Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky

Parametry kontaktních čoček

Dotaz:

Pokud mám zkušební čočky a pod BC není číslo, ale MED, tak jaké zakřivení je pro mne nejvhodnější? Díky za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den, číselné hodnoty zakřivení se u kontaktních čoček pohybuje v rozmezí cca 8.3 - 8.9. Údaj MED ale nutně nemusí znamenat, že hodnota zakřivení je přesně 8.6. Záleží vždy na designu konkrétní kontaktní čočky. Výběr vhodného zakřivení se odvíjí od zakřivení rohovky - tedy parametrů vašeho oka, nikoliv od číselných údajů na krabičce vašich současných kontaktních čoček. Může se totiž např. stát, že dvě různé čočky se stejnou hodnotou zakřivení nebudou na oku usazeny stejně. Zakřivení je pouze jeden z mnoha parametrů kontaktních čoček, a proto je vždy důležité poradit se při výběru kontaktních čoček s očním specialistou, který se zabývá aplikacemi kontaktních čoček. Pokud zkoušíte zkušební páry kontaktních čoček, informujte se o přesném názvu a parametrech a dále nakupujte pouze takový typ čoček, který máte řádně odzkoušený a zkontrolovaný očním specialistou. V opačném případě riskujete diskomfort v kontaktních čočkách nebo jiné komplikace na oku.

Dotaz:

Dobrý den, začal jsem nosit kontaktní čočky a jsem velmi spokojen. Z důvodu lepších cen, bych si rád zakoupil čočky online. Nyní nosím čočky se zakřivením 8.6 a průměrem 14.0. Smím nosit čočky, které budou mít např. zakřivení 8.5 a průměr 14.2? Může mi ublížit špatně zvolená velikost? Rád bych věděl, co můžu online nakoupit, aby mě čočky nezpůsobily problémy? Předem díky za rady.

Odpověď:

Dobrý den, na internetu, stejně jako v kamenných prodejnách, zakupte pouze takové kontaktní čočky (stejný typ - název, zakřivení, průměr), které máte řádně odzkoušené a zkontrolované u očního specialisty. Zakoupením jiného typu kontaktních čoček riskujete to, že čočky nebudou na oku sedět tak, jak by měly, což může zejména po delší době užívání způsobovat oční komplikace. Za jiný typ kontaktních čoček se považuje i takový, který má stejné zakřivení a průměr, jako mají čočky odzkoušené, lišící se pouze názvem.

Dotaz:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli můžu nosit čočky se zakřivením 8,6 , když běžně nosím 8,4 , popř. Co se může stát? . Děkuji za případnou odpověď :)

Odpověď:

Dobrý den, to, zda bude kontaktní čočka vyhovovat, nelze určit pouze na základě znalosti zakřivení kontaktní čočky, kterou nosíte nyní. Záleží totiž především na parametrech Vašich očí, které zjistí oční specialista v rámci očního vyšetření. Pokud uvažujete o změně typu kontaktní čočky, doporučila bych Vám navštívit očního specialistu, který se zabývá aplikacemi kontaktních čoček. V rámci očního vyšetření kontaktolog zkontroluje usazení nové kontaktní čočky přímo na oku a navíc budete mít možnost vyzkoušet si zkušební pár nového typu kontaktních čoček před tím, než zakoupíte prodejní balení.

Dotaz:

Dobrý den chci se zeptat jestli je možné objednat si Torické barevné čočky?

Odpověď:

Dobrý den, barevné torické čočky se, pokud je mi známo, zatím nevyrábí. Jediným možným řešením je pořídit si dioptrické barevné kontaktní čočky s upravenými hodnotami tak, aby zohledňovaly i hodnoty cylindru (pro přesný přepočet se poraďte se svým očním specialistou), případně je možné nechat dobarvit klasické (nebarevné) torické čočky dodatečně. To ale samozřejmě zvedne cenu páru kontaktních čoček a jejich expiraci neprodlouží (měsíční zůstanou měsíční a podobně).

