Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky

Parametry kontaktních čoček

Dotaz:

Dobrý den, používám čočky pure vision se zakřivením 8.6, je možné abych nosila softlens se zakřivením také 8.6? Jsou ale zjevně z jiného materiálu. Nosím čočky již přes pět let a dříve jsem měla nějaký starší model bausch and lomb.

Odpověď:

Dobrý den, při změně kontaktních čoček na jiný druh, musíte podstoupit konzultaci s očním specialistou a nechat si naaplikovat zkušební pár čoček a odborně zkontrolvat pomocí oftalmologických přístrojů. Ikdyž čočky mají stejné zakřivení, jsou z jiného materiálu a nemusí Vám sedět na rohovce jako Pure Vision.

Dotaz:

Dobry den, rozhodla jsem se vyzkouset kontaktni cocky na astigmatismus znacku Pure Vision Toric. Tento druh cocek mi byl doporucen vzhledem k namerenym hodnotam. Mam ale problem pri zadavani objednavky. V pozadavcich na upresneni dioptrii, cylindru a AX osy je nedostacujici rozmezi hodnot, ktere mam vybrat. Zejmena se jedna o cylindry a AX osu. Cylindry zacinaji v objednavkovem formulari na -0,75 a ja mam na jednom z oci -0,50, stejne tak u osy AX kde jsou uvadene hodnoty v desitkach a ja mam uvadene hodnoty od odptometristky 65 a 105 viz: Namerene hodnoty: P: SPH: - 2,75, CYL -0,50, AX 105 L: SPH: - 2,50, CYL -0,75, AX 65 Tak ted nevim jak mam postupovat abych si to vybrala spravne. Mam u AX os zaokrouhlovat nahoru nebo dolu. A u cylindru si mam ponechat na jednom oku -0,75 a na druhe si cylindry nedavat kdyz mam namereno -0,50 nebo si tam mam teke zvolit -0,75? Chci si totiz objednat pro kazde oko vyhovuji cocky. Abych to mela stejne jako v brylich. Prosim poradte mi aby to bylo v poradku. Velmi dekuji Kminkova

Odpověď:

Vážená paní Kmínková, Pokud máte na jednom oku cylindr v hodnotě -0,50, cylindrické čočky se v této hodnotě nevyrábějí. Hodnotu astigmatických čoček s přesnou osou vám musí sdělit Váš oční specialista, který Vám čočky doporučil a změřil refrakci. Cylindrické čočky je důležité zkontrolovat pomocí štěrbinové lampy, jak Vám sedí na rohovce, zda se čočky nestáčí, jinak je vidění neostré a nekvalitní. Pokud jste tento druh čoček nikdy nepoužívala, musíte si nechat naaplikovat od očního specialisty zkušební pár čoček a zkontrolovat, jak Vám sedí na rohovce. Po vyzkoušení čoček ve správně hodnotě cylindru a osy, lze dle údajů, které Vám naaplikoval oční specialisty objednat čočky přes e shop na internetu.

Dotaz:

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je možné vyléčit "tupozrakost" v dospělosti (bylo mi řečeno, že to není možné) a zda je možné při této vadě očí nosit kontaktní čočky (dioptrie - pravé oko -2 - 1,5 / 160 a levé oko -4,75 - 2,5 / 20). Děkuji předem za Vaši odpověď. Dammerová

Odpověď:

Dobrý den, tupozrakost je nevylečitelná, dioptrie v kontaktních čočkách s tupozrakostí Vám musí určit Váš oční specialista, který Vám přesně a odborně změří dioptrie na dálku a pak přepočítá do hodnot kontaktních čoček.

Dotaz:

Dobrý den moc ráda bych zkusila berevné kontaktní čočky, ale nevím, zda si mohu vybrat jaké chci. Používám Frequency 55 Aspheric dioptrie -2,00 bc 8,7 Děkuji Jana

Odpověď:

Dobrý den, protože se nevyrábí barevné kontakntí čočky se stejnými parametry a materiálem, jako mají Frequency 55 Aspheric, je nutné barevné čočky zkusit u očního odborníka. Nemůžete si je vybrat jen tak, nesprávně zvolená čočka by Vám mohla způsobit mnoho komplikací, je skutečně nutné zkontrolovat materiál, usazení čočky na oku pod štěrbinovou lampou u odborníka, ale vlastně i pro Vás důležitý barevný efekt. Obrázky u barevných čoček nemusí odpovídat skutečnosti.

