Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky

Ostatní

Dotaz:

Zajímalo by mě, jestli je možné na jednom oku nosit čočku Acuvue Advance a na druhém Surevue, třeba jen po dobu 14ti dnů (ze 2 párů se mi 2 čočky ztratily).

Odpověď:

Kombinace čoček je možná, ale je nutno přizpůsobit dobu nošení kratšímu režimu.

Dotaz:

Na kolik peněz tedy příjdou čočky měsíčně,když bych si koupila ty ČOČKY PRO KONTINUÁLNÍ NOŠENÍ? 2)Mohu mít tyto čočky když mám dyoptrie takto: PRAVÉ OKO LEVÉ OKO SPH.CYL. AXE SPH.CYL. AXE dálka-2,5 -0,25 80 -2,5 -0,75 15

Odpověď:

O cenách čoček se musíte informovat ve Všem aplikačním středisku. Na levé oko možná budete potřebovat torické čočky, ktere se ale zatim pro kontinuální nošení nevyrábí.

Dotaz:

Dobrý den. Mám jet do termálních lázní a chci se zeptat jestli to nemůže uškodit kontaktním čočkám. V obyčejném bazénu jsem zvyklý plavat i s čočkami ale mám obavy jestli nemůže termální voda čočky znehodnotit. Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Nemusíte mít obavy. Čočky můžete používat jak jste zvyklý.

Dotaz:

Dobrý den, nosím KC SofLens Comfort a na léto bych si chtěla pořídit KC PrecisionUV. U mých čoček je napsáno zakřivení 8,6 a průměr 14,2. U KC PrecisonUV je možnost výběru zakřivení z 8,4;8,7 a 9,1 a průměr je uváděn 14,4. Můžete mi poradit, které zakřivení je nejlépe vhodné a jestli nemůže vzniknout problém s větším průměrem KC? Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Přejít na jinou značku čoček bez předchozího vyšetření je vždy spojeno s rizikem, že Vám čočky nebudou dobře \"sedět\". Proto to nelze doporučit.

Dotaz:

Mám astigmatismus. Mohu používat čočky pro kontinuální nošení? Můžete mi doporučit nejbližšího kontaktologa (Nymburk).

Odpověď:

Torické kontaktní čočky pro kontinuální nošení zatím bohužel nejsou na trhu. Seznam kontaktologů najdete v sekci Najdi kontaktologa. Jedná se pouze o kontaktology, kteří se registrovali na našem webu.

Dotaz:

Muzu nosit kontaktni cocky po uplynuti doby expirace, kdyz zustaly po celou dobu neotevrene?

Odpověď:

Určitě ne. Takové čočky mohou být kontaminované a mohou Vam způsobit poškození oka, stejně tak čočky s poškozeným obalem.

Dotaz:

Proč je tak důležité kombinovat KČ s brýlemi, když se pořád zdůrazňuje, že KČ jsou už v dnešní době \"bezproblémové\" a oku nevadí?

Odpověď:

Kombinování čoček s brýlemi není nutné ani důležité. Každý nositel čoček by však měl mít záložní brýle pro nenadálé případy onemocněněí nebo úrazu oka.

Dotaz:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaký typ čoček je pro mě nejvýhodnější. Čočky potřebuji cca 1 x týdně na dobu 2 hodin (na fotbal). Dosud jsem používal vícenásobné čočky, které se museli čistit, nyní mi již nevyhovují jednak dioptricky, ale i stářím a nutnou péčí. Děkuji předem za odpověď. J. Lechnýř

Odpověď:

Pro příležitosné nošení (např. na sport) jsou nejvhodnější jednodenní čočky. V tomto režimu nošení se i vyplatí.

Dotaz:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda se vyrábí také torické čočky s cylindrem - 0,5. Mám - 1,75 dptr, cylindr - 0,5 a osu 90°.V optice mi bylo řečeno, že nejnižší hodnota je 0,75.Byly mi doporučeny k.č. pro krátkozrakost - 2.0 dptr. Tyto mi však nevyhovují, neboť přes ně nevidím ostře nablízko. Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Cylindrickou vadu do 0,5 D spolehlivě vykorigují sférické čočky, proto se vyrábějí torické až od 0,75. Vhodnou dioptrii je nutno vyzkoušet pod vedením kontaktologa.

Dotaz:

Rozhoduji se mezi koupí kontaktních čoček acuvue advance nebo acuvue 2. Do teď jsem nosil acuvue 2 a jsem s nimi relativně spokojený .Můj prodejce kontaktních čoček mi ale nabídl nový model advance ,který je údajně lepší,má větší propustnost kyslíku atd... proto mi dal zkušební pár. Ovšem čočka se mi zdá podstatně tlustčí než acuvue 2 a taky nedrží moc tvar ( když si dám čočku do pouzdra např.mírně ohlou,nebo se opírá o stěnu pozdra ráno je potom zdeformovaná i když byla celou noc ponořená do dezinfekčního roztoku ) Na těhto stránkách popisujete u advance obsah vody 47% a u acuvue 2 58%,jak to tedy s nimi je? čočky nosím asi 13 let celý den.