Dotaz:

Dobrý den chci se zeptat nosím čočky s osou 160.Ráda bych si objednala jiné ale mají jen s osou 180 je to velký rozdíl?Dekuji

Odpověď:

Dobrý den, rozdíl 20° stupňů v ose cylindru je poměrně veliký a je velmi pravděpodobné, že vidění s takovou čočkou by bylo velmi nekomfortní. Při výběru nového typu kontaktní čočky je navíc kromě dioptrií důležité zohlednit i parametry Vašeho oka. Není pravidlo, že kontaktní čočka se stejnými číselnými parametry (zakřivení, průměr) bude na Vašem oku sedět stejně dobře jako původní čočka. Z tohoto důvodu je důležité, aby nový typ kontaktní čočky schválil oční specialista v rámci očního vyšetření. Doporučila bych Vám tedy výběr nového typu kontaktní čočky zkonzultovat s očním specialistou. Předejdete tak možným komplikacím, které mohou souviset s nevhodně zvoleným typem kontaktní čočky.

Dotaz:

Dobrý den. scháním čočky,ale nějak se mi nedaří sehnat stejné,které nosím. na obalu jsou údaje: Proclear toric : 8,8/14,4 -0,00 -3,25X020 kOLONKA CYLINDR JE V ESHOPU MIN:0,75 a já mám 0?nebo se pletu? Asi to nejsou standartní čočky. kde se dají sehnat. děkuji.

Odpověď:

Dobrý den, Proclear Toric jsou běžně prodávané čočky. Zadání správných údajů podle toho, co zde uvádíte: zakřivení: 8,8 průměr: 14,4 dioptrie: 0,0 cylindr: -3,25 osa: 20°

Dotaz:

Dobrý den, chtěla bych se poradit, jaké si mám ideálně kupovat čočky. Zrak jsem si nechala změřit jak u lékaře (kvůli brýlím), tak v optice (kvůli čočkám), Rady získané na obou místech se poněkud liší a já nevím, čemu věřit :) Na pravém oku mám 2,0 dioptrií (nevidím do dálky), žádný cilindr. Na levém oku mám 1,5 dioptrií (nevidím do dálky), cylindr 0,25 s osou 180. Lékař mi doporučil následující kontaktní čočky: Pravé oko: -2,0; zakřivení 8,6; průměr 14,2 Levé oko: -1,75 !!!; zakřivení 8,6; průměr 14,2 Kontaktolog mi doporučil následující kontaktní čočky: Pravé oko: -2,0; zakřivení 8,8; průměr 14 Levé oko: -1,5; zakřivení 8,8; průměr 14 - konkrétně mi doporučil 14denní čočky Johnson&Johnson Acuvue Oasys with hydraclear Doporučení se tedy od odborníků, které jsem navštívila, rozcházejí jak ohledně pravého, tak levého oka - jak v dioptriích, tak v zakřiveních i průměrech čoček. Můžete mi prosím poradit, jakou variantu byste volili, případně poradit vhodnější čočky? Velice Vám děkuji!

Odpověď:

Dobrý den, co se týče dioptrické hodnoty kontaktních čoček na pravé oko, oční lékař i kontaktolog doporučili -2,0 D. Pokud jsou naměřené hodnoty (-1,5 D, cyl -0,25, osa 180°) správné, je možné zvolit pro kontaktní čočku hodnotu -1,5D i -1,75D. Cylindr v hodnotě -0,25 se v kontaktních čočkách totiž nevyrábí a záleží tedy na tom, zda bude ostřejší vidění s -1,5D nebo s -1,75D. Rozdíl v dioptriích, které doporučil oční lékař a kontaktolog je tedy minimální. Nevím, zda jste u očního lékaře zkoušela konkrétní model kontaktních čoček s parametry, které Vám lékař doporučil. Výběr parametrů kontaktních čoček se totiž odvíjí od naměřených parametrů vašich očí a vhodnost konkrétního modelu kontaktních čoček posoudí oční specialista pouze na základě jeho usazení přímo na oku. Z tohoto důvodu nemohu určit, který model kontaktních čoček by vám vyhovoval nejvíce. Pokud vám kontaktolog na základě vyšetření doporučil konkrétní model kontaktních čoček (Acuvue Oasys) a nemáte zájem vyzkoušet pod jeho dohledem model jiný, přiklonila bych se k těmto čočkám.

