Přejít na hlavní navigaci | Přejít na obsah stránky

Začínáme

Dotaz:

Dobry den, kupoval jsem svoje prvni kontaktni cocky v kamennem obchode a byl jsem s nimi spokojen. Bohuzel, u vsech baleni jsem jiz vyhodil obal a zbyly mi jen posledni dva vybalene exemplare (mam obe oci stejne). Daji se z nich nejak zjistit parametry, abych podle nich mohl koupit cocky ve Vasem eshopu? Predem dekuji S pozdravem Martin Fanta

Odpověď:

Dobrý den, Ano na blistrech čoček jsou dioptrie i zakřivení.pokud nevíte kde je číst,obraŤte se na kamenný obchod kde Vám je prodali.

Dotaz:

Dobrý den, rád bych začal nosit KČ. Prozatím nemám žádnou zkušenost. Mám -6,75 a -8,25 dioptrie. Brýle mi vadí především při sportu. Poradíte mi prosím které by pro mě byly nejvýhodnější? Děkuji. Šimánek Jaroslav

Odpověď:

Dobrý den, Pokud jste čočky nikdy nenosil,musíte podstoupit vstupní vyšetření první aplikace čoček. Při vyšetření je důležitá kontrola očí,víček,spojivky a rohovky,kontrola a změření refrakce a zakřivení rohovky. Kontaktolog Vás naučí jak čočky nandavat a snímat z očí,hygienu,postup čištění čoček. Kontaktolog Vám doporučí nejnovější typ čoček,který Vám bude vyhovovat jak materiálově,tak zakřivením,průměrem a dioptriema čoček.

Dotaz:

Dobrý den. Nosím cca 2 roky brýle na dálku 1,75 dioptrii na každém oku. S brýlemi jsem spokojená, ale vadí mi při sportu. Je možné abych si pořídila KČ, když mi je doktorka nedoporučuje a je mi 12 let? Děkuji.

Odpověď:

Dobrý den, Ve vašem věku se oko stále vyvíjí a roste.Pokud Vám Vaše oční lékařka čočky nedoporučila,tak čočky nemůžete nosit.

Dotaz:

Nosím brýle na dálku.....chtěla bych KČ jen na sportování, ale je mi 13let. jaké čočky by ste mně doporučili?

Odpověď:

Dobrý den, Pokud jste čočky nikdy nenosila,navštivte svého očního lékaře,který Vám čočky aaplikuje a doporučí nejvhodnější typ čoček .

Dotaz:

Dobrý den, Mám dioptrie -0,75 Chci začít nosit čočky, ale někde jsem četl, že u tak slabých dioptrií není vhodné čočky nosit celodenně z důvodu možnosti zhoršení zaostřování, je to pravda?

Odpověď:

Dobrý den, Pokud nosíte brýle jen příležitostně dle potřeby k vidění do dálky,čočky Vám nedoporučuji. Pokud se bez dioptrií neobejdete,můžete čočky používat příležitostně na sport,práci apod..

Dotaz:

Dobrý den, chtěla bych si koupit kontaktní čočky.Mám na pravém oku -1,50 astigmatizmus -0,75 (105° ) a na levém oku -1,75 astigma -0,50 (96°) jaké čočky si mám vybrat ?Četla jsem zde že astigmatizmus do 0,50 se koriguje i obyčejnými čočkami.Měla bych mít proto na jednom oku tórické a na jednom oku normální čočky ?Děkuji

Odpověď:

Dobrý den, Čočky s Vašimi dioptriemi se vyrábějí pouze s cylindrickou hodnotou od -0,75 dioptrií. Na jednom oku byste měla sferickou čočku a na druhém astigmatickou čočku. Druhou variantou je možnost asférických čoček,které korigují lehký astigmatismus díky svojí asférické ploše. Navštivte svého kontaktologa,který Vám čočky naaplikuje dle Vašich parametrů a zakřivení rohovky.

Dotaz:

Dobrý den, jen jsem se chtěla zeptat...Můj oční lékař mi nedoporučuje nosit kontaktní čočky...ALE!!!Je mi 16 let, a ne, že bych si připadala ošklivá nebo podobně, ale je mi to nepohodlné a přecejen hodně sportuji a při sportu brýle nenosim. Mám 2,5 dioptrií na blízko, ale vidím i bez brýlí. Přijde mi lepší mít čočky než nic!!! Co myslíte? Předčasně děkuji za odpověd...