Dotaz:

Dobry den. Doteraz som pouzivala kontaktne sosovky Acuvue Oasys, zakrivenie 8.4, priemer 14, dioptria -4,25, ktore som vzdy na noc vyberala a davala do cistiaceho roztoku. Uvazujem nad vyskusanim mesacnych sosoviek na nepretrzite nosenie (30 dni, 29 noci), napriklad PureVision. Zaujima ma Vas nazor na tieto sosovky (pripadne na nejake ine, ktore netreba vyberat na noc, cenovo podobne). Taktiez by som potrebovala poradit, s kym zakrivenim si ich mam kupit (nakupujem cez internet), kedze vyrabaju len 8,3 a 8,6 (ja som mala 8,4 doteraz). Dakujem za odpoved.

Odpověď:

Dobrý den, přechod na jiný typ čoček musíte konzultovat s Vaším očním specialistou a nechat si naaplikovat zkušební pár čoček a zkontrolova zakřivení a průměr, jak Vám sedí na rohovce přes štěrbinovou lampu. U kontaktních čoček je nejdůležitější propustnost kyslíku k rohovce, čím větší propsutnost kyslíku k rohovce, tím rohovka více dýchá a neobjeví se problémy prorostlých cévek na rohovku-rohovková vaskularizace, nebo jiné příznaky. Kontaktní kontinuální čočky, v kterých můžete být 30 dní 29 nocí s větší propustností kyslíku k rohovce jsou Biofinity od výrobce Coper Vision nebo Air Optix Night a Day od výrobce Ciba Vision. Pure vision jsou čočky, které mají menší propustnost ksylíku k rohovce a nemají zlvhčující složku proti vysušování a lepšímu komfortu nošení čoček, než Biofinity nebo Air optix Night a Day. Navštivte svého očního specialistu nebo optometristu, který Vám naaplikuje zkušební pár vybraných čoček a zkontroluje usazení čočky na štěrbinové lampě, zakřivení je velmi důležité u kontaktních čoček, pokud by Vám čočka seděla volněji na rohovce, klouže po rohovce a máte rozostřené vidění, Sedí-li na rohovce těsně, ohrožuje povrch epitelu rohovky.

Dotaz:

Dobrý den, potřebuji kontaktní čočky +18 dioptrií, prosím o radu, jaké a kde lze koupit. Děkuji.

Odpověď:

Dobrý den, mohu doporučit pouze výrobce tvrdých kontaktních čoček. U měkkých kontaktních čoček jsou tyto dioptrie převážně do hodnoty +6,0 dioptrií.

Dotaz:

Dobrý den, několik let jsem používala kontaktní čočky Focus Toric s +1 dioptrií a -1 cylindrem, nedávno se však v těchto hodnotách přestaly vyrábět. Lékař mi dal na vyzkoušení čočky s cylindry -0.75 a -1.25, já se ale nemůžu rozhodnout, které sedí lépe. S oběma mám pocit namáhaných očí, ale vidím dobře. Co byste mi doporučili?

Odpověď:

Dobrý den, doporučuji vám navštívit jiného očního specialistu, který Vám vybere vhodný typ čoček dle vašich parametrů oka a zkontroluje, jak sedí na rohovce. Jak sedí čočka správně na rohovce se zjistí pomocí štěrbinové lampy, pokud nebude sedět správně musí se zvolit jiný druh čoček.

Dotaz:

Dobrý den, mám na brýlích dioptrie -3, a -4,5. Čočky mám ve stejných hodnotách. Vidím s čočkami ostře na dálku,na blízko je vidění rozmazané. A po vyjmutí jsou oči unavené a motá se mi hlava. Nevím, zda je problém v tom, že bych měla mít na kontaktních čočkách menší počet dioptrií.? Při zkoušení v aplikačním středisku jsem s hodnotami čoček -2,75 a -4,25 neviděla ostře do dálky. Je možné, že byl problém v nezvyku očí s kontaktními čočkami a po čase by se to zlepšilo? Přístroj mi změřil právě ty nižší hodnoty. A také by mě zajímalo, zda si oči v případě, že používám ty silnější kontaktní čočky, neničím. Mám jednodenní Acuvue Moist od Jonson a Jonson. A též nevím, zda je v pořádku, že si občas - asi po 10 minutách musím oční víčko přejet, a tím lépe zaostřím. Nevadí, když třeba na půl hodinu usnu aniž bych si čočky vyndala z oka? Zdálo se mi pak, že lépe a ostřeji vidím. Neumím si to vysvětlit. Jinak mě kontaktní čočky nedráždí a snáším je dobře.Děkuji Elena