Dotaz:

Dobrý den,potřebovala bych poradit, které čočky zvolit. Dioptrie pro brýle mám tyto: Do dálky-Pravé oko=3,75=0,75 180° Levé oko=4,0=0,5 180° Děkuji

Odpověď:

Dobrý den, podle hodnot, které zde uvádíte bych pravděpodobně zvolila torickou čočku na pravé oko (hodnota: sph: -3,75 cyl: -0,75 osa 180°) na levé oko buď čočku sférickou (hodnota: sph: -4,0) nebo torickou (hodnota: sph: -3,75 cyl: -0,75 osa: 180°). Pouze podle dioptrické hodnoty, ale typ kontaktních čoček vybírat nelze. Záleží totiž hlavně na parametrech vašich očí, které se zjistí pouze v rámci očního vyšetření u očního specialisty. Se špatně zvolenými parametry kontaktních čoček se může stát, že bude čočka na oku moc volná nebo naopak moc těsná a v oku bude nepříjemná nebo může způsobit i další komplikace. U torických čoček se navíc může stát, že bude čočka na oku pootočená. Aby vidění s takovou čočkou bylo příjemné, je nutné určitým způsobem upravit hodnotu osy cylindru. Abyste předešla těmto nepříjemnostem, doporučuji navštívit kontaktologa a o výběru konkrétního modelu kontaktních čoček spolu s jejich dioptrickou hodnotou se poradit ještě s ním.

Dotaz:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, používám kontaktní čočky SWITCH evolve, které si kupuji přímo v optice, ale bohužel jsou velmi drahé. Chtěla bych si začít kupovat čočky přes internet, možná ACUVUE. Mám se poradit se svým optikem, zda mohu čočky změnit, nebo je jedno, kterou značku používám? Předem děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den, kontaktní čočky SWITCH Evolve jsou privátní značkou Fokus optik. Jedná se o čočky, jejichž výrobcem je společnost CooperVision a oficiální název těchto čoček je Avaira. Pokud máte zájem nakupovat kontaktní čočky na internetu, hledejte tedy název Avaira. Pokud máte zájem o jiný typ kontaktních čoček, poraďte se svým očním specialistou. Je totiž důležité zhodnotit usazení nového typu čoček přímo na oku - zda nejsou moc volné nebo naopak moc těsné. Nezapomínejte ale také na pravidelné oční vyšetření minimálně jednou ročně.

Dotaz:

Dobrý den, používám tyto měsíční kontaktní čočky Bausch&Lomb PureVision s těmito parametry, zakřivení: 8.30 a průměr 14.00, dioptrie -1. Chtěl bych přejít na denní typ čoček, mohli by jste mi doporučit nějaké se stejnými parametry? Děkuji Loos Michal

Odpověď:

Dobrý den, při výběru nového typu kontaktních čoček, v tomto případě jednodenních, nejsou směrodatné údaje (zakřivení a průměr) čoček předcházejících (PureVision). Důležité je řídit se přímo parametry Vašich očí. Vhodnost nebo nevhodnost kontaktních čoček posoudí pouze oční specialista pohledem přes štěrbinovou lampu, kde zjistí, zda čočka na oku není moc volná nebo naopak moc těsná. Nositel sám to bohužel nedokáže určit. Doporučovala bych Vám navštívit očního specialistu, který v rámci očního vyšetření přeměří Váš zrak, vybere vhodný typ kontaktních čoček a zhodnotí jejich usazení přímo na oku. Takto na dálku a bez očního vyšetření nemohu doporučit konkrétní typ jednodenních kontaktních čoček, který by Vám mohl vyhovovat.