Odpověď:

Dobrý den, Pokud jste čočky nikdy nenosila,musíte podstoupit vstupní vyšetření prvoaplikace a pokud máte zdravé oči,čočky nosit můžete.

Dotaz:

je mi 16,5 let, mám brýle na dálku které používám občas ve škole, vždy na televizi,kino a počítač. na jedno oko mám asi jednu dioptrii na druhý asi třičtvrtě dioptrie. chtěl bych začít nosit kontaktní čočky, můj optik se mě zeptal jestli dělám nějakej sport(hraju tenis, lyžuju, plavu, běhám, cyklistika, posilování atd.) a řekl mi že by se kontaktní čočky měli nosit spíš jenom když je nějakej problém nebo co a že spíš až později, že se v mém věku ještě ty oči vyvíjejí a že čím později čočky tím lépe a at přídu asi tak za 4 měsíce a že si to napíše a že pak uvidíme... tak bych se chtěl zeptat taky na jiný názor: většina spolužáků už dávno přešla na čočky takže to s tim vývinem mi moc neni jasný. Předem díky za odpověď

Odpověď:

Dobrý den, Kontaktní čočky můžete nosit již od 15 let,oko už se Vám tolik nevyvíjí.Navštivte svého očního lékaře nebo jiného kontaktologa,který Vám udělá vstupní vyšetření na prvoaplikaci a pokud máte zdravé oči,čočky nosit můžete.

Dotaz:

Dobrý den chtěla jsem se zeptat od kolika let se můžou používat kontaktní čočky. Děkuji.

Odpověď:

Dobrý den, Ideální věková hranice v nošení kontaktních čoček je 15 let,kdy se oko už více nevyvíjí,pouze dioptricky se mohou měnit vaše hodnoty.

Dotaz:

Dobrý den.Mám krátkozrakost PO - 1.5 D,cylindr -0.25 D, LO- 0.75 D,cyl. -0.5 D. Dosud nosím příležitostně brýle ale chci po prázdninách přejít na kontaktní čočky. Chci se zeptat,jestli je možné abych viděl úplně bez problémů ostře i když budu mít pouze sférické čočky a mám na obou očích i uvedené cylindrické dioptrie. Je možné sférickými čočkami plně vykorigovat i mojí mírnou astigmatickou vadu tak abych viděl stejně ostře jako s brýlemi nebo i lépe?Dále jsem se chtěl zeptat jak u očního lékaře probíhá vyšetření na kontaktní čočky tak,abych si vybral ty se kterými vidím nejlépe?Dále bych se chtěl zeptat jestli lze bez problémů doporučit čočky pro 30 denní kontinuální nošení i přes noc.Pokud třeba pojedu někam na dovolenou,s čočkami pro denní nošení by byl třeba problém pokud bych přespával v autobuse,protože se s nimi spát nesmí.To samé pokud třeba pojedu pod stan.Děkuji

Odpověď:

Ve Vašem případě je velmi pravděpodobné, že bude korekce sférickými čočkami dostatečná. Při vyšetření u kontaktologa je provedena zhodnocení předního semgentu oka a stanoví se refrakce, tedy počet dioptrií a na základě tohoto vyšetření a Vašich požadavků bude vybrána nejvhodnější čočka. Dále budete zacvičen v nasazování vyjímání a další manipulaci s čočkou a v péči o čočky. Většina moderních čoček je schválena pro režimy nošení při kterých je možno s čočkou i přespat. V tom Vám váš kontaktolog poradí.

Dotaz:

Dobrý den,můj dotaz docela spěchá.Chtěl bych se zeptat zda-li by byli pro mě vhodné kontakní čočky když nosím brýle teprve týden.Mám v plánu jít k mé lékařce a říct si o ně ale mám strach že mi řekne že je nosím teprve chvíli a že by nebyli vhodné,tak se ptám abych tam pak nešel zbytečně.Dále bych se chtěl zeptat jaké čočky by byli asi tak pro mě nejvhodnější.Děkuji jakub marek

Odpověď:

Omlouvame se za zpozdeni odpovedi. Kontaktni cocky muzete nosit kdykoliv. nemusite predtim nosit bryle. O tom, jake cocky pro Vas budou nejvhodnejsi musi prave rozhodnout Vase lekarka.

Dotaz:

Hezky den..S blížícím se sluníčkem se rozhoduji jsi pořídit kontaktní čočky kvůli slunečním brýlím.Kontaktní čočky bych nosila jen občas a v dnech kdybych sluneční brýle nepotřebovala,se vracela k brýlím dioptrickým. Jaké kontaktní čočky se k tomuto plánu hodí když mě za pár měsíců čekají 15tiny? Předem děkují za odpověď.