Odpověď:

Dobrý den, Pokud nevidíte dobře na blízko, pak jste překorigovaná na dálku. U Vašich hodnot -3,0 a -4,50 v brýlích, byste měla mít v čočkách -3,0 a -4,25 dioptrií. S těmito hodnotami byste již měla vidět bez problémů na dálku i blízko. Jetsli se Vám v čočkách nebo po vyjmutí čoček točí hlava, příčinou jsou jisté silnější dioptrie a astenopické potíže, které by neměly být v případě používání kontaktních čoček. Vidění a nošení kontaktních čoček musí být pohodlné a nemělo by Vás nějak omezovat. Navštivte proto svého očního specialistu, který vám čočky aplikoval a sdělte mu svůj problém.

Dotaz:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké diptrie si mám pořádit na kontaktní čočky, když mám na brýlích PO -7,25 a LO -5,5... můžu si pořídit kontaktní čočky ve stejných dioptriích? Děkuji moc za odpoVěd.

Odpověď:

Dobrý den hodnoty kontaktních čoček se liší od brýlových hodnot. Jako prvonositelka kontaktních čoček musíte podstoupit prvoaplikaci s kompletním vyšetřením očí, zda vůbec můžete čočky nosit. Bez očního specialisty a vstupní prvoaplikace nelze objednávat a odhadovat dioptrie čoček, můžete si poškodit rohovku a spojivku nebo si vyvolat alergickou reakci na tip čoček.

Dotaz:

Dobrý den, kontaktní čočky nosím měsíc a půl. A stále je v očích nevydržím mít déle, než půl dne (cca. 6 hod.) Po této době mě oči již pálí a dráždí a musím čočky vyjmout. Někdy mě bolí i hlava. Dále v nic vydím špatně na blízko. Na čtení se musím hodně suostředit a není to ono a také dlouho číst nevydržím, bez čoček je to o.k. Nosím čočky Air optix for astigmatism. Děkuji moc za radu a odpověď. Alice

Odpověď:

Dobrý den, pokud s čočkami vidíte špatně do blízka, zřejmě nemáte správně stanovenou rafrakci a nejste správně vykorigovaná s čočkami. Navštivte očního specialistu, který Vám přesně změří dioptrie, popřípadně změní typ čoček. Pokud vás čočky pálí v oku, nenoste je dále a navštivte svého očního specialistu nebo optometristu v aplikačním středisku, který vás odborně měření a naaplikuje jiný typ čoček dle vašich parametrů.

Dotaz:

Dobrý den, začínám s nošením čoček. Mám na Lo -3 a Po -4,5. Tyto hodnoty mám na brýlích. Při přeměřování v aplikačním středisku kont.čoček mi bylo naměřeno Lo -2,75 a PO -4,25. Při zkoušce kont.čoček podle nově naměřených hodnot se mi motala dost hlava a vše se vlnilo. Raději jsem zvolila hodnoty kont.čoček podle brýlí, s kterými vidím dobře. Čočky mám jednodenní Acuvue Moist Jonson. Bc 8,5. Vidím do dálky dobře, jen při čtení na blízko mám potíže - rozmazané vidění. A též po sundání večer a nasazení brýlí oči nemohou zaostřit. Asi po 10-minutách se vše upraví. Nevím, zda jsem neměla raději zvolit čočky s menšími dioptriemi, popř. proč mám nyní tyto potíže. Je mi 41 a čočky jsem měla nasazené 2 x. Děkuji

Odpověď:

Dobrý den, dle přepočtové tabulky z brýlí na kontaktní čočky byste měla mít opravdu hodnoty -2,75 a -4,25. Mlhavé vidění je způsobeno překorigováním dioptrií. S věkem přibývají pak i dioptrie na čtení a dálkové dioptrie se snižují. Pokud nosíte brýle na čtení, pak s čočkami těchto hodnot nemůžete číst. nenosíte-li brýle na čtení, pak je již nutné zjištění korekce do blízka.