Dotaz:

Dobrý den. Mám dotaz ohledně kont.čoček. Nechala jsem si udělat multifokální brýle a chtěla bych vyzkoušet i multifokální čočky měsíční nebo i jednorázové .Čočky už jsem párkrát nosila,ale nebyly multifokální. .Na dálku mám -1,75 na L i P oko stejné a na blízko vidím dobře, mám jen do půlky skel dioptrie a na blízko bez dioptrií. .Prosím poraďte, které vybrat. Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den, multifokální kontaktní čočky pracují na odlišném principu než multifokální brýle. U kontaktních čoček je navíc důležitá shoda parametrů kontaktních čoček s parametry vašich očí - předejde se tak komplikacím se špatně zvolenými parametry kontaktních čoček. Doporučila bych Vám navštívit očního specialistu, který se zabývá aplikacemi kontaktních čoček. Ten v rámci očního vyšetření a na základě měření zvolí konkrétní typ kontaktních čoček a doporučí vhodné dioptrické hodnoty. V některých případech je potřeba vyzkoušet i více typů multifokálních kontaktních čoček, než se najde ten nejlepší. Takto na dálku bohužel nemohu více poradit.

Dotaz:

Dobrý den, Chtěla bych se zeptat jestli se vyrábí barevné dioptrické kontaktní čočky se zakřivením 8.8 a průměrem 14. Děkuji za odpověď ,s pozdravem Kosíková

Odpověď:

Dobrý den, většina běžných barevných čoček se vyrábí v jiných parametrech, než uvádíte. Barevné čočky, stejně jako čiré by měl zkontrolovat oční specialista přímo na oku. Doporučila bych Vám navštívit kontaktologa, který v rámci vyšetření vybere vhodný typ barevných kontaktních čoček, zhodnotí jejich usazení (zda nejsou moc volné, těsné apod.) a případně doporučí jejich nošení. Při výběru nového typu kontaktních čoček není vhodné řídit se parametry kontaktních čoček stávajících. Shodnost průměru a zakřivení, což jsou pouze dva z mnoha parametrů kontaktních čoček, nezaručí stejně komfortní nošení nového typu kontaktních čoček.

Dotaz:

Dobrý den, mám dotaz. Potřebuji čočky s cylindrem, ale zjistil jsem že se pro mojí hodnotu 1,5 nevyrábí tedy bych se chtěl zeptat jestli mám zvolit 1,25 nebo 1,75. Jinak hodnoty neměřené u doktora: P : 2,75 d , 1,5 cylindr 10 osa L: 2,75 d 1,5 cylindr 170 osa

Odpověď:

Dobrý den, máte pravdu, kontaktní čočky s cylindrem 1,5 se nevyrábí. Bez očního vyšetření Vám ale nemohu poradit, zda by bylo vhodnější zvolit hodnotu 1,25 nebo 1,75. To je totiž vždy individuální. Doporučila bych Vám navštívit očního specialistu, který se zabývá aplikacemi kontaktních čoček. V rámci očního vyšetření Vám doporučí vhodný typ kontaktních čoček a zároveň i vhodné dioptrie. Také zkontroluje usazení čoček přímo na oku - zda nejsou moc voplné nebo naopak moc těsné. U torických čoček je navíc důležité zkontrolovat, zda není čočka na oku některým směrem zrotovaná, v takovém případě doladí osu cylindru tak, aby vidění bylo co nejostřejší.

Dotaz:

Dobry den, mam jen dotaz, pouzivam jiz 4roky kontaktni cocky Acuvue se zakrivenim 8,3 . Chtela bych vyzkouset cocky PureVision™ 6 ks, poloměr zakřívení 8,3 (BC 8,3) Nemeli by byt zadne komplikace je to tak?? Obcas me pali oci, pres noc je nenosim, to mam bryle. a jakmile zacnou stipat oci, cocky jdou v vetsinou z oci ven aby si odpocinuli. Predem dekuji za odpoved Jana

Odpověď:

Dobrý den, i přesto, že se kontaktní čočky zn. Acuvue Advance a PureVision neliší hodnotou zakřivení, nemohu Vám zaručit, že Vám budou vyhovovat. Zakřivení je totiž jen jeden z mnoha parametrů čočky. Mohlo by se tedy stát, že by nová čočka nebyla usazena na oku tak, jak by měla být. Mohlo by se stát, že by byla volná, těsná nebo nějakým způsobem decentrovaná. Doporučila bych Vám navštívit očního specialistu, se kterým v rámci vyšetření vyzkoušíte nový typ kontaktních čoček. Kontaktolog zhodnotí usazení čočky na oku a případně doporučí její nošení.