Odpověď:

Pro obcasne noseni doporucujeme jednodenni cocky. Nepotrebujete k nim zadne roztoky.

Dotaz:

Zajímá mě, kde mohu sehnat \"obrázkové\" dioptrické čočky. Nabídka mi připadá velmi omezená, našla jsem jen několik ne příliš nápaditých druhů nebo zase pouze nedioptrické. Dají se někde objednat podle mých představ? Předem děkuji za odpověď

Odpověď:

Omlouvame se za zpozdeni odpovedi. Zkuste se informaovat u firem www.cibavision.cz a www.neomed.cz

Dotaz:

dobrý den,prosím o radu.Chtěla bych začít nosit barevné kontaktní čočky,žádnou oční vadu nemám vidím dobře.Akorát nevím které by pro mě byly vhodné.Brýle nenosím a u očního lékaře jsem nebyla.Děkuji za odpovědˇ. Koubková Pavla

Odpověď:

Predtim, nez zacnete nosit kontaktni cocky (i nedioptricke barevne), je treba si zajit k ocnimu lekari na vysetreni. On Vam take doporuci, ktera znacka by pro Vas byla vhodná.Musíte podstoupit vstupní vyšetření první aplikace.

Dotaz:

Dobrý den, od svých pěti roků jsem tupozraká na levé oko. Měla jsem 8 dioptrií. Během asi 8-10 roků se mi to hodně zlepšilo. Dnes mám již , jen na lévém 2 a na pravém 1.5 dioptrií.Chci se zeptat jestli v mém věku - 41roků, jsou kontaktní čočky vhodné. Děkuji

Odpověď:

Čočky jsou pro vás určitě vhodné, není důvod se jich zříkat. Je pravděpodobné, že by pro Vás mohly být vhodné i čočky bifokální, tedy na dálku i na blízko, každopádně se poraďte s kontaktologem, který Vám ve všem poradí a pomů.že najít nejlepší řešení.

Dotaz:

Je mi 14 let a mam 1.75 a 2 dioptrie.Kontaktni cocky bych chtela nosit na sport,ale i do skoly...mamka mi to nechce dovolit,protoze 1)kontaktni cocky se nosi od 15 a za 2)protoze nejsou urceny do skoly,protoze se jsou tam velke rozdily kdyz se divam do sesitu na tabuli apod. a kvuli nepropustnosti kysliku ve vydychane ucebne...myslite si ze ma pravdu?

Odpověď:

Dobrý den, Kontaktní čočky můžete samozřejmě nosit,navštivte svého kontaktologa,který Vám kontaktní čočky naaplikuje.Dnes již existují kontaktní čočky ze siliko-hydrogelu,které mají velkou propustnost pro kyslík.

Dotaz:

Chci skočit bungee jumping do vody, nikdy jsem čočky neměla. Nevypadnou při skoku? Můžu se snimi potopit, aniž by se vyplavily? Jaké bych měla použít?

Odpověď:

Vypadnutí čoček se bát nemusíte, ale musíte je mít před tím dobře vyzkoušené a musíte na ně být již zvyklá. Čočky Vám na základě vyšetření pomůže vybrat Váš kontaktolog.

Dotaz:

Dobrý den,potřebovala bych poradit,jaké čočky zvolit pro 11letého chlapce. Od 3let nosil brýle 3+na obě oči,S nástupem do školy brýle odmítá nosit,zrak se posunul na 1+,teď brýle nenosí více než rok,jenže ho velmi často bolí hlava. Čočky by také rád vyzkoušel, protože nejsou vidět.Paní doktorka řekla,že máme přijít už se zvoleným typem. Jak vybrat ty pravé? Poraďte prosím

Odpověď:

Urcite bych doporucil tzv. silikon-hydrogelove cocky, ktere maji nejvyssi propustnost pro kyslik. Jejich prehled najdete napr zde: http://www.cocky-domu.cz/silikon-hydrogelove-kontaktni-cocky.html

Dotaz:

Mám malé oči má oční lékařka mi nedoporučuje kontaktní čočky z duvodu že mi budou padat prosím poradte zda na trhu existují kontaktní čočky které bych mohla nosit.