Dotaz:

Dobrý den.Rád bych si objednal kontaktní čočky torické.U velikosti cylindru mám hodnotu na obou očích -0,00.Na všech internetových obchodech však začína velikost hodnotou -0,75.Můžetemi prosím poradit,jak postupovat?Děkuji Kvasnica

Odpověď:

Dobrý den, navštivte svého očního lékaře nebo optometristu, který Vám správně změří dioptrie na kontaktní čočky. Pak teprve vybírejte tip čoček, který máte naaplikované.

Dotaz:

Dobrý den! Chtěla bych se zeptat, byla jsem poprvé na vyšetření na kontaktní čočky a dostala jsem zkušební pár od značky Bausch&Lomb - Pure Vision (průměr 14,2). Teď bych si chtěla koupit čočky od stejné značky (Bausch&Lomb) ale jiný typ - SofLens 59 (průměr 14,2). Tyto čočky se liší jak průměrem tak materiálem. Budou mi Soflens 59 sedět? Nebo musím \"opět\" navšívit optometristu? Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den, určitě musíte navštívit očního odborníka a nechat si naaplikovat zkušební pár. Kontaktní čočky Soflens 59 jsou prvními čočkami na trhu od firmy Baush a Lomb, mají malou propustnost kyslíku k rohovce, která je velmi důležitá. Cena čoček Soflens 59 je samozřejmě nižší, než jiné čočky, v kvalitě už ale horším tipem, oko Vám nedýchá, rohovka se více dusí.

Dotaz:

Dobrý den, můj první problém se týká dioptrií u čoček vs. u brýlí (mám krátkozrakost). Před 2lety mi kontaktolog doporučil čočky s hodnotami PO -2.0 a LO -2.5, podle toho mi později oční upravila korekci na nové brýle -2.25 a -2.75, čemuž jsem rozuměla a přišlo mi to logické. Takto jsem v pohodě fungovala asi rok. Po cca 2letech jsem opět navštívila kontaktologa kvůli kontrole zdraví očí, který mi udělal kompletní prohlídku a změnil dioptrie KČ na -2.5 a -3.25. Když jsem se pokusila namítnout, že je to moc vysoké, odpověděl, že jestli tak dobře vidím, pak je to nastavené správně. Můj rozum mi říkal, že by KČ měly být o kousek slabší než brýle, což se mi na Vašich stránkách jen potvrzuje. Bojím se, že na základě zvýšení dioptrií u KČ si časem budu muset zvýšit dioptrie brýlí a tak pořád dokolečka... Co si o tom, prosím, myslíte??? A můj druhý dotaz se týče samotného kontaktologa. Chtěla bych na prohlídky k němu chodit, pže si myslím, že je to tak správné. Když nosím KČ, měl by mě prohlížet čas od času odborný lékař (považuji to za zodpovědné chování :)). JENŽE můj kontaktolog bezplatné prohlídky podmiňuje odebíráním zboží od něj. Moje AcuveOasys mě u něj stojí cca 800,-Kč/bal. (což při porovnání cen z internetu dělá rozdíl cca 150,-Kč/bal). Při neodebírání zboží \"hrozí\" poplatkem za prohlídku šílenou cenou přesahující 1000,-Kč. Dále mi řekl, že totožné zboží obj.z internetu není stejné kvality jako to od něj, což mi přijde jako nesmysl. Je toto normální praxe? Je vyšetření očí u oční lékařky stejně vypovídající nebo kontaktolog vyšetřuje něco speciálního navíc a tudíž je vhodné ho občas navštívit? Nebo je nejdůležitější první prohlídka, která určí, že oči jsou pro nošení čoček vhodné a dále dostačují prohlídky u klasického očního a můžu si sama určit dioptrie KČ cca o 0.25 slabší, jak doporučujete (a jak tomu doposud u mě bylo)? Moc mě toto chování lékaře specialisty trápí, znervózňují mě nové vysoké dioptrie KČ a nevím, co s tím vším do budoucna, tak budu vděčná za Váš odborný názor. Děkuji. Hanka

Odpověď:

Dobrý den, Váš dotaz ohledně dioptrií -dioptrie v čočkách jsou o 0,25 nižší pokud máte dioptrie v brýlích od 3,50dioptrie, jinak hodnota čoček je stejná. Kvalita čoček u lékaře a na internetu se nijak neliší pouze cenou, kterou mají lékaři vyšší, než jsou v internetových obchodech. Pokud nejste spokojena se svým lékařem, můžete navštívit i jakékoliv aplikační středisko, kde se Vám optometrista bude věnovat a s čočkami vždy odborně poradí. V aplikačních střediscích Vás optometrista vyšetří úplně stejně jako lékař, jen nitroční tlak se neměří a oční pozadí se spíše nechává odborníkům z oblasti lékařství. Na našich stránkách najdete seznam aplikačních středisek, kde si můžete vybrat lepšího odborníka. K vyšetření čoček se provádí pouze kontrola přední plochy rohovky,spojivka, víčka,okolí očí,duhovka- jsou to nejčastější podrážděné současti oka s nošením kontaktních čoček.