Dotaz:

Dobrý den, brýle nosím přes 10 let. Pravé oko mám ( -3 dioptrie, cylindr -1,5 a osa 65) Levé oko ( -3,25 dioptrie, cylindr -0,5 a osa 170), chtěla jsem si pořídit torické čočky, ale nikde jsem nenašla čočky s mými parametry. Chci se zeptat zda-li bych mohla nosit čočky normální, zda to nepoškodí zrak? Již jsem měla tokový ten startovací balíček s čočkami. Nechci úplně nahradit brýle čočkami, čočky bych nosila max. 2x týdně. Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den, torické kontaktní čočky se nevyrábí ve všech hodnotách cylindru. Obvykle jsou odstupňovány po 1/2 cylindrické dioptrie. Podle hodnot, které zde uvádíte, bych na pravé oko volila čočku torickou (dioptrie -3,0 cyl -1,25 osa 60 či 70), na levé oko čočku sférickou (-3,5 D) nebo torickou (dioptrie -3,0 cyl -0,75 osa 170). Vidíte, že možností korekce je více. Doporučila bych Vám navštívit očního specialistu, který se zabývá aplikacemi kontaktních čoček. Na základě měření zvolí vhodný typ kontaktních čoček, zkontroluje jejich usazeni na oku a v případě potřeby doladí hodnoty dioptrií kontaktních čoček tak, aby vidění bylo komfortní.

Dotaz:

Dobrý den, ráda bych se zeptala na kontaktní čočky TopVue Air, doporučila mi je kamarádka. Jsou to silikon-hydrogelové čočky. Průměrem i zakřivením by mi vyhovovaly, navíc jsem na jednom webu našla, že při objednání na zkoušku je možné vrátit peníze, kdyby mi nevyhovovali. Nevidím tedy žádné riziko, proč čočky nezkusit. Je třeba dát ještě na něco pozor, prosím o radu. Děkuji

Odpověď:

Dobrý den, to, že konkrétní typ čoček, o který máte zájem, má stejné hodnoty průměru a zakřivení jako vaše dosavadní čočky, ještě nutně nemusí znamenat, že Vám budou vyhovovat tak, jako ty předchozí. Důležité je totiž především jejich usazení přímo na oku - to zda není čočka volná nebo těsná a také to, zda není některým směrem decentrovaná. Doporučila bych Vám navštívit očního specialistu, který se zabývá aplikacemi kontaktních čoček. V rámci očního vyšetření kontaktolog přeměří Váš zrak a zároveň budete mít možnost ještě před zakoupením prodejního balení vyzkoušet zkušební pár čoček. Budete mít jistotu, že tyto čočky by Vám při dodržení správné péče neměly způsobit žádné komplikace.

Dotaz:

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou ohledně modrých tónovacích čoček Acuvue 2colours,které se přestaly v loňském roce vyrábět a já dodnes nenašla vhodnou alternativu. Můj dotaz zní: 1) Je možné ještě sehnat tyto čočky z nějakého skladu v zahraničí? Jsem krátkozraká, dioptrie -4 a -4,5 2) Nevíte o existující či plánované vhodné alternativě k těmto tonovacím čočkám?

Odpověď:

Dobrý den, máte pravdu, kontaktní čočky Acuvue 2 Colors se již přestaly vyrábět a v současné době se pouze doprodávají. Ve věci doprodeje bych Vám poradila, abyste se obrátila na prodejce kontaktních čoček a informovala se o možnostech dovozu přímo u něj. Co se týče alternativ k tónovacím čočkám - pokud je mi známo, žádný výrobce kontaktních čoček tónovací čočky nenabízí a neplánuje ani jejich zavedení do výroby. Pokud tedy trváte na barevných čočkách, nabízí se alternativa krycích kontaktních čoček (viz http://www.cocky.cz/katalog/kontaktni-cocky/barevne ) případně individuální dobarvení kontaktních čoček u specializovaných výrobců. Ráda bych vám v této souvislosti ještě připomněla, že každou změnu typu kontaktních čoček by Vám měl posvětit oční specialista.