Odpověď:

Čočky ze silikonhydrogelů mají daleko vyšší propustnost pro kyslík než klasické hydrogelové, kde je propustnost dána obsahem vody ( 58%). Silikonhydrogelové propouštějí kyslík siloxanovými řetězce, které mají vyšší propustnost než voda, tedy menší obsah vody je výhodnější (47%). Tloušťka srovnatelných dioptrií se u těchto dvou typů neliší. Je potřeba vyzkoušet, které zakřivení u nových bude pro Vás lepší, protože je jiná konstrukce zadní plochy a okrajů.

Dotaz:

Asi cca 5 let používám měsíční kontaktní cocky (3roky SUREVUE od Johnson&Johnson). Vyhovuji mi a jsem s nimi spokojena. Rada bych ale vyzkousela čočky Night&Day a chtela jsem se zeptat jestli to \"musim\" nechat na odbornicich nebo si je rovnou sama objednat (hodnoty čoček znám).děkuji za odpověď

Odpověď:

Kontaktní čočky byste si měla nechat \"naaplikovat\" u kontaktologa. Různé značky čoček mají různé parametry a je na odborníkovi, aby Vám předepsal ty správné. Objednání \"na blind\" by Vám mohlo způsobit problémy.

Dotaz:

Dobrý den, mám takový pocit, že má oční doktorka má dosti nepřiměrené ceny za kontaktní čočky, objednávám si u ní čočky Frequency Ecel, měsíční, tórické s cylinderem, jedno balení obsahuje tři KČ za 2200Kč, tedy dohromady 4400Kč za tři měsíce, dále bych se chtěl zeptat, zda je možné abych si poškodil KČ, když ji nosím pár dnů obráceně, předem děkuji za Vaše odpovědi.

Odpověď:

Ceny čoček si stanovuje každé středisko, většinou se však liší jen v řádu desetikorun, zjistěte si tedy obvyklé ceny ve vaší oblasti. Obráceně nasazená čočka obvykle dráždí a špatně sedí, jiste ji není možno nosit několik dnů, ale ani desítek minut, samotnou čočku to nepoškodí.

Dotaz:

Mám dotaz ohl. k. čoček Acuvue 2, 14-ti denních. Nosím je 2 měsíce a hodnota bc je 8.7. V optice mi dali zkusit Acuvue advanced 14-ti d. se zakřivením 8.3. Čočka mi na oku klouzala až na bělmo a tudíž jsem vše viděla rozmazaně. Myslela jsem, že se spletli a dali my špatné zakřivení, ale oponovali mi s tím, že je to tak v pořádku a hodnoty odpovídají a já tedy tyto čočky mít nemohu. Mají pravdu? Myslela jsem si že čočky jedné značky a se stejnými parametry by mi mely vyhovovat stejně?

Odpověď:

Vnitřní zakřivení čoček (BC) je hodnota , která vzniká výpočtem z několika křivek, ze kterých se skládá zadní plocha čočky prto emuisí vždy stejná hodnopta na oku fugovat stejně, pokud Vám nesedělo zakřivení 8.3 (která prakticky odpovídá zakřívení 8.7 u původního typu), zkuste 8.7.

Dotaz:

Mám astigmatismus na jednou oku 0,25 ale KČ se vyrábějí (alespoň co jsem viděl) až od 0,75. Pokud si nasadím čočky místo brýlí, zdá se mi, že vidění není optimální. Jak bych toto mohl řešit?

Odpověď:

Astigmatismus do 0,75 D se velmi dobře vykoriguje i sférickými čočkami (bez cylindrické korekce) díky slzné čočce mezi rohovkou a kontaktní čočkou. Je nutno vyzkoušet vhodnou dioptrickou sílu a rozměry.

Dotaz:

Mohou se po operaci očí (vada: Astigmatismus) nosit kontaktní čočky?? Předem moc děkuji za odpověď.

Odpověď:

Ano čočky je možno běžně používat.

Dotaz:

Nosím kontaktní čočky a prakticky nemám žádný problém. Akorát se mi začaly dělat kruhy pod očima. Myslíte, že na to mohou mít kontaktní čočky nějaký vliv?

Odpověď:

V tomto případě, pokud s čočkami nejsou žádné obtíže, nejsou čočky na vině.

Dotaz:

Je možné se s kontaktními čočkami dívat pod vodou nebo alespoň krátce otevřít oči pod vodou? V bazénu, v rybníku nebo v moři? Mám mít strach, že mi čočky z očí vyplavou?

Odpověď:

Kontaktní čočky je možno bez obav používat při vodních sportech. před vstupem do vody je potřeba mít čočky nasazené alespoň deset a více minut, ponořením je vhodné si stříknout vodu do očí sevřit oči a lehce promnout pak se čočky dobře usadí a drží i ve vodě.

Dotaz:

Mohou být KC Acuvue 2 i na 30-ti denni noseni? Predem dik za odpoved.