Odpověď:

Otázka je co je myšleno malým okem, zda jen úzká oční štěrbina, nebo malá rohovka. Pokud je skutečně malá rohovka může být s výběrem čočky opravdu prblém, je však možno používat individuálně vyrobené pevní čočky ( RGP).

Dotaz:

Dobrý deň,chcela by som sa opýtať aké šošovky mám používať ak ľavé oko mam +2,0 a pravé oko mám0,5.Nosila som okuliare ale rada by som vyskúšala šošovky.A či je pravda,že šošovky majú iné čislovanie. A koľko tak asi stoja polročné alebo mesačné.Za odpoved vopred dakujem.

Odpověď:

Omlouvam se za zpozdeni odpovedi. S Vasimi dioptriemi muzete nosit v podstate jakekoliv kontaktni cocky. Dioptrie u bryli a kontaktnich cocek se lisi.musíte podtsoupit první aplikaci čoček, kde je nutný zácvik aplikace, kontrola, jak Vám čočky sedí v oku dle parametrů a zakřivení a manipulace s čočkami.

Dotaz:

Dobrý den, chtěla bys se zeptat jestli bude možné nosit kontaktní čočky, je mi 24 let a na pravém oku mám SPH-DPTR +1,5 na levém + 2,5, cylindr na pravém + 2,5 na levém + 2,0 osa na pravém 100 a na levém 90, lékařka mi je nechce dovolit a také mi tvrdí že má vada zatím není operovatelná, předem děkuji za odpověď.

Odpověď:

Ve vašich dioptriích není problém používat torické čočky. Navštivte aplikační stedisko a nechte si poradit od vašeho kontaktologa.

Dotaz:

nedávno mi u očního zjistili oční vadu-ASTIGMATISMUS. Brýle sem nikdy předtím nenosil. A ani teď je nosit nechci..... Chtěl bych používat kontaktní čočky. Ale má oční mi řekla že ty mohu puožívat nejdřív po půl roce nošení normálních brýlí. A tak bych se chtěl zeptat jestli opravdu musím nejmíň toho půl roku vydržet, nebo jestli můžu začít používat kontaktní čočky již nyní.

Odpověď:

Nošení kontaktnívh čoček není nijak vázáno na brýle, můžete je zkusit hned , bez zvykání si na brýle.Navštivte aplikační středisko, kde Vám odborně poradí a naaplikují kontaktní čočky.

Dotaz:

Dobrý den, je mi 34 let a už asi čtvrt roku nosím brýle na dálku. Zvykám si na ně velice těžko, ale hlavní problém je, že mi překáží při sportu. Proto uvažuji o pořízení čoček. Chtěl bych se zeptat, zda existují jednorázové čočky v kombinaci barvné čočky? Mám hnědé oči a občas bych tak chtěl změnit barvu na modrou.

Odpověď:

Ano i takové čočky jsou na našem trhu poraďte se se svým kontaktologem, který Vám pomůže vybrat správnou barvu i typ.

Dotaz:

Dobrý den, zajímalo by mě jaké čočky bych měl zvolit, aby byla co nejvýhodnější cena, když je budu používat 3x týdně po dobu 2-3 hodin ?

Odpověď:

Dobrý den, Pokud chcete čočky nosit pouze příležitostně doporučuji jednodenní typ čoček nebo 14 denní.Porovnat ceny můžete na internetu,kde cena čoček je levnější.

Dotaz:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli aplikovani KČ záleží jen na cviku.Předem děkuji

Odpověď:

Ano. Zalezi samozrejme i na zrucnosti nositele, ale po urcite praxi s tim nema vetsina nositelu problemy.


PřihlášeníHlavní partner

Reklama

18. 10. 2018 - Redakce

PowerBanka jako dárek při nákupu 2 boxů Biotrue ONEday - s těmi vám nikdy nedojde šťáva.

20. 6. 2018 - Redakce

Ve vybraných optikách: K nákupu 2 balení Acuvue Oasys roztok Complete zdarma.

18. 6. 2018 - Redakce

Letní akce k DAILIES AquaComfort Plus: 5 dní nošení zdarma a dárek k prvnímu nákupu. Mapa zapojených optik v odkazu.

Zobrazit více novinek »

Zpravodaj Čočky.cz

Chcete dostávat pravidelně informace přímo do vaší emailové schánky? Přihlašte se k odběru zpravodaje cocky.cz.

Anketa

Jak často nosíte kontaktní čočky?

1-2x za týden 12 x
3-5x za týden 9 x
každý den 30 x

Celkem odpovědí: 51