Dotaz:

Dobrý den, byla jsem u očního lékaře, který mi doporučil kontaktní čočky Proclear z materiálu omacofilcon a, ale po objednání mi došly čočky z materiálu omacofilcon b, jaký je mezi nimi rozdíl?

Odpověď:

Dobrý den, výrobce kontaktních čoček Proclear před časem změnil materiál čoček z omafilcon A na omafilcon B. Jedná se o velmi podobný materiál s drobnými změnami. Omafilcon B je ve srovnání se starším předchůdcem více propustný pro kyslík a zároveň obsahuje více vody. Proto by čočky z novějšího materiálu měly být pro oko šetrnější a příjemnější. Nemusíte se tedy ničeho obávat a čočky Proclear z materiálu omafilcon B můžete nosit. Nezapomínejte ale na pravidlené oční vyšetření.

Dotaz:

Dobrý den, mám dotaz. Do teď sem nosila k. čočky se zakřivením 8,6 a teď bych chtěla zkusit jinou značku a ti nabízejí čočky se zakřivením 8,45 a 8,9 jaké zakřivení si mám vybrat?

Odpověď:

Dobrý den, hodnota zakřivení nového typu kontaktních čoček se neodvozuje od hodnoty zakřivení předešlého typu, ale od zakřivení centrální části rohovky oka. Z tohoto důvodu je důležité navštívit očního specialistu, který na základě měření vybere vhodný typ kontaktních čoček a v rámci vyšetření zhodnotí jeho usazení přímo na oku (zda není čočka příliš volná, nebo těsná).

Dotaz:

Dobrý den Používám multifokální brýle +0,75D na dálku a +3,25D na čtení. Chtěl bych přejít na multifokální čočky ale doktorka mi tvrdí že větší rozdíl než +0,75D a +2,5D se nedělá. S kontaktními čočkami +0,75D a +2,5D se mi velmi špatně čte a když tak pouze s velkou námahou a odhadem. Dá se s tím něco udělat? (jsem ročník 1957).

Odpověď:

Dobrý den, pokud dobře chápu, používáte kontaktní čočku na jednom oku pro vidění do dálky, na druhém pak na blízko. Multifokální kontaktní čočky se ve většině případů vyrábí s hodnotou přídavku na blízko (adice) od +1,0 D do +2,5 D. Podle hodnot multifokálních brýlí by tedy neměl být problém zkusit multifokální kontaktní čočky. Navštivte proto očního specialistu, který aplikuje kontaktní čočky. V rámci vyšetření Vám bude přeměřen zrak a doporučen vhodný typ multifokálních kontaktních čoček, který si budete moci i vyzkoušet. Kontaktní čočky zkontroluje specialista přímo na oku a zjistí tak, zda nejsou příliš volné, nebo naopak příliš těsné.

Dotaz:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda-by mohl nastat problém ve změně značky kontaktních čoček z Vidi Comfort + zakřivení 8,6 na značku Biofinity, zakřivení 8,6. Dioprie pravé oko +6 a levé +5,5. Děkuji za odpověď

Odpověď:

Dobrý den, i přesto, že tyto dva typy čoček mají stejné zakřivení, liší se nejen materiálem, ale i celkovou konstrukcí čočky. Nemohu Vám tedy zaručit, že nová značka bude sedět stejně dobře jako současná. Doporučila bych Vám proto navštívit očního specialistu, se kterým vyzkoušíte nový typ čočky. V rámci vyšetření bude provedeo měření zraku a bude zhodnoceno usazení čočky přímo na oku.

Dotaz:

Dobrý den, nemohu najít čočky k parametrům oka: dioptrie -1,25; cylindr -0,25; osa 90°; zakřivení BC 8.4; průměr DIA 14.0. Nebo je možnost sehnat alespoň něco podobného, co bude oku vyhovovat?