Odpověď:

Tyto čočky jsou výrobcem doporučeny pro 14tidenní nošení. Výměna po delší době může způsobit zdravotní komplikace.

Dotaz:

Dobrý den, v lednu jsem si koupila poprvé měsíční čočky. Chystám se navštívit svého optika a chci se zeptat, jestli je nutná prohlídka, když jsem tam od té doby nebyla. Mohu ji odmítnout? Chtěla bych jednodenní čočky.

Odpověď:

Pokud byste chtěla jednodenní čočky místo měsíčních, pravděpodobně se prohlídce nevyhnete, ale můžete jí samozřejmě odmítnout.

Dotaz:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli se může s kontaktními čočkami plakat. Hledal jsem to snad všude po internetu a nikde to nemohu najít. Děkuji.

Odpověď:

Určitě je lepší se s kontaktními čočkami smát, ale ani pláč čočky ani oku neuškodí, při nadměrném mnutí oka při pláči je třeba dát pozor aby čočka nevypadla.

Dotaz:

Nosim kontaktni cocky uz asi 10 let. Nosim je nepretrzite, tzn. rano nasadim, vecer (nebo v noci) vyndam, nekdy vyjimecne s nimi i prespim (asi tak 2x do mesice). Celou dobu jsem pouzivala trimesicni cocky Baush&Lomb Medalist, ale asi pred rokem jsem zjistila, ze se prestaly vyrabet. Od te doby zkousim ruzne znacky a typy, ale zatim jsem nenasla nic, co by mi sedelo tak dobre, jako Medalistky. Muzete mi prosim poradit, ktery typ z toho, co je v soucasne dobe na trhu, je temto cockam nejvice podobny?

Odpověď:

Bohužel na tuto otázku nemohu odpovědět zcela uspokojivě, jednotlivé typy čoček se liší v tolika parametrech, že je nutno čočku napřed vyzkoušet na okui a pak rohodnout, která bude ideální.

Dotaz:

Dostala jsem od mé oční lékařky zkušební kontaktní čočky.Při vyndávání mi obě čočky praskly a byla jsem nucena pro jejich vytažení navštívit očního lékaře.Teď mám strach nasadit si další abych nedopadla stejně.Může být toto prasknutí způsobebno špatnou manipulací nebo vadou kontaktních čoček?Čočky praskly při sesunutí dolů z rohovky.Jak mám přípdnému dalšímu roztrhnutí zabránit?

Odpověď:

K poškození čočky došlo určitě špatnou manipulací, je potřeba se domluvit s Vaším kontaktologem, aby Vás ještě jednou zaškolil v manipulaci s čočkou, nasazování a vyndavání.

Dotaz:

Chtěla jsem se zeptat nosim bryle 3,75 až 4 a někdo mi řikal že na tak špatny zrak již neegzistujou kontaktni čočky.Poradte prosim

Odpověď:

Neni to pravda. Kontaktní čočky se vyrabejí az do 25 dioptrii.

Dotaz:

Dobrý den.Chtěla bych nosit barevné kontaktní čočky.Mohu je nosit, i když nemám vadu oka?Musí je předepsat lékař, a kde si mohu barvu vybrat?Děkuji

Odpověď:

Můžete. Barevné čočky se vyrábějí i bez dioptrií. Barvu si mužete vybrat přímo v aplikačním středisku, kde Vám udělají i vyšetření.

Dotaz:

Mé 9leté dceři byla zjištěna krátkozrakost a lékařka ném doporučila počkat s brýlemi do začátku školního roku. Je možné,že se zrak upraví nebo ji v budoucnu čekají brýle nebo spíše čočky hraje totiž závodně tenis. Děkuji za odpověd

Odpověď:

Je nesmyslné čekat s korekcí na cokoliv a hned napsat korekci. Je nutno počítat s tím, že korekci bude již potřebovat trvale. Čočky jsou velice vhodnou korekcí i pro děti, zvláště pro sportovní aktivity.


PřihlášeníHlavní partner

Reklama

18. 10. 2018 - Redakce

PowerBanka jako dárek při nákupu 2 boxů Biotrue ONEday - s těmi vám nikdy nedojde šťáva.

20. 6. 2018 - Redakce

Ve vybraných optikách: K nákupu 2 balení Acuvue Oasys roztok Complete zdarma.

18. 6. 2018 - Redakce

Letní akce k DAILIES AquaComfort Plus: 5 dní nošení zdarma a dárek k prvnímu nákupu. Mapa zapojených optik v odkazu.

Zobrazit více novinek »

Zpravodaj Čočky.cz

Chcete dostávat pravidelně informace přímo do vaší emailové schánky? Přihlašte se k odběru zpravodaje cocky.cz.

Anketa

Jaké čočky preferujete?

Jednodenní kontaktní čočky 319 x
Dvoutýdenní kontaktní čočky 185 x
Měsíční kontaktní čočky 1160 x

Celkem odpovědí: 1664