárek k prvnímu nákupu. Mapa zapojených optik v odkazu.

Zobrazit více novinek »

Zpravodaj Čočky.cz

Chcete dostávat pravidelně informace přímo do vaší emailové schánky? Přihlašte se k odběru zpravodaje cocky.cz.

Anketa

Jaké čočky preferujete?

Jednodenní kontaktní čočky 319 x
Dvoutýdenní kontaktní čočky 185 x
Měsíční kontaktní čočky 1160 x

Celkem odpovědí: 1664