Odpověď:

Dobrý den, torické kontaktní čočky se vyrábí až od cylindru hodnoty: -0.75D. Dioptrie pro brýle a pro kontaktní čočky se mohou odlišovat. Pokud nejste s kontaktními čočkami spokojená, doporučuji navštívit očního specialistu, který Vám na základě měření a vyšetření vybere vhodnou kontaktní čočku, zvolí správné dioptrie a zkontroluje její usazení. Vždy záleží i na tom, jak se kontaktní čočka na oku chová, nesmí být ani volná ani těsná, jinak může způsobovat komplikace. Na dálku bohužel nelze doporučit, které kontaktní čočky zvolit.

Dotaz:

Dobrý den, nosím 15 let brýle a vyhovují mi, ale jelikož profesionálně sportuji, rozhodla jsem se nyní pro kontaktní čočky. Mám na pravém oku 3,5 dioptrie, 3,0 cylindr a 150° osa ; leví oko 3 dioptrie, 3,0 cylindr a 180° osa. V optice mi řekli, že vůbec neví zda půjde takové čočky vyrobit. Je to pro mě jediná možnost, jelikož operaci si nemohu dovolit. Opravdu takové čočky neexistují?

Odpověď:

Dobrý den, i u kontaktních čoček se vyrábí cylindr vyšších dioptrií. Jedná se o kontaktní čočky Proclear Toric XR od firmy Cooper Vision. Doporučila bych Vám zkusit vyhledat kontaktologa, který tyto kontaktní čočky nabízí a spolu s ním je vyzkoušet.

Dotaz:

Dobrý den, existují torické multifokální kontaktní čočky, resp. je možné si nechat vyrobit na zakázku takové čočky? Různé parametry pro pravé a levé oko. Děkuji za odpověď Krulík

Odpověď:

Dobrý den, firma Cooper Vision má v nabídce i měsíční kontaktní čočky Proclear Multifocal Toric (bližší informace naleznete na stránce http://coopervision.cz/kontaktni-cocky/proclear-multifocal-toric). Jsou vyráběny v určitém rozsahu a dodávají se v krabičce po 3ks. Pokud dioptrické hodnoty spadají do výrobního intervalu, neměl by být problém objednat je zvlášť pro pravé a levé oko. Doporučuji navštívit kontaktologa, který Vám vše podrobněji vysvětlí, zjistí, jaké dioptrie budou nejvhodnější a kontaktní čočky s Vámi prozkouší.

Dotaz:

Já mám ale tyto čočky soflens již koupené doma. Může nějak uškodit mému oku, pokud je vyzkouším bez konzultace odborníka?

Odpověď:

ano, pokud Vám nebudou sedět na rohovce, tak jak mají, mohou podráždit rohovku, ale můžete si vyzkoušet nasadit jeden pár čoček a dojít na konzultaci k očnímu lékaři, aby Vám je zkontrolval, jak Vám sedí na rohovce. Každá čočka má jinou konstrukci a dle stejných parametrů nemusí sedět na rohovce.

< Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další >


PřihlášeníHlavní partner

Reklama

18. 10. 2018 - Redakce

PowerBanka jako dárek při nákupu 2 boxů Biotrue ONEday - s těmi vám nikdy nedojde šťáva.

20. 6. 2018 - Redakce

Ve vybraných optikách: K nákupu 2 balení Acuvue Oasys roztok Complete zdarma.

18. 6. 2018 - Redakce

Letní akce k DAILIES AquaComfort Plus: 5 dní nošení zdarma a dárek k prvnímu nákupu. Mapa zapojených optik v odkazu.

Zobrazit více novinek »

Zpravodaj Čočky.cz

Chcete dostávat pravidelně informace přímo do vaší emailové schánky? Přihlašte se k odběru zpravodaje cocky.cz.

Anketa

Jaké čočky preferujete?

Jednodenní kontaktní čočky 326 x
Dvoutýdenní kontaktní čočky 186 x
Měsíční kontaktní čočky 1167 x

Celkem odpovědí: 1679