Dotaz:

Dobrý den, kontaktní čočky nosím asi pět let, i přes diagnostikovaný (lehký) astigmatismus jsem používal klasické, sférické, čočky a to o čtvrt dioptrie víc než mám na brýlích (doporučení doktora). Astigmatismus se mi ovšem vyvinul (cylindr -1,0) a uvažuji o čočkách torických. Chci se zeptat, jestli je také nutné víc o tu čtvrt dioptrie víc jako u čoček sférických? Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den, pokud se Vám zvýšila hodnota cylindru, hodnoty čoček se mění dioptricky. V čočkách byste měl mít vždy méně dioptrií, podle přepočtení tabulek výrobců kontaktních čoček, z vrcholové lámavosti brýlí na kontaktní čočky, se dioptrie liší většinou o -0,25 méně v čočkách.

Dotaz:

Hezký den přeji. Mám dotaz. Od optometristy jsem dostala kontaktní čočky +2,5, se kterými vidím výborně na blízko, ale mám problém s viděním už od čtyř metrů. Obličeje lidí na protějším chodníku jsou rozmazané. Je to vlastně stejné, kdybych si vzala brýle /mám dioptrie +3/ a dala si je co nejblíž k očím.Jaký tip čoček mi doporučujete, abych viděla dobře i na dálku? Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den, doporučuji navštívit jiného očního odborníka, který Vám plně vykoriguje Váš zrak a doporučí správné dioptrie.

Dotaz:

nosím čočky měsíční Focus Progressves dioptrie+5,75 a chtěl bych je vyměnit za denní moje lékařka mi tvrdí ,že jednodenní se dělají do +5,00dioptrií prosim potaď te mi

Odpověď:

Dobrý den, ano momentálně tyto čočky se vyrábí jen do +5,0 dioptrií. Musel byste zvolit jiný typ čoček,kde je větší rozsah dioptrií. Mohu Vám doporučit měsíční čočky air optix multifokál,které jsou na trhu novinkou, dioptricky do +6,0 dioptrií.

Dotaz:

Dobry den, na receptu na brile mam uvedeno cylindr +3 resp. +2. Na vsech cockach, co jsem zatim videl je ale cylindr zaporny. Znamena to, ze se cocky s kladnym cylindrem nevyrabi? Nebo na znamenku nezalezi? Dekuji

Odpověď:

Dobrý den, Dioptrie z brýlí se přepočítávají na kontaktní čočky dle přepočtové tabulky vrcholové lámavosti z brýlí na čočky. Pokud jste čočky nikdy nenosil navštivte svého kontaktologa nebo optometristu,který Vám čočky v rámci první aplikace a vyšetření naaplikuje.

Dotaz:

Dobrý den, v brýlích mám následující dioptrie: levé oko: sféra: -3, cylindr: -1,25, osa 170 stup. pravé oko: -5 S jakými dioptriemi si mám objednat tóricku čočku, když se má čočka používat s dioptrií o 1/4 dioptrie nižší, než je v brýlích? Předm moc a moc děkuji za odpověď. Kateřina Řezaninová

Odpověď:

Dobrý den, U levého oka je hodnota čoček stejná jako u brýlí, u vyšších dioptrií se kontaktolog orientuje dle přepočtové tabulky vrcholové lámavosti brýlí na kontaktní čočky. Doporučuji Vám navštívit svého kontaktologa nebo aplikační středisko. Pokud nemáte zkušenosti s cylindrickými čočkami, musíte podstoupit vstupní vyšetření,kde Vám kontaktolog nebo optometrista čočky naaplikuje.

Dotaz:

Dobrý den! Zajímalo by mě jaké čočky na korekci krátkozrakosti se dají maximálně vyrobit.

Odpověď:

Dobrý den, Kontaktní čočky určené ke krátkozrakosti se vyrábějí až do -20 dioptrií.

