Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky

Parametry kontaktních čoček

Dotaz:

Jaký má význam množství vody obsažené v kontaktní čočce? Jsou pro kyslík lépe propustné kontaktní čočky s vyšším nebo s nižším obsahem vody?

Odpověď:

Obsah volné vody ve struktuře čočky má zásadní význam pro průnik kyslíku do materiálu čočky. U čočky samotné je situace složitější, protože ve velké míře závisí na tloušťce čočky. Z materiálu v vysokým obsahem vody se však nedají vyrobit tenké čočky. Proto je dnes za nejoptimálnější považován obsah do 60% s možností vyrobit velmi tenké čočky. Jiná situace je nejnovějších materiálů a na bázi silikonů, kde na obsahu vody nezáleží. a stejně tak u tvrdých.

Dotaz:

"V soucasnosti pouzivam cocky Ciba Vision - Weicon CE +9, 13,80 FL a kdyz jsem je asi pred 2 lety, chtela vymenit za jine, nenasla jsem znacku ani typ, ktere by mi ""sedely"", od te doby jsem to uz radsi nezkousela. Myslite si, ze to bylo mym kontaktologem nebo na nasem trhu neexistuji jine cocky s obdobnymi parametry? Zvlaste by me zajimaly cocky pro kontinualni noseni (i treba jen tydenni), protoze se chystam na delsi dobu do ponekud mene civilizovanych kraju a denni cisteni si nedokazu predstavit. Popr. bych byla ochotna si takoveto cocky objednati v zahranici, kdyby tam nejake existovaly. Take se obavam, ze pokud by se cocky, ktere nosim nyni, prestaly vyrabet, musela bych se opet vratit k brylim, coz by pro me bylo vic nez neprijemne."

Odpověď:

V současné době jsou na našem trhu 2 značky čoček pro kontinuální nošení - na dobu 30 dnů. Pro Vás by bylo řešením i používání čoček jednodenních, které myslím by byly pro návštěvu méně civilizovaných oblastí nejvhodnější. Nalézt vhodné řešení je možné však jen po vyšetření.

< Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další >


PřihlášeníHlavní partner

Reklama

18. 10. 2018 - Redakce

PowerBanka jako dárek při nákupu 2 boxů Biotrue ONEday - s těmi vám nikdy nedojde šťáva.

20. 6. 2018 - Redakce

Ve vybraných optikách: K nákupu 2 balení Acuvue Oasys roztok Complete zdarma.

18. 6. 2018 - Redakce

Letní akce k DAILIES AquaComfort Plus: 5 dní nošení zdarma a dárek k prvnímu nákupu. Mapa zapojených optik v odkazu.

Zobrazit více novinek »

Zpravodaj Čočky.cz

Chcete dostávat pravidelně informace přímo do vaší emailové schánky? Přihlašte se k odběru zpravodaje cocky.cz.

Anketa

Jaké čočky preferujete?

Jednodenní kontaktní čočky 333 x
Dvoutýdenní kontaktní čočky 186 x
Měsíční kontaktní čočky 1180 x

Celkem odpovědí: 1699