Dotaz:

Předmět: torická kontaktní čočka Dobrý den, omlouvám se dopředu neodbornou formulaci mého dotazu. Někde jsem se doslechl, že při použití kontaktní čočky korigující astigmatismus se bere i jiná hodnota sféry (nevím teď jestli menší nebo větší). Jak to správně funguje? Abych to uvedl do mé situace: Mám nosit kontaktní čočky o síle -8,5D. Nyní mi však kontaktoložka dala čočky o síle -8D s cylindrem -0,75D. Chci se zeptat zda-li je to správné, neboť mám podle vidění pocit, že bych poteboval spíše -8,5D s -0,75D cylindem. Velice děkuji za odp.

Odpověď:

U čočke se oběcně musí dioptrie oproti brýlím o něco přepočítat vzhledem k rozdílné vzdálenosti od rohovky. To samé platí i pro torické čočky. Základ je však s čočkami dobře a pohodlně vidět. Dioptrie čoček se určují dle přepočtové vcholové lámavosti z brýlí na kontaktní čočky.

Dotaz:

Chtěla bych ze zeptat, čočky nosím asi 7 měsíců a nemám žádné větší obtíže, ale dívá se mi s nimi trošku špatně na počítač nebo čte..jako že vidím písmenka trochu rozmazaně..je to normální?jinak ale je mi snima mnohem líp než s brýlema ale na to čtení a počítač se mi dívá zas líp s brýlema..chtěla bych jen vědět jestli tenhle problém je nutný řešit nebo nějakou radu v čem může být problém,děkuji.

Odpověď:

Omlouváme se za zpoždění odpovědi. Buď jsou čočky pro Vás dioptricky příliš silné, nebo již potřebujete korekci na blízko, pak může s úspěchem používat čočky multi- nebo bifokálníé, určené jak na dálku tak na blízko.

Dotaz:

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, jestli je větší zakřivení čočký 8.3 nebo 8.7. (plošší nebo víc zakřivené). Děkuji moc za odpověď S pozdravem Popelková

Odpověď:

Plošší je zakřivení 8.7. , strmé je zakřivení 8,3.

Dotaz:

Dobrý den!Nosím měsíční torické kontaktní čočky a chtěla bych s nimi chodit plavat!Jak už jste zde jednou odpvídal je nutné si zvolit správný rozměr čoček!Jak poznám že mám správný rozměr kontaktních čoček, aby se mi neodloučili ve vodě od oka?Stačí správná volba od kontaktologa nebo jsou jiné zásady!

Odpověď:

Spravny rozmer poznate opravdu urci kontaktolog. Kontaktni cocky by se mela na oku pohybovat, ale pouze v urcitych mezich. Pokud s cockami nemate problemy a mate je doporucene od kontaktologa, nemel by byt problem.

Dotaz:

Dobrý den, nosím čočky Bausch & Lomb s průměrem 14mm a chtěl bych si objednat čočky Ultrasilk, které mají průměr 14.2 mm myslíte že nebudu mít problémy s jejich nošením? zakřivení mám 8.6 BC a ty Ultrasilk mají ... děkuji

Odpověď:

Omlouvame se za zpozdeni odpovedi. Pri zmene znacky vzdy doporucujeme navstevu kontaktologa. Takto na dalku nelze rozhodnout, zda Vam cocky budou vyhovovat.


PřihlášeníHlavní partner

Reklama

18. 10. 2018 - Redakce

PowerBanka jako dárek při nákupu 2 boxů Biotrue ONEday - s těmi vám nikdy nedojde šťáva.

20. 6. 2018 - Redakce

Ve vybraných optikách: K nákupu 2 balení Acuvue Oasys roztok Complete zdarma.

18. 6. 2018 - Redakce

Letní akce k DAILIES AquaComfort Plus: 5 dní nošení zdarma a dárek k prvnímu nákupu. Mapa zapojených optik v odkazu.

Zobrazit více novinek »

Zpravodaj Čočky.cz

Chcete dostávat pravidelně informace přímo do vaší emailové schánky? Přihlašte se k odběru zpravodaje cocky.cz.

Anketa

Jaké čočky preferujete?

Jednodenní kontaktní čočky 319 x
Dvoutýdenní kontaktní čočky 185 x
Měsíční kontaktní čočky 1159 x

Celkem odpovědí